Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Mina,kui väga palju üksi hulkuja,ei soovi endale küll puhast ühe looma koera.Jahti ju tahaks aga kui tünnid täis,siis seajahti nagu hästi ei peaks :D Nugiste ,kährikute kiusamine siis väga asjalik ajaviide.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Kõige ilusam asi käpaliste jahtimisel on see,et keegi ei ole su peale kade. :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Teema kipub keerama vägisi sinna: "mina ja minu koer kõige,kõige" Huvitav,et need kelle koeri siin teised (mitte peremehed) on kiitnud on põhiliselt vait nagu kuldid rukkis,ei tea miks küll? :M Kas asi on selles,et "minu"koer polegi see kõige,kõige,v on asi omavahelistes suhetes.Kui omal tünnid üle ajavad,võibolla läheks vahelduseks ka sõpradega koos jahile? Ilves on ka käpaline,kas ei tekita ka kadedust? Oma jutuga tüürin ma sinna,et head koerad ja jahimehed kipuvad ikka need olema,keda kaaslased (ka)kiidavad,mitte..... :V
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Sõpradega käiakse nädalavahetusel jahil ja see ütlus,,tünnid täis,,rohkem ikka illustreeriva tähendusega,ei maksa otseselt võtta.Aga mis koertesse puutub,siis omaarust nagu kiitnud ju pole ,lihtsalt oma koera näitel seletanud antud teemat.Aga kui see kedagi riivab,siis võin ju siin kõva häälega karjuda MUL ON TAVALINE KOER ,MUL ON LÄÄNEKAS. :lol:
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Eks kult ka minule oma postitusega vihas veidi,aga põhiprobleem mul pigem selles,et "need teised" pole minu :lol: koera töös näinud kuna "nende teistega" -ma pole isiklikult tuttav.Ja pealegi ei näe mina selles halba kui kirjutan värsketele (laika)kutsika omanikele mida tegin mina oma koeraga kui ta oli kutsikas,kuidas õpetasin ja kuda üldse toimetasin,et temast kasvas tubli jahikoer...kas minu juttu usute või mitte ...see on teie endi otsustada :wink: ja parimaks ma teda ei pea,eriti praegu kui tal on mingi isu tulnud peale laiselda :M :M üks päev viitsib tööd teha,teine päev mitte...pole sellist asja tema puhul ennist täheldanud :roll:
Õnne peab olema
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Mõtle järele ,milline ilm on olnud kui koer pole tööd hästi teinud.Kui niiske ja vihmane ,siis võid julgelt ilma kaela ajada. :lol: Väga hästi ütles Agu Takis ühes Jahimehes ,et kui on edukas jaht,siis tuleb maksasöömise juures jahikaaslane ja patsutab õlale ,et küll meil on head koerad.Aga kui on kehva ilm ja jaht ei ole edukas ,koer ei taha lõhna hästi võtta ,siis tuleb sama mees,et küll sul on kehv koer.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Ilm on olnud...ütleks rahuldav...mitte halb,aga ka mitte väga hea.Seltsid kus jahis käin harrastavad muidugi ka kärajahti(põdra peale)...laika tüüpiline käitumine see hooaeg on olnud selline,et tükist mida käraga aetakse läeb ta suht ruttu välja ja läeb hoopis naaber tükki sisse ja kui seal siga on siis selle ta sealt ka leidnud on...aga siis selline värk et mina hoopis teises tükis ja gepsu levi kadunud ja siga kätte ei saa :lol: :lol:. Kõigile edu tänaseks! :)
Õnne peab olema
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Noh kui sedasi käitub ,siis ei saa ju öelda ,et ei viitsi tööd teha.Koer teeb ju täpselt seda mida vaja,aga sa ise ei käitu vastavalt :lol: :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

kult kirjutas:Teema kipub keerama vägisi sinna: "mina ja minu koer kõige,kõige" Huvitav,et need kelle koeri siin teised (mitte peremehed) on kiitnud on põhiliselt vait nagu kuldid rukkis,ei tea miks küll? :M Kas asi on selles,et "minu"koer polegi see kõige,kõige,v on asi omavahelistes suhetes.Kui omal tünnid üle ajavad,võibolla läheks vahelduseks ka sõpradega koos jahile? Ilves on ka käpaline,kas ei tekita ka kadedust? Oma jutuga tüürin ma sinna,et head koerad ja jahimehed kipuvad ikka need olema,keda kaaslased (ka)kiidavad,mitte..... :V

Kahjuks ei tule minu kaaslased siia minu koera kiitma,sest ei kasuta seda foorumit.Miks peaks ilves kadedust tekitama kui luban teistel ka teda puust maha tuua?Tean ka selliseid mehi kes peremeest mittesallides sarjavad tagaselja ka korralikult töötavat koera! Kult nii ,et kaaslastega on minul siin nagu on,aga parandan seda asja iga päev.Aga selles ei ole midagi halba kui koeramees räägib mida tema koer teeb. :M
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

hundikütt kirjutas:Mina,kui väga palju üksi hulkuja,ei soovi endale küll puhast ühe looma koera.Jahti ju tahaks aga kui tünnid täis,siis seajahti nagu hästi ei peaks :D Nugiste ,kährikute kiusamine siis väga asjalik ajaviide.

Mina "füüsiliselt" hundikütti ei tunne, aga need sõnad on 1:1 samad, mida ma 10..15 aastat tagasi omaette mõtlesin. Lisaks vaid, et teises teemas arutletav "verejälg" käib kah "asjaliku ajaviite" alla ikka sama laikaga (y)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas kakuke »

Päris ühelooma koera vist ei taha endale ükski, kui just koeri mitmeid ei oma.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Eile avastasin ,et laikal huvi mäkrade vastu,kui sigu metsas pole :D
Õnne peab olema
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

TRG kirjutas:Eile avastasin ,et laikal huvi mäkrade vastu,kui sigu metsas pole :D

Õnnitlen (y)
Kirjanduse andmetel kaugeltki mitte iga laika võta mäkra! :M Aga peale madinat ca. 20 kg(?) mägraga oli vähemasti minu vanal, toona veel "täies jõus koeral" , pikk aeg haavu parandada . Oli nagu okastraadi kerast läbi roninud :P
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Päris kokku nad saanudki,aga leidis urud ülesse ja tegi häält ja ronisi niimoodi sisse ,et taguots ainult paistis,aga kuna oli kollektiiv jaht siis võtsin ta sealt ära ja läksime edasi ehk mäkra polnud vaja :D...Mägra peale tahaks proovida teda muidu küll...esivanematel tal ka mägra katsed olemas
Õnne peab olema
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui sa just tahad riskida laikast ilma jäämisega,siis võid koera mägra linnakusse lasta :M Minu jaoks pole mingine mäger koera kaotust väärt! Iseasi muidugi on mingis primitiivses urus mäkra kimbutada.
Vasta