Gamo õhupüssid

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kellegi tänamise asemel oleks võinud sellise asjanduse välja uurida, et õhupüss põrutab optikat teisiti kui karabiin.
ikka lõbusalt
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Postitus Postitas zaarik »

aivar00 kirjutas:Kellegi tänamise asemel oleks võinud sellise asjanduse välja uurida, et õhupüss põrutab optikat teisiti kui karabiin.


Uurisingi... KÜTI ÄRIST.... õeldi, et õhukale sobivad rämps (joonistatud ristiga) ja väga head optikad... Küsisin, et kas ZAISS kestab ja müüa ütles, et kestab... aga ei kasutata, sest sinna sobivad ka odavad rämpsoptikad...

Kus ma nüüd sees tean, et millise optika sinna panna võib???

Nüüd on optkal fookus paigast ära... Kui keeran fookuse paika on aga rist kadunud... :(

Kas ja kus sellise veaga optikat parandada oskaks???
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu teada valmistavad osad optika tootjad spets. optikaid õhukatele (tootjate kodulehel on optika juures kiri, et sobib õhukale). Miks Küti mehed seda ei selgitanud ma ei tea. Kui sul on nendelt ostetud garantiiga optika, siis oleks loogiline neile see optika tagasi viia.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Zeiss ja õhkrelv

Postitus Postitas Kallekke »

AivarÜÜ: Miks Küti mehed seda ei selgitanud ma ei tea. Kui sul on nendelt ostetud garantiiga optika, siis oleks loogiline neile see optika tagasi viia.

shotteri müüdud Zeissile 5-6 aastat tagasi,garantiid küsides oli vastuseks:mis sa selle garantii tõendiga teed,ega taga ei juhtu nagunii midagi,see on ju Zeiss. (taskus maaletoojad)

Ka Meostarile lubatakse Eestis ainult 5 aastat garat kui tehas lubab 10-mis tsirkus siin Eestis käib?

Üks on kindel ja see on Diana orig. optika,mis õhukal kestab.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Re: Zeiss ja õhkrelv

Postitus Postitas zaarik »

Kallekke kirjutas:AivarÜÜ: Miks Küti mehed seda ei selgitanud ma ei tea. Kui sul on nendelt ostetud garantiiga optika, siis oleks loogiline neile see optika tagasi viia.


Kahjuks pole Eestist ostetud optika... Kas ja kus veel optikaid parandatakse?

Kas oskate äkki loetleda tootjaid kellede optikad ÕHUPÜSSILE sobiksid?

Minu GAMOGA oli kaasas BSA GE3-9x50 IR optika, mis on aga hämaruses selge saast....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ega sa temaga nüüd jahil käi,et hämarikus vaja lasta on?
noorus on ilus aeg
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

noh, ma jälle tavapäraselt Daisy toodet kiidan. optika on pidanud nüüdseks juba kõva üle 10000 paugu. püsib selge. püsib paigas. kuigi iga mõnesaja paugu tagant tõesti tuleb mõni kõks siia-sinna reguleerida. aga ma võin mürki võtta, et teist kellelgi pole mulle näidata sellist kiikrit, mis sama võimsa õhuka peal oluliselt kauem 100% paigas püsiks (seejuures mainin, et üks klõps reguleerimist tähendab sel optikal veerandit tolli saja jardi peale ehk siis minu tavalisel 25-30m distantsil võibolla umbes 5mm ja see parandusreguleerimine käibki mul umbes sentimeetri haaval).

samas on optika ülimalt odav, maktes usa'st tellides ilmselt vaid paarkümmend taala - täpselt ei tea sest üldiselt müüakse neid komplektis koos püssiga.

seega põhimõtteliselt - soovitan hankida kiikri, mis on konkreetsele püssile kaasa pandud tootja poolt. MEIL SIIN neid muidugi komplektis ei saa - poodnikud minu andmeil saavad küll püssid KOOS optikaga aga kohapeal keeratakse kiikritele eraldi hind juurde. aga sa mine mingi veebikaubamaja kodukale, kus sama asja müüakse (suure tõenäosusega ongi ta müügis "combona" - koos optikaga) ja püüa välja selgitada, mis pikksilm tal peal on. abiks on ka vastavasisulised foorumid-revjuud, mida netis küllaga. ja siis püüa kuskilt hankida täpselt sama asi. sest reegel on, et viisakas tootjafirma üldjuhul konkreetse püssiga koos mingit paska optikat komplekti ei pane. see oleks hiilgav antireklaam.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

jorr kirjutas:Ega sa temaga nüüd jahil käi,et hämarikus vaja lasta on?


ah, ajad juba sellised, et peale tööd piisavalt hämar. toas plõksida pole ju mõtet ja kaugeltki kõigil pole seda võimalust nagu mul, et viskan lõunavaheajal püssi õlga ja plönnin niisama ajaviiteks mõnusalt, valgustatud siseruumides, normaalse distantsi pealt sadakond plaksu.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Zeiss ja õhkrelv

Postitus Postitas sada »

zaarik kirjutas:
Kallekke kirjutas:AivarÜÜ: Miks Küti mehed seda ei selgitanud ma ei tea. Kui sul on nendelt ostetud garantiiga optika, siis oleks loogiline neile see optika tagasi viia.


Kahjuks pole Eestist ostetud optika... Kas ja kus veel optikaid parandatakse?

Kas oskate äkki loetleda tootjaid kellede optikad ÕHUPÜSSILE sobiksid?

Minu GAMOGA oli kaasas BSA GE3-9x50 IR optika, mis on aga hämaruses selge saast....

Kui BSA ei meeldi(mis on samuti spetsialiseerunud õhukatele) siis on sinu püssi puhul vist ainukesed valikud Leapers ja Diana..Leapers peaks olema valgusjõulisem kui BSA (ilmselt Zessile ei saa lähedalegi) ja enamusel mudelitel ka kolm torni, mugav küljepealt parralaksi (alates 10m) keerata ja saad kasuda ka algelise kaugusmõõtjana, et mil-dotiga parandusi arvestad erinevatel distantsidel.Kõik mudelid millel juures TS (true strength platform) peaks olema eriti põrutuskindlad kahepoolsele löögile http://www.leapers.com/pages/optics/leftframe.htm Ilmselt sinu 200kg vedruga püssile oleks mõtekam võtta mingi väiksema objektiiviga optika, keerab vähem luupe lahti ja kasutada optika rõngaste asemel monoplokki.Väiksema objektiiviga kaotad küll valgusjõus, aga minuarust pole õhupüssile väga valgusjõulist ja suure vaateväljaga optikat vaja, sest sihtmärk ei ilmu ootamatult ja pimedas nagu jahil.Ise hindan õhupüssi opikal ikka mil-doti ja parralaksi parandust lähidistansil alates 10m mis eristabki õhupüssi optika muust optikast, mis vindil suht mõtetu lisa on, aga suurendus võiks ka olla kuni 12 või 14x.
Remondist niipalju, et võta optika maha ja koputades tee kindlaks kumb lääts objektiiv või okulaar lahti on ja proovi kinni keerata ja lisa liimi keerme vahele.Tavaliselt okulaari lahti keeramine ähmastab risti ja objektiivi lahti keeramine toob fookuse (ka parralaksi vaba punkti
) lähemale.Tavaliselt on üks neist lahti ja see tavaline võimsa vedruka probleem, kuigi poleks uskund et nii kallis optika juba 60 lasuga laguneb :shock:
Kui tavaliselt õedakse ,et ära pane kallile ja võimsale vedrupüssile odavat optikat peale, siis siin võiks õelda, et ärge pange kallile optikale alla odavat püssi :D
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Re: Zeiss ja õhkrelv

Postitus Postitas zaarik »

sada kirjutas:Kui tavaliselt õedakse ,et ära pane kallile ja võimsale vedrupüssile odavat optikat peale, siis siin võiks õelda, et ärge pange kallile optikale alla odavat püssi :D


Odavat püssi???? see 503 m/s õhupüss maksab ilmselt rohkem kui mõne mehe karabin.

Kas sellel originaal optikal BSA kannataks miskit regulliga, et fookus ja rist ilusasti kokku läheksid??? Praegu on sedasi, et kui rist on selge, siis ülejäänud pilt ähmane ja kui pildi selgeks keerad, siis ähmastub rist... Kas ja kes ja kus OPTIKAID parandab/regullib??? Või kas on üldse mõtet seda BSA optikat näppida?

Tellisin USA-st ka ühe RWS Diana 460 Scope Combo asja.. kohe kui kohal oskan ka DIANA optikat kommenteerida...

Kahjuks on aga RWS Diana 460 Scope Combo asjad USA-st hetkel kõik otsas... (rws on backorder until 9-15-07)
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Postitus Postitas zaarik »

jorr kirjutas:Ega sa temaga nüüd jahil käi,et hämarikus vaja lasta on?


nohh enamsati algab grill/õlu/märgilaskmine ju ikka õhtul... ja siis on ju päris hämar!!!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

zaarik kirjutas:
jorr kirjutas:Ega sa temaga nüüd jahil käi,et hämarikus vaja lasta on?


nohh enamsati algab grill/õlu/märgilaskmine ju ikka õhtul... ja siis on ju päris hämar!!!!


Ei tule küll ette, et õhkrelva kasutusel oleks erinevalt tulirelvadest alkoholitarbimine lubatud.

BM
zaarik
Postitusi: 60
Liitunud: N Aug 30, 2007 12:03 pm

Postitus Postitas zaarik »

baddmann kirjutas:Ei tule küll ette, et õhkrelva kasutusel oleks erinevalt tulirelvadest alkoholitarbimine lubatud.

BM


Äkki viitad siis seadusele, mis kohustab enne õhkrelva käsitlemist alkotesti tegema???

tsiviilkäibes lubatud õhupüss on täpselt samasugune (MÄNGU)ASI nagu Paintball või Keks või Betanque...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Sa Zaarik tutvu enne lahmimist veidi seadusandlusega
§ 8910. Relva ja laskemoona kandmine alkoholijoobes ning narkootilise ja psühhotroopse aine mõju all

Relva ja laskemoona kandmise eest alkoholijoobes või narkootilise või psühhotroopse aine mõju all –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.

[RT I 2007, 7, 38 – jõust. 27.04.2007]

Selle alusel on politseinikul õigus sinule või sinu sõpradele teha väike ettepanek Eesti riigi eelarve täiendamiseks. Tavaliselt sellist asja ei rakendata, sest politseil ei ole niisama asja sinu eraterritooriumile. Juhtub aga sinu naaber tädi Maali või Juuli helistama politseile, et kõrvalterritooriumil mängib öörahu ajal liiga vali muusika või veel hullem variant- lastakse mingi relvaga märki- siis olles "õllene" saad kindlasti riigikassat täiendada. Igatahes edu sulle "katsetamisel".
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta