Kobras 2009

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Tulin just kopraojalt ja nägin looma küll.Välja ilmus kella poole seitsme ringis ja jäi minust laskmata,ujus vees ja ei jaganud ära,kas mitte vana ema?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Beretta »

Ja isegi kui oleks kaldale tulnud, mis moodi sa ära jagad kas emane või isane?
Grumpy old man
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Ega jah,seda ei ütle ilma katsumata,kas isa- või emakobras aga ma mõtlesin,et kas vana või kutsikas?Vees ujudes on aint pea näha ja siis eriti ei jaga suurust,kuid kaldale tulles näeb ära küll.Kutsikal pehmem liha ka ja ei oma nii vänget pets maitset.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas tony »

Vees saab pea suuruse järgi aimu kui suure loomaga tegemist on.Emasloomal tissid kõhu all,kui on piisavalt valge ja kobras ennast imetleda laseb,siis klatib ära küll kellega tegu (juhul muidugi kui ta oma kõhtu näitab).
Gustaf
Postitusi: 52
Liitunud: K Veebr 22, 2006 8:06 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Gustaf »

tiinel loomal on tagumine osa ka vee peal:P
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

No jah,kui kobras pagan selili ujub,siis tissid kohe näha,ehk midagi veel aga see mida mina juhusin nii 100m pealt nägema,see paganas ujus kõhuli ja aint pea oli näha.Oleks saanud vindiga ära ka võtta,et siis kindlaks teha,kas isane või ema aga ma laisavõitu,ning peale pauku oleks tulnud läbi lume turnida ja kraav ka krt oli ees poollahti.Kobras tegi ilusa auringi ja ujus käänaku taha tagasi ja pimedaks kiskus,aint veelainetus paistis.Taskuprossa olin muidugi autosse jätnud ja autoni nii pool kilti maad aga ise jumala kaine,roolis vaja olla.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas tony »

Noo-jah Jorril ikka omad versioonid.Esiteks kui vähegi loogiliselt mõelda,siis näeb kopral tisse sel juhul kui ta maa peal on.Kauguseks siis ca 20-30m,või siis lähemal.100m pealt ujuvat kobrast pähe lasta :M ,noh pole sõnu.Ise katsun raibetest hoiduda ja nii kaugelt kunagi ujuvat looma ei lase,küll aga siis kui ta kaldale roninud on.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Ma seda lootsingi,et ehk ronib kaldale,kuid sellel loomal olid oma mõtted vist muude asjade juures.Muide,paistab,et see veelaks,mis kaugemal käib,toob kopra vaatama jah.Ma seda just proovisingi,käis laksukohal ära ja siis tagasi,ju ei leidnud võõraid lõhnu.Nii-et,veelaks toimib koprale küll,vähemalt seal kus ise käisin ja pikalt kraapiv heli ka tundub mõjuvat,kuid proovige ise järgi,kobrast oodates aega ju on.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas tony »

Pole kunagi "veelaksu" kasutanud aga tundub huvitav idee olema.Millega vastu vett lajatate?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Mina viskasin lihtsalt ühe mütsaka vette aga siin on paremaid petse ka kes ehk räägivad?Varitsusjahil on minu arvates üks suurem koprapets 22LR,tema neid loomakesi välja meelitab,kui kuidas,seda ma ise ei tea täpselt?Igal mehel oma nõksud ja ega väga üldist vist polegi,lihtsalt proovi ja katseta,kord nii kord naa.Keegi siin ütles,et tuleks lauajupiga vastu vett lüüa,kuid viitsid sa seda lauajuppi metsa tassida,kola niigi seljas küllaga.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas valdo »

No lauajupp on jah, selline äärmuslikum variant. Eeliseks oleks sel vast lame pind, mis peaks andma suht originaalilähedase plaksu.
Suvaline metsast leitud roigas peaks vast kah asja edukalt ära ajama. Peaks kah proovima hakkama :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas kakuke »

No kui lauajuppi kaasas vedada ei viitsi siis vast püssikaba lapiti käib ka? ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas kaarelj »

Heh, praegu lund ju on, teed lumest kuuli ja loobid selle vette. Aga see kõva mulksatus pole vast kõige parem, sest nii nad ju hoiatavad üksteist, pigem väike sulpsatus.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas annaliisa »

ma ka paar päeva tagasi, jube igavaks läks ja viskasin lund natuse, polnd kasu miskit. ehk oli lihtsalt külm ja ei liikunud, v ehk hirmutas just ära :VS a järgmine kord kindlasti katsetan kudagi uuesti :P
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Ka mina ei teinud suurt plaksu,selline paras müts(või mulks) ja loom liikus nati kaugemal käänaku tagant paari minuti jooksul välja.Ehk pool tundi enne olin just pauku teinud ka,ei kartnud.Ei tea ka,kas oli paugu ajal juba liikvel,või mitte?Kella ei vaadanud,kuid oli juba videvik ja ega pimedus kaua oodata ei lasknud.Seepärast ei tahtnud minna ülesvoolu teda sinna torkima,heal juhul oleks ehk lainetust näinud.Aga katsetage järgi,praegune jutt rohkem proovi tasemel.Lumi ehk ei tee sellist plaksu või mütsu.
noorus on ilus aeg
Vasta