Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas valgeronk »

Lugege viimast,6 okt.Meie Maad.Saare Maakonna päevalehte.Juttu jahist.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Äriregistri andmetel kuuluvad vastasutatud MTÜ Lümanda Maa- ja Metsaomanike Seltsi juhatusse Mati Tarkin ja Vello Vallimaa. Neist viimane protestis kaks aastat tagasi Riigimetsa Majandamise Keskuse vastu, kes saatis maaomanikele blankette sõlmimaks lepinguid maa määramata ajaks tasuta kasutusse andmise kohta.

Selliselt lõpeb see Meie Maa artikkel.
Kas keegi teab rohkem sellest RMK soovist maaomanikega selline lepe saada ning kas neid ka tehti?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

Seda artiklit pidas valgeronk vist silmas. http://www.meiemaa.ee/index.php?content ... rtid=38800
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas valgeronk »

Kohtusin täna härra Tarkiniga.Mehel mõistus peas,teab mida räägib ja taotleb.Kohalike jahimeestega ei olevat mingeid probleeme.Probleemiks riigi jahimajand.Teevad lahti hooviväravad,sõidavad üle põldude.Kord oli mees koos naisega seenel,järsku läinud lahti hirmus paugutamine,kas kõhuli või maa sisse pugeda,rääkis mees.Mees ütles veel,ei taha nad mingit rikkust,vaja ainult sümboolset tasu ja korrektsust.Kahjuks ei olnud aega pikemalt rääkida.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Lappasin neid saaremaa lehti ja sattusin päris huvitava kirjatüki otsa, mis ühest küljest kinnitab mu senist nägemust jahiturismi koha pealt :M

http://www.saarlane.ee/uudised/uudis.as ... 8169&kat=1

päris huvitav oli lugeda mõningaid lõike sellest loost ja üha selgemaks muutub arvamus, kelle jaoks tegelikult on koostamisel see uus jahisäädus ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
loom
Postitusi: 24
Liitunud: E Nov 09, 2009 7:05 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas loom »

uugamets kirjutas:Lappasin neid saaremaa lehti ja sattusin päris huvitava kirjatüki otsa, mis ühest küljest kinnitab mu senist nägemust jahiturismi koha pealt :M

http://www.saarlane.ee/uudised/uudis.as ... 8169&kat=1

päris huvitav oli lugeda mõningaid lõike sellest loost ja üha selgemaks muutub arvamus, kelle jaoks tegelikult on koostamisel see uus jahisäädus ...


Poole peale lugesin ära ja rohkem ei suutnud, ikka ajab marru küll see raha pärast võitlus.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ohh - no on seal saarel ikka elu küll ...

http://www.saarlane.ee/uudised/uudis.as ... 6430&kat=1

kohalikud jahimehed versus turistid
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas valgeronk »

Olen väga hästi kursis Sõrve jahimeeste ammuse probleemiga.Tunnen sealseid jahimehi vägagi hästi.Litvinov võeti jahiseltsi.Hiljem valiti esimeheks.Kui tuli aeg sõlmida korralised jahimaa rendilepingud,tegi mees kõik lepingud oma firma nimel.Pani kirja fiktiivse jahimeeste(mitte kohalikud)nimekirja ja oligi nagu peremees.Nimekirjas on kõigile Eesti jahimeestele tuntud tegelased ka.A.Lillemäega.Kohalikud jahimehed peksti lihtsalt laiali.Nagu kohalikud mehed räägivad,toimub ainult turismijaht.Kohalik mees Ando ütles:poluvernikuid ei saa usaldada.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sellepärast valige on seltsile juhatus, mitte juhataja. Siis ei saa üks mees nii lihtsalt omatahtsi toimetada.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas sammal.habe »

valgeronk kirjutas:...Nimekirjas on kõigile Eesti jahimeestele tuntud tegelased ka.A.Lillemäega.Kohalikud jahimehed peksti lihtsalt laiali.


ei tea, miks ma kyll yllatund ei ole... kas siinsest koorub v2lja veel yks v6imalik aspekt, miks Kuristiku tn. h2rrad nii innukalt uue jahiseaduse vastu v6itlevad...?

huvitav, kas kusagilt ei v6ta v2lja statistikat, kui suured rahad turismijahis siis liiguvad? maksuamet vms ikka peaks teadma?
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

No vot see amet on küll viimane, kes sellest laiaulatuslikust ärist midagi teab. Pole küll kuulnud, et turistidele tsekk või kviitung või arve väljastataks. :M

http://web.ejs.ee/et/uudised-ja-teated/ ... kohta.html

Eks on ka näha seda, kui vähe on neid hääli, kes on vastu sellele uuele turismijahiäri seadustega kinnistamisele. Ja sellele, et ainult rikkur metsas jahil käima hakkaks ... ja seda juba uuest aastast.
Meid foorumlasigi on arvu poolest rohkem, kui seal hääli üleval on. :M

Kuid paistab, et jahimeeste enamik on äraootaval seisukohal, nagu ikka kombeks on, et siis, kui juba paratamatus käes on, siis targutada ja enese tegevusetust õigustada.
Kas toodud näidetest ajalehelugudega veel ei piisa, et asjaolud selged igaühe jaoks on, mis teoksil ja toimumas ning mis tuleb. :M
Kas elu pole veel piisavalt näidanud, kuidas see niinimetatud ''äri'' igas valdkonnas nagu teerulliga kõigest üle sõidab, peaasi, et rammusat kasumit tuleb. Motoks kõlamas ''pärast MEID tulgu või veeuputus'' :VS
Kas metsanduses toimunu ja toimuv pole piisav õppetund :M
Kas inimesed on oma mälu ja analüüsivõime minetanud ega oska igasuguste poliitiliste hääletorude mullipuhumise ja mittemidagiütleva sõnakeerutuse taha vaadata ja näha, mis tegelikult toimub :M :M :M
Või on silmi pimestamas kont nimega ''maaomaniku õigus korraldada jahti omal maal'' ja teine kont ''kahjustused ja hüvitis'' ning kolmaski kont ''õigus välja vahetada jahirentnik''
Analüüsige, kas see ettesöödetu on ikka selline ka tulevikutegelikkuses nagu tundub ja lugege seda hämavat seaduse tööversiooni uuesti ning siinseid kirjutisi - ehk siis ''puhub klaariks''
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Asso »

Kui asi väga jamaks läheb siis pakuks välja järgmise tegevuskava.
1.Ootaks huviga mis hinnangu annab eu liit ja õiguskantsler seadusele mis hakkab jahimehi valima rahakoti pakuses järgi. Eriti kui arvesse võtta eu liidu hädakisa meie klassivahede
suurenemise kohta. Kannatab väga edukalt juhtida tähelepanu maaelu arendamise jne kohta.
Hea eeskõnelejaga võib siit saada ikka korraliku rahvusvahelise uudise.
EU tambib metsikut pappi maaelu arenduse alla ja ... nagu ei ole loogile või mis?
2.Meeleavaldus- foorumi põhjal tundub, et asi võib isegi õnnestuda 10000 meeleavaldajat
saavad kindlasti 1 min tähelepanu rahvusvahelises meedias.
3.Kui kõik läheb nii nagu ei tohi minna siis alustame sissisõda a)väldime makse- sest kindlasti mingi x protsent kulutatakse, nende toetuseks kes jahist äri teevad. b) kuulutame oma kinnistutel välja jahikeelu, pakun et 75% jahimeestest on maa ja metsaomanikud(kindlasti palume kõigil sugulastel,sõpradel jne sama teha). c) Kui meie maadele ilmuvad turistkütid( ise mõtlesin selle sõna välja just) siis selle jahi ära rikkumine on väga lihtne ja kindlasti ka ääretult lõbus.
Lisaks siis, et igale jahimehele on arusaadav, et jahipidamine tähendab vastutust ja ei saa toimuda maaomanike arvelt aga sama arusaadav on ka fakt et metsloomad ei kuulu maaomanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Asso kirjutas: ''2.Meeleavaldus- foorumi põhjal tundub, et asi võib isegi õnnestuda 10000 meeleavaldajat
saavad kindlasti 1 min tähelepanu rahvusvahelises meedias.''

No ma ei tea, pakun välja, et kohale tuleb meelt avaldama 10 kuni ... heäl juhul 100 või pisut enam aktiivsemat meest-naist, kes on antud ''pähkli'' pooleks hammustanud elik siis sääduse koos selle taustade ja tagamaadega enesele selgeks teinud....
:roll:
...on olnud jutuks küll, kuid ettekäändeid ''kooskõlastamise'' kohta - ehk siis argumentide kohta, miks just ''mina'' ja just sellel päeval tulla ei saa, või kuidagi pole võimalik - neid argumente on, uskuge mind ''nagu Vändrast saelaudu'', kohe igal ettejuhtuval võtta :M :VS :V

Kas on siis tõesti nii, kallid kaasfoorumlased et - ''elu läheb ju edasi'', ''las nad teevad, mis tahavad, peaasi, et meite õuele ei tule'', ''küll ikka meile kaaa midagi jääb'' (see viimane on öeldud sügava lootusega hinges :M ) jne, jne, jne....

Tegevusetuse ja äraootamise õigustuseks on palju põhjendusi, aga esimeseks põhjenduseks on ''oma naha hoidmine'' - ja neidsamuseid nahahoidjaid on oi, kui palju ... kas ka meie hulgas :?:

Kui kellelgi väga valus on, võtku padi ja peksku seda - olen ka nõus virtuaalseks ''poksikotiks'' olema, kuid - mõnusad kaaslased foorumist, kui me kohe selle sääduse koha pealt mõtlema sügavti ei hakka, siis pole meis tolku ka kunagi :VS :P

Ja edaspidi on meil kohustus :V ja edasi teenida ning takkajärgi täpisteadlane olla, et ''oleks ikka vaja olnud'' ... ja nii edasi, kuid siis on juba ''see rong läinud''

need on minu, väikese metsapoole eluka mõtted siin, milled olen avalikult välja öelnud olukorrast, asjast ja seadusest, mis on kohe-kohe saabumas. Ja ''kodumaise landlord klubi äripool'' on juba sõprade kaudu õhku visanud selle, et kui me kohe järgi ei jäta (meie isikud olevat teada!?), minevat meil väga sitasti :M :M :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas andrus »

Paluks nüüd seda viimast tsitaati vähe konkreetsemalt lahti seletada.
jahismurf
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Eik »

uugamets kirjutas:
need on minu, väikese metsapoole eluka mõtted siin, milled olen avalikult välja öelnud olukorrast, asjast ja seadusest, mis on kohe-kohe saabumas. Ja ''kodumaise landlord klubi äripool'' on juba sõprade kaudu õhku visanud selle, et kui me kohe järgi ei jäta (meie isikud olevat teada!?), minevat meil väga sitasti :M :M :M


Tundub, et foorum hakkab kellegi "luukeresid" kapist välja raputama!! Hakkab tõesti põnevaks minema. :D :D
Muide, Keskonnateenistuste jahindusspetsialistid, kes uue seaduse vastu sõna võtsid, on ka juba välja vahetatud, vähemalt Viljandis.
Vasta