Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

puugi kirjutas:Kui niigi saad metsas kooserdada,siis pole suurt vaja kiirustada.Kui olud on kutsikale vastavad,siis võib 5 kuusega ka jahis osaleda,aga arvestada tuleb sellega,et ta väsib ruttu ära.Teine väga oluline asi on see,et teised koerad talle kallale ei lähe.Muidugi on oht,et vanemate koerte toel võib kutsikas ka uljaks minna ja metsalistelt sugeda saada.Mõni on 4 kuusega ka alustanud ja pole häda midagi.Mina vedasin oma vanimat koera juba 2 kuuselt endaga metsa jalutama ja 10 kuuselt toksis ilma õpetamisteta siga. :lol:

Ise hakkasin ka enda omaga 2 kuuselt metsas käima ja viisin ka seasöödale jälgi uudistama.Metsas käisin temaga iga päev(ei luiska) vähemalt pool tundi ja suvel oli mul koolivaheaeg siis me temaga ainult metsas elasimegi.3 kuuselt sai värskelt lastud seaga möllata ja 4 kuuselt avas oma konto kährade peale.Ta sai täpselt 6 kuud vanaks,kui algas aju-ja koertejaht.Meie seltsi vanameister näitas poisile ära kuda asi käib ja 7 kuuselt koos vanameistriga hauguti põtra ja sigu.8 kuuselt oli üksi metsas ja avas oma konto sigade peale ja seda päeva pean tema karjääri alguspäevaks,sest peale seda päeva hakkas ta õigeid tegusi alles tegema :) .Mis veel tähele pannud olen,et mõlemad koerad eelistavad töötada üksinda...see hooaeg koos neid enam metsa lasta ei saa,sest laikal vaja tüli norida enda õpetajaga :VS :roll: ,kes muideks on norrakas :wink:
Õnne peab olema
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Mina rikkusin(tundub) pooltahtlikult noorema koera ära, sest jahis oli sünnist koos isaga ja tegi seda, mida papa ette näitas.Esimene kähra kuskil 4 kuuliselt, esimene siga(kahekesti põssa kinni) ca. 8 kuuselt. Rekordaastaks( minule-linnavurlele) sai hooaeg, kus noorem oli 1,5 aastane ja isa 9,5. Siis saadi koerte eest 38 siga, nendest 11 torgati. Nüüd, kus vana pensionil, tulebki see "rikutus" välja- noorem, kes nüüd 5,5 aastane, ei oskagi üksi midagist teha, sest on harjunud Nr.2 olema.Kui olid kahekesti-võtsid kumbki põdra/sea ette ja võisid ajada erisuundades kuni 2 km. Nüüd noorem kaugemale kui 200m otsingut ei teegi. Ainult "sööstud" ca. 500m peale. Ons see nüüd hea või paha , eks kevadeks selgub :M
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas sooviku »

Kõik need eelnevad jutud võivad ka vastupidi olla.Noore koeraga kährikuid püüdes võib juhtuda,et ta jääbki kährikukoeraks.Samuti võib noorelt sea käest lüüa saanud koer hoopis tigedaks minna.Vanema koeraga koos kindlasti õpib midagi aga õpib ka teise koera halvad kombed selgeks.
Naine võib olla,koer peab olema!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Kährikut ei tohi noore koera eest ära lasta...siis võib asi veidi nihu minna.
Õnne peab olema
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Jäta kähra raibe metsa- siis saab ka koer aru, et neid pole peremehel vaja ja ühineb ainult arvukuse vähendamise funktsiooniga. Ehk kähra ei saa koerale "dominantsaagiks" (y) , vaib lihtsalt hetkelisesks vaheldus"lõbuks" suuruluki jahis :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Kui kährikud on otsas,siis võtame sead ette! :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas aivar00 »

Ei need raiped lõppe. Isegi nõuka aegne karusloomamood ei suutnuid noid hävitada :lol: .
ikka lõbusalt
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Päris nii need asjad vast ikka pole.Usun,et see, millise looma lemmikuks võtab on koera iseloomus kinni.Vanal koeral olid esimesed loomad ikka kährad ja võtab neid tänini kui muud pole.Olen neid igal aastal 30-40 ära korjanud,varasügisesed on metsa jäänud.Kui aga on sea lõhna kas või natukene,siis unusta kährikud.Otsib sead mitme km kauguselt üles.Esikohal siga ja põder ja siis alles kährad,ilvesed,nugised ja muu pudi.Kui koer on ara verega siis sellest seakoera ei saagi,ei julge endast suurema looma vastu minna.Vot sellisest tulebki ainult kähriku koer ja seda seale ei õpeta ka parima tahtmise juures.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Lõpuks on kährikuid täitsa vähe.Kui ühel aastal 100 täis saime sõbraga,siis järgneval aastal ainult 60 kährikut.Sigadega toimetamine ei ole üldse nii tähtis,sest kuhu sa selle lihahunnikuga lähed?Minul ei ole koertel üldse lugu kes ette juhtub selle võtavad.Ja kährikuid püüan ainult sellepärast,et keegi peab nende parasiitidega ka tegelema. :lol:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas sooviku »

No näed,oletegi Hundikütiga omale super universaalsed koerad saanud,kuigi siin foorumis oli kunagi juttu,et selline koer on ühtviisi halb kõigi loomade peale.Siis avaldati arvamust,et koera peaks õpetama ühe looma peale.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Pole hullu,sest mul on selline valik igale koerale oma loom.Põrsapüüdjad ja põdrakoer jne.Koer peab püüdma seda mida peremees tahab ja enamused jahid pean üksinda.Ja ainult sea või põdra jahtimiseks ma koera ei pea. :lol:Samas vaadates venelaste koerte töökatsete jadasid,siis mõnel on 7 erinevat elukat.Kas need on,siis viletsad koerad?Siga ei ole,siis pean koju tagasi minema? :lol:
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

puugi kirjutas:Samas vaadates venelaste koerte töökatsete jadasid,siis mõnel on 7 erinevat elukat. :lol:

Ja need järgud erinevate elukate peale pole teps mitte kehvad (y)
Õnne peab olema
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Pole hullu,sest mul on selline valik igale koerale oma loom.Põrsapüüdjad ja põdrakoer jne.Koer peab püüdma seda mida peremees tahab ja enamused jahid pean üksinda.Ja ainult sea või põdra jahtimiseks ma koera ei pea. :lol:Samas vaadates venelaste koerte töökatsete jadasid,siis mõnel on 7 erinevat elukat.Kas need on,siis viletsad koerad?Siga ei ole,siis pean koju tagasi minema? :lol:


Räägi pehmeks (b) Mart Mae või keegi teine ekspert tulla "metsakatsele". Kui koer hea ja looma piisavalt, võid ühe retkega saada mitu diplomit (y) - siga,põder, karu, nugis, mäger,kähra, veelinnud jne.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Sul Sooviku ju ka universaalid-käivad maasees ja puuotsas,ajavad siga ja põtra.On siis halb kui saad kõiksugu jahti pidada :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Mul juhtus ükskord selline lugu,et läksin mitme mehe koertega metsa põtra rabast välja ajama.Põdrad olid kusagil kaugemal,aga enne põtru õnnestus suisa kaks nugist püüda.Need kes kurdavad,et see paha on,et koer mitut looma püüab omavad paremal juhul pukki! :lol:
Vasta