sõiduk

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
maeorg
Postitusi: 27
Liitunud: P Mai 01, 2005 8:29 pm

Postitus Postitas maeorg »

Minul ka jahil käimiseks NIVA aastast 2001. Täiesti normaalne auto selleks otstarbeks. Maanteel sõitmine ei ole küll eriline luksus, kuid seal kus teed lõppevad on lausa lust veereda. Kahjuks paksus kõvas lumes(30-40cm) jääb jõudu väheks, peab tagurdama ja uuesti hooga andma, läheb jälle mõnikümmend meetrit. Kuid pehmel pinnasel ülihea masin.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kulla mehed, olge nii kenad ja avalikustage, palju teie NIVA-d ka toiduks seda va bensiini tarbivad? Eriti oodatud on 4- se pritsungiga masinate omanike sõnavõtud. Mul on tunne, et NIVA-l on komme igas asendis ja igal pool vähemalt 12 liitrit tunnis õgida, nagu võiks kütusekulu töötundides, mitte läbisõidu järgi arvestada. Kõige pullim lugu on see, et kui on käru koormaga sabas ja pikemad sõidud, siis õgib vähem?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Eks ta sinna 12 liitri kanti jääb. Olen käruga korra 100 km sõitnud, ei läinud vähem midagi. Maanteeotsal Pärnu- tallinn olen saanud hakkama ca 9 liitriga.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul 1,6 karpaga 4-se kotiga 90a pill aga sõit aint 70000(seisis 4a vahepeal) seega surved veel väga head mootoris. Võtab kusagil 11l/100km. A kui arvestada, et julgelt pool või veits rohkemgi sõitu 1 ja 2 ja aeglustiga vahel ukerdamist, siis väga norm kulu mu meelest. Maanteed ei oskagi ütelda. Asfaldi jaoks on teised pillid. :D
Kui viitsid ise ka vahel putitada on ok pill.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Minu kärul on needus peal vist, 2002a. masin, läbisõit 55 000, ära surnud 4 dioodisilda, kahed esiratta laagrid, väljalaskekollektor, katalüsaator, kõik kardaaniristid, kojameeste relee, küttekraan, kaks veepumpa, esipiduri support, esipiduri ketas, vahekasti otsalaager, käigukast, starter, ja muud mida ei pea oluliseks üles tähendada. Olen sõitnud elu jooksul ca 30 korda ümber maakera kui kilometraaziga nii rehkendada aga midagi sellist ma küll enne kogenud ei ole. Eelmine auto oli ka Niva, WEBER peal, 150 lendas välja kui kohinal, vaikne ja tore auto, ei olnud isegi kusagilt keevitatud, nii möglatud oli see kere, aastast 1986. Müüsin maha ja mõtlesin, et võtan uue, no saingi!
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ma ka ei mõtlegi uuema vastu vahetamisele, järjest kehvem kvaliteet
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

maantel 9 muidu 12-13
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Q!

Postitus Postitas Ahto Kattai »

andrus kirjutas:maantel 9 muidu 12-13

See tagumine number ikka maastikul tunni -paariga ,mitte 100 km kohta :wink: -isiklik kogemus
Kivi kotti
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Kui kütusekulu avalikustamiseks läks siis endal rekord paagitäis(60l) ja sada km.Kolm aastat tagasi talvel paksu lumega kas siis aeglustuga või esimese ja tagumise käiguga-autoks Toyota 4runner 3.0
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Huvitav kas keegi ka rattaga jahil käib? Endal küll korralik maastur terrano II aga vahel käin rattaga hea vaikne sõita ja loomi näeb hulga rohkem(eriti suvel)
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Mul üks vana rolleri-nässakas! Metsas üli hää (suvel)! Paar kolm liitrit sajale kilomeetrile ja liigud vaikselt nagu rattaga... Ühisjahiks ta loomulikult ei kõlba :lol: , kuigi 2 meest (vähe õhukesemat) pole probleem :wink:

Ja siis meil veel üks jahimees, kes suvel rattaga ja talvel suuskadega metsas käib/elab! Oma vana piruka-mosse ajab pöördesse ainult siis, kui rohkem sööta tarvis metsa viia või mõni suurem uluk vaja põllust ära tuua!

Aga meie jahimaad asuvad kohe küla taga, (ligi pooled jahimehed ka omast külast) ja seetõttu saab palju ka lihtsalt jala läbi käia! Näiteks minu majast on lähima kitsesööda kohani napilt 100m... hommikust kohvi on päris meeldiv rüübata, kui laia lund sajab ja sokud-kitsed võsas kaeru näsivad... :lol:
tuleb jaht või jaa?
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

me jahiniva imeb kah nigu põrguline...
kõik, mis sisse kallad võtab ära...
metsas siiski keskmiselt 15/100 või siis grammike vähem...
aga eks kõik kulutused jahi nimel polegi ju raiskamine või nii...
minu arust vähemalt...
tean, et kõik raha läheb õigesse kohta...
ja see ongi põhiline! :lol:
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Aga kas keegi hobusega on jahil käinud, ratsa ma mõtlen. Kui sain aru, et loomad hobust ei pelga, kitsedele võid lausa külje alla minna, ju loevad inimest rohusööja hobusega üheks, hakkasin paugutajatega täkku trennima, saagide, töötavate traktorite ja muu sellisega harjutasin teist juba enne. Seljas pauku pole teinud, kui ehmatab ja alt ära jookseb, no siis on püss kõver ja hea kui ise terveks jääd, aga harjutada annab kõike. Aga asjal ka selline kurb külg juures, et mingid ATV pärdikud on end kaks korda lõbustanud sellega, et kord kihutasid ringisratast ümber täku, see oli terve ringi mustaks galopeerinud, teisel korral sama aga siis nii, et täkk kiskus kaks kapronköit ribadeks. Sai lahti ja eks siis vaadati kui palju ``hobune välja võtab``. Ülejärgmises külas lõppesid ATV jäljed, põllud/ heinamaad said lihtsalt otsa. Sealt helistatigi, et kas minu hobune on nende aia taga. Oligi, nii väsinud, et koperdas vaevalt paela otsas kodu poole, muidu tahab päris tihti kahe jala peal käia. Asi lõppes sellega, et nüüd on mul enfüseemis 8 aastane täkk tallis, paistab, et galopid on meie jaoks lõppenud, ju ta märjaks aeti ja kopsupõletiku sai. Ilmselt ei õnnestu seda puuslakki enam välja ravida, kui just mingi ime ei peaks juhtuma, sest see on krooniline kui juba külge tuleb. Kahjuks ei tea ma vähemalt täna veel, kes meile selle sõna otseses mõttes õnnetuse kaela tõi, keegi tegi oma meelest jõledat ``nalja``. Vot säuksed lood, seoses sellega jäävad vähemalt minul ilmselt ratsa jahilkäigud ära. Mul on peas seoses sellega hulk vastuseta küsimusi, kõige suurem neist on : ``...millega osad inimesed mõtlevad kui nii teevad?``.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
põrgukütt
Postitusi: 33
Liitunud: L Okt 15, 2005 12:30 pm

Postitus Postitas põrgukütt »

kas Nivale ei anna mingit diislit vahele kompunnida, on keegi katsetanud ?
sula loodusega kokku
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ikka annab, ainult tahtmist on vaja. Uuri http://www.4x4offroad.ee/foorum/ ja http://www.ladaklubi.ee/foorum/index.php ning teisi auto- ja tehnikafoorumeid.
Vasta