Verejäljekoerast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas duma »

duo on parem
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas plaaster »

jyri kirjutas:Hetkel peaks minu mäletamist Eestis olema 4 suurulukit-põder,hirv,siga ja karu,kui viimase poole aastaga pole pilt muutunud.
(y)

Jahiulukite loetelu
§ 1. Suurulukite loetelu
Suurulukid on:
1) hunt (Canis lupus);
2) karu (Ursus arctos);
3) ilves (Lynx lynx);
4) metssiga (Sus scrofa);
5) punahirv (Cervus elaphus);
6) põder (Alces alces);
7) metskits (Capreolus capreolus)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Kui ikka norid minu koerte kallal(proovi leida,kus ma neid superiteks nimetanud olen?),siis minu vanemal on nii aia diplomid + I järk siga vabas metsas.Nii et töötab metsas küll.Ja lisaks minu Harju keskmistele laikadele on paljud -kult,hundikütt,tony ja teised haavatud ulukeid leidnud.Ehk pole ma ainukene selliste vaadetega,seda enam et idee pärineb Mart Maelt,sõima teda,kui tahad (y)

Võta ja loe siis oma postitused näiteks laika teema alt läbi. Harju keskmiseks muutusid nad sul alles paar postitust tagasi.
Kord on koerte keskmine liikumiskiirus sigu otsides 5-7 km/h, järgmisel hetkel ajavad verejälge 20-25km/h :roll: :M Kui nad sul muru niidaks ja kala püüaks, siis telliksin kindlasti mõned kutsikad.

Ma arvan, et koeramees pole õige inimene oma koeri kiitma või laitma. Selleks sobivad paremini jahikaaslased ja objektiivsema hinnangu saad siis, kui neil on olemas ka võrdlusmoment teiste koertega.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Ime siis,et sind Jyri oma jahtkonnas koertega metsa ei lubata kui kevadel väikeuluki luba tagasi andes on sul seal kährikute kõrval kited,sokud,hundid ilvesed kirjas. :lol: :lol: :lol:

ära seda nüüd päris tõsiselt võta :wink:
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Ahto Kattai »

andrus kirjutas:
On sort mehi kes kardavad igasuguseid uuendusi ja püüavad igal võimalusel käia sisse tallatud rada.

Ainult noor oinas jookseb peaga vastu seina ,vana läheb uksest! :D
Suuremjagu vaidlejaid vist pole ise elus ühtegi jahikoera kasvatanud!? Korraltate foorumlastele verejälje katseid,kas selleks mitte pole vaja ka verekoeri :) (jätame meie traditsioonilised koerad välja),palju neid verekoeri eestis üldse on 1;2...4;5 tk ? Foorumlastele võiks keegi pigem korraldada verekoera näidis esinemise,see siis eesmärgil meestes antud tõu vastu huvi tekitamiseks. :M
Sinule Jyri ütleks ,et sa oled hullem enese imetleja ja (vabandan väljenduse pärast) udupasun ,kui mõni veneaegne partorg.Usu mind alati leidub keegi ,kes on sinust targem,ikka on kellegil parem koer kui sinul jne. Ma enam ei imestagi ,miks sinu jahtkonna mehed sind jahile ei taha.Küll on sul mingit patuste registrit vaja asutada ja mis iganes veel.Päris tegijad lihtsalt hoiavad pool suud kinni ja peavad madalamat prohfiil :V
Vabandust Jyri ,aga su kemplemised ületavad juba mõnede taluvuspiiri :oops:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Kult ei tee me miskeid katseid seal,tuleb esialgu tutvustus ja väikesed näpunäited.Demotakse ka eesti ainsat verekoera.Aga verejälje koolitust saab teha ka taksidele ja linnukoertele.Kes on samuti päris mihklid antud alal.Ma olen oma spanjeliga üritanud seda jälge ajada ja teatud määral on ka õnnestunud aga on tõesti puudus mehest kes oleks, näitaks ja õpetaks.
Viimati muutis andrus, T Mär 23, 2010 8:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sellega vast oled ikka nõus ,et mingigi jahikoer peaks inimesel olema,muidu ju asi suht mõtetu.
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Lugesin ka ise toodud loetelu aastast 2006,kuid seisab meeles,et kuskil konks ja suurulukeid 4.Homme täpsustan,kas ajan pada või mul ikkagi õigus.
Koerte kiiruseks pole kunagi väitnud 5...7 ,vaid Astro järgi KESKMISEKS 10..13.km/h.Galopi kiruseks 20..25 on keskmine laijadele.Sul omal laika,kas see jokseb kuidagi teisiti?Siis ju sinul unikaalne koer,mitte minul.Minu omi hindas harju keskmiseks keegi Jaan,kes minuga olevat mitmeid jahte koos pidanud ja sellise hinnanguga nõustun täiel määral. Tegelikult mul poogen.mida mõtlevad mu koertest need,kele arvamisega mul pole konkreetselt midagist teha.Ka see on reaalsus,onju?Mõned aga ootavad kutsikaid just mu vanamehelt.
Tänud Unt,et ainukesaena siis analüüsid ja midagistki pakud.Kordan,ma ple mingil tasemel selle sätte tegija,arutan vaid lähtudes oma arvamustest ja kutsun teisi tegema sama.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Kus juures Kult ei ole. :D Kui inimesel on huvi ikkagi asja vastu ja kui ta leiab tee sinna, siis võib ta sealt saada nii mõndagi mõtlemiseks.
Näiteks kui Kakuke tunneb huvi selle teema vastu ja veab ennast kohale,veedab päva koos teistega ning avastab,et suht hinge lähedane teema.JA on ju see baieri verekoer mõnus ninnu-nännu kah,või siis hoopis tundub armsana see karmikarvaline taks :D
Siis on ju olemas täiesti reaalne võimalus,et ta läheb koju ja lähitulevikus muretseb omale koera ning varsti ongi olemas Lõuna Eesti meestel päris oma abiline keda vajadusel kutsuda. :D Ja Feen ei pea enam kiiruga oma Tobi kähriku urust välja kaevama,et Kakukese praaki minna tunni ajaga likvideerima :D
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Beretta »

Suhteliselt kogenematu koerakasvatajana (alles teine koer) julgen noore ja rohelisena öelda oma eelistuse verejälge ajava koera kohta. Tegemist ei ole klaaspärlimängu ega Godot`d ootamisega. Tähtis on tulemus ehk tabatud uluk ( väike või suur- vahet ei ole ). Kui mu spanjel jõuab lastud kitseni enne mind peale lasku , olen õnnelik, olgu vahe mõni või mõnikümmend minutit. Seevastu 24 tundi peale lasku tabate raipe. Noh ...tubli seegi.
Grumpy old man
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Ei tea Kult,kust sa võtad minu eneseimetlust,aga mõelda sa ju võid mida tahad.Kordagi pole väitnud,et mu koer oleks tõutchempion(ringis esimene) ega ka seavõitsluste esimene(Lätis sai vist 6..7 koha).Partorgiks ära palun solva,polnud ei siis ega ka nüüd parteilane.Ja jutt on rohkem sellest,et vana juba 11 täis aga noor ei ole veel üksi tööle hakanud.Kuidas mul ülejärgmine aasta läheb,ei oska ette kujutada.Ja meie seltsis jahil ei taheta näha laikasid(lisaks minu omadele on veel)seajahil vaid.Seega omal maal kütin kitsi/sokke.saab ka põtra hiilida.Sigadega kemplen mujal.Rajaleidja võiks kah mitte otsida valet,kus seda pole-kui ma üksord ütlen,et torkasin koerte eest sea,teinekord lasin püssist ja kolmas kord olid koerad ta ise murdnud,siis see tähendab kolme erinevat siga,mitte et ma ei mäleta enam,kuidas ma selle elu ainsakese sain.Kiirustest ma ei saa üldse aru,milles probleem-maratonijooksjad läbivad u.2,5 tunniga u.40km.See teeb inimese jaoks ca.17km/h keskmiseks.Sprinter jookseb 36km/h.Mis siis saab olla vale,kui Astro nätab koertel 25-30km läbitut.Kiirus oludest sõltuv.Kui igas sellises numbris näha valet siis peaks vist küll tohtriga konsulteerima.Kas siis mina või keegi,kes arvab numbrid valed olema.
Viljadis kennel nimega Rajaleidja,kas sugulane?Margus Kask täitsa normaalne,minuarust, tunneb nii mind kui ka minu koeri ja lisaks on jahikoerte tõuühingu(kuhu mina ei kuulu) juhatuses.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas baddmann »

OT: Kuufaas on alles 0.52.

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Viljadis kennel nimega Rajaleidja,kas sugulane?Margus Kask täitsa normaalne,minuarust, tunneb nii mind kui ka minu koeri ja lisaks on jahikoerte tõuühingu(kuhu mina ei kuulu) juhatuses.

Ei ole sugulane, aga juhtun teadma ja tundma küll.
Mis puutub koerte liikumiskiirusesse, siis tahtsin juhtida su tähelepanu sellele, et seajahis sigu otsides liiguvad su koerad sinu enda jutu järgi kaks korda aeglasemalt kui verejälge ajades. Aga et edukalt verejälge ajada, peaks see olema vastupidine. Vähese verega jälge ajades galoppi joostes vist suht lihtne jälg ära kaotada :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas kakuke »

jyri kirjutas:Lugesin ka ise toodud loetelu aastast 2006,kuid seisab meeles,et kuskil konks ja suurulukeid 4.Homme täpsustan,kas ajan pada või mul ikkagi õigus.

Konks on selles, et nelja suuruki (metssiga, hirv, põder, karu) puhul kehtib vintrelva puhul nõue 6,5mm ja 9g ning haavlitega torkida ei tohi. Ülejäänusid, mida siin loetletud, tohid lasta kama2 millise poolmantelkuuliga ja haavlid pole ka keelatud. Ja ära kitse edaspidi ikka väikeulukiloale märgi. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Tänud Kakuke,seda ma tean.Aga konksu tunne kuskil mujal.Isegi ei välista,et põhjus lähenevas 60a.juubelis mõne aasta pärast. :D Homme täpsustan kindlasti.Rajaleidjale-kui koerad otsivad(mitte ainult minu superpuperid),siis võivad nad ka puu all urgu kontrollida või midagist muud teha suht ühe koha peal.Astro arvutab need seisakud keskmise kiiruse sisse.Kui verejälg on värske lähevad koerad täistambiga ülemist haistmist kasutades ja peatumata,siit ka suurem kiirus.Kui eelmine suvi viljast väljalennanud kuldist mööda lasin,jalutasin autoni ja tulin koertega u.30 min.pärast.Koerad lasin veits ennem välja et vaadata,kas reageerivad õigele jäljele.Ja võtsidki nii,et Astro peal aina 100m kaupa vahemaa suurenes(mul 10sek.intervall) ehk koerad põrutasid üle 30 km/h.Siis hargnesid ja hakkasid tukka kammima,millst sain aru,et möödalask puhas.Kõike seda kirjutasin ja kirjutan ainult kogemuste jagamiseks,äkki kellegil läheb vaja ja mitte kuidagi selleks,et laikadele tavakäitumist mingiks oma koerte superuse tunnuseks kuulutada.Need on Astro andmed,umbes samad tulemid on ka teistel.Kordan,mul kogemusi ja vanust piisavalt,et kõrgelt lasta kaarega mistahes arvamise peale ja kui rääkida,siis sellest.mis minuga juhtunud ja mul tõesti puudub põhjus valetada(palju :D )Ainult et rahus elada on ju parem :P
Ja arvamist võib igaüks omada,millist tahab,mis sellest,et sinuomaga ei ühti.
Vasta