SIGA

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tore ju ja ega meie seltsis nii igav polegi ju.Lugemist iga kandi pealt ja saab ka jahimehe mõttemaailmast aimu :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

[quote="külaline"]Kas kellelgi mingit sellist kogemust ka on, et kui kaugele oleks mõistlik auto jätta pukka minnes?
egas autoga jahil käida,püssiga ikka :?
no,ok aga vaat mõni mees on nii mugav et ei tulegi autost välja,niidab sealt samast.
ja on ka selliseid kes 26.mail kopra tamme alla lasevad ja õhtul laskma lähevad.
arusaamatuks jäi,miks hommikul järelkäruga metsa mindi kui jeebil kast olemas,kobras oleks ju sinna ka mahtunud.
tegu polnud ka mingi suvalise vennaga aga riigijahipiirkonna jäägriga :twisted:
tundub et need paberitega salakütid on hullemad veel kui paberiteta poisid
me ei käi vähemalt nii ülbelt!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

jäägrid teevad TÖÖD!! Mis meile(tavajahimehele) tundub pillerkaar ja pidev loomade kõmmutamine. Millegipärast mõtlen ja tean mina neist rohkem head. Koprajaht on 26.mail seadusega täiesti lubatud. Selle eriloa jahiks taotlemine ei olegi NII keeruline. Kaaslase olemasolul lase ennast autoga seapukki viia ja väldi yltse maapinnale astumist. Punast värvi jeebi võid kohe söödakõrvale ajada..emased sead tulevad ja imetlevad jeepi ja sina saad vabalt kõmmutada :lol: Muidugi kui sa eelnevalt juhuslikult ei ole kuulnud..et emist suvel normaalne mees ei lase. Usu mind enamus jäägreid on tublid mehed ja jäägri amet on sellise palgaga suhteliselt tänamatu töö :!:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

siga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Külalisele! Tunnen ka mõnda palgalist jäägrit ja tean ,et nende rõõmuks enamjagu loomade söötmine ja õhtuti paugutegija pukki viimine.Ise teevad mehed harvem pauku,kui oletad.Vaevalt üks jääger nüüd sellise lihahunniku metsa jätab,et kohe järgmine päevgi käruga vedada.Huudisimu rahuldamiseks pea teinekord mees kinni ja uuri mis teoksil.Usun,et oma üllatuseks võid avastada kärust hoopis vilja v kartulid sigadele.Igaljuhul tuleb ikka enne asi järel uurida,kui kedagi kellekski tembeldama hakata(paberitega salakütt)!!!!Sellised vennad ajavad mul harja punaseks,tavaliselt pole sihukesed ise peotäit vilja metsa viinud aga kui kuskil pauku juhtuvad kuulma siis" teavad"täpselt-salakütid ja kes ja kuidas veel.Iga pauk metsas pole veel salaküttimine!Sorri,et ägestusin,aga mõnda asja tuleks ikka laiemalt näha,enne kui suud pruukida!See minu seisukoht asjast,mis teised arvavad?Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Anonymous kirjutas:tundub et need paberitega salakütid on hullemad veel kui paberiteta poisid me ei käi vähemalt nii ülbelt!


Hmm... ma nüüd ei teagi mida kosta. Tahaks diskuteerida teemal, et kui paberiteta poiss salaja siga laskmas käib, siis võiks salaja süüa ka viia :wink: Aga tegelikult, salaküttimisest võiks sead üldse välja jätta... no, kui siga pool põldu kardulast puhtaks nosib, siis vast küll (ise kartuleid ei kasvata, linnast puha :D). Nii, et õppige kobrast maitsvaks tegema ja siis andke neile valu. Eesti Jahimehes just kirjutati, et väljuvad kontrolli alt.
Aga kuna vaatenurkasid ja arvamusi on palju, siis tahtmise korral on salaküttimisest erialdi rubriigid, kirjutage sinna kui teisiti arvate (mul endal ka palju arvamusi ses suhtes).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

no,ok.tegelt ma just ise käisingi sööta viimas.
need sead on ikka kõvad kaevurid kül.tegin vaiaga ca70cm augud ja sinna mais sisse.2päeva pärast oli iga augu asemel kraater.
nüüd tegin augud juurte vahelt kändude alla,eks näis kas juurimistööd ka mõistavad :?
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

..ja kuidas veel mõistavad juurimistööd.Ma ühel söödaplatsil lasingi neil endil vanadest kändudest juurimise ära teha,panin peotäie maisi juurikate vahele ja töö hommikuks tehtud.nii on kõhutäis neil igati ausalt välja "teenitud".
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

eks siis pea igapäev vaatamas käima ka,pärast põssa kaelapidi juurikate vahel kinni! :)
tegelt see on vist niipidi ka hea et hoiab sigu kauem söödal kinni!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

siga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olen ka seda auguga söötmist praktiseerinud.Mul oli kohe puurgi olemas,D=10cm.Ma ei tea kas mull oli maa liiga kõva v auk liiga peenike,aga sügavamalt kui 40cm nad ei kippunud kätte saama.Hea et meelde tuletasite ,üks söödakoht vähe soisemal alal,ei jõua teistele küllalt vilja tassida proovin jälle auguga.Muidu ongi juba söötmine mitte lisasöötmine.Kivi kotti!
Mell
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 27, 2004 2:50 pm

Postitus Postitas Mell »

Soovitan vaadata sellele asjale ka natuke teise pilguga. Praktiseerisin ise ka enne sellist viisi, et sööt oli kuskil maas ja hunnikus või natuke maetuna. Kindel on, et see garanteerib selle, et nad pööravadkogu selle ala uuesti tagurpidi ja osa sööta maasse tallavad/jätavad.
Nüüd olen läinud seda teed, et kui lisa anda siis juba korralikku kuiva sööta ja söödaautomaadist. Mõistlik oleks seda järgida eriti siis kui on emis põrsaid kandmas/põrsad toonud. See on nagu koduseagagi, mida paremas elujõus loom on, seda tervemad pärast ka järglased.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

no minul igatahes toimib asi nii,et söödaautomaadis on mul puhas vili(nisu,kaer) ja maisi/hernest viskan paar peotäit maha või nagu eespool kirjeldasin -lasen ka kände juurida.asja mõte lihtsalt selles,et seale ka lisategevust anda-kõhu saab täis aga magustoidu pärast peab vahel ka vaeva nägema ja kärsa tugevana hoidma.ka ei tungle nad kõik automaadi suu juures korraga.
Kasutaja avatar
oinas
Postitusi: 4
Liitunud: P Mai 16, 2004 10:14 am

Postitus Postitas oinas »

Anonymous kirjutas:
külaline kirjutas:Kas kellelgi mingit sellist kogemust ka on, et kui kaugele oleks mõistlik auto jätta pukka minnes?
egas autoga jahil käida,püssiga ikka :?
no,ok aga vaat mõni mees on nii mugav et ei tulegi autost välja,niidab sealt samast.
ja on ka selliseid kes 26.mail kopra tamme alla lasevad ja õhtul laskma lähevad.
arusaamatuks jäi,miks hommikul järelkäruga metsa mindi kui jeebil kast olemas,kobras oleks ju sinna ka mahtunud.
tegu polnud ka mingi suvalise vennaga aga riigijahipiirkonna jäägriga :twisted:
tundub et need paberitega salakütid on hullemad veel kui paberiteta poisid
me ei käi vähemalt nii ülbelt!


Külalisele :Tere . Kas riigijahipiirkonna jäägrid... segavad sinu toimetamisi ,et neid avalikult mustama peab. Ma ei tea ühtegi juhust,et jääger oleks salaküttimisega vahele jäänud.Pigem on nad seganud ,,,naabrimeeste,,, toimetamist oma töö piirkonnas.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjah, eks mehed ise teavad...on asju millest räägitakse avalikult ja ka siin, on asju millest mitte... kui siis ehk omavahel ja on asju, mida niikuinii teame ilma neist rääkimatagi :wink: Igas mehes on poisikese jagu pätti, mõnes rohkem, mõnes vähem.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

hunt kirjutas:..ja kuidas veel mõistavad juurimistööd.Ma ühel söödaplatsil lasingi neil endil vanadest kändudest juurimise ära teha,panin peotäie maisi juurikate vahele ja töö hommikuks tehtud.nii on kõhutäis neil igati ausalt välja "teenitud".

no jah on teil kuidas on aga pärnumaa sead on vist veidi nooblimad-kännud paigas,vist keelega kuidagi ajavad omi asju aga aetud on saanud
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Nüüd seajaht juba täies hoos ja mehed tihedamini metsas. Kuidas olete järelkasvu täheldanud? Ise olen palju sigu jälginud ja vaadelnud. Järelkasvu paistab sel aastal palju olevat. Aastased emised(pigem alles põrsd) kah puha põrsastega nii 1-3.See arvukuse suhtes hea, aga laskmisel Peab jääma rahulikuks ja enne pauku põhjalikult uurima, et oleks ikka õige loom. Raske selgeks teha kas aastane siga on põrsastega või ilma. Vanematel lihtne, aga noorel ainult paar tagumist nisa ripakil. Need jäävad jalgade varju.
Nii, et oleme tähelepanelikud ja väiksema kahtluse korralgi jääme vaid vaatlejateks.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Suletud