Külakoerad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas -Ivar- »

Prohvet Maltsvet kirjutas:ma ju ütlesin, et ära ....
mu õpetatud noor sõber, sa oled millestki väga valesti oma haridusteel aru saanud. sinu loogikast lähtudes kui isikul on kodus relv jahipidamiseseks, siis seda ta enese või teiste elu-vara kaitseks kasutada ei tohi- muidu oleks jahipidamine. nii see päris kindlasti pole.


Kui sul on relvaloa peale märgitud jahipidamiseks (A) siis on ta ainult jahipidamiseks.
Kui sa lased relvaloale märkida spordiks ja enesekaitseks (B;C) siis on teine asi.
Kui sa lased kodus varga maha ja sul on relvaloal taga ainult märge A ehk jahipidamine oled sa eksinud seaduse vastu, kui sul on taga A ja C siis oled õige mees.
Sama näide on summuti kohta. Lähed poodi ütled tahaks summutit osta oma vindile, müüa küsib kas relvaloal on märge B kui ei ole siis summutit osta ei saa sest su relv ei ole soetatud spordi tegemise eesmärgil.

§ 28. Füüsilisele isikule lubatud relvade otstarve

(1) Füüsiline isik võib relva soetada, omada ja vallata järgmisel otstarbel:
1) jahipidamiseks;
2) vastava spordialaga tegelemiseks;
3) turvalisuse tagamiseks (enese ja vara kaitseks);
4) kutsealal tegutsemiseks;
5) kollektsioneerimiseks.

PS.Millal sa relvaeksami tegid?
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

duma kirjutas:need delfi ja muud igapäeva kommenteerijad kel pole midagi teha päeval kommenteerivad ainult neid artikleid mida tahavad. Arvan, et kui lugeda mistahes artiklit,teemas a.la jahimees lasi koera maha siis leiab ka sealt selliseid vastuseid, et koerad ongi liiga palju hulkuma hakanud. Kui toimub teisipidine artikkel et koerad murdsid kitse siis hoiavad valjud kommenteerijad suud lukus. Oleks kommenteerimine avalik (loe pärisnimega+maili aadressiga) oleks kommenteerimist palju vähem. Neid kommentaare seal lugeda tundub mõtetu tegevus.


Sellepärast ma esimeses postituses rääkisingi endast ja panin oma õige nime ja telefoni numbri, sest muidu ei võeta tõsiselt. Olen natuke omal käel tegelenud inimeste psühholoogiaga ja sealt tulevad päris kiirelt mõned põhitõed välja, mis päriselus hästi töötavad.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duma »

hmm Ivari ja Prohveti arutlus läheb väga teemast mööda ja tuleks vist poolitada.
Lisan natuke õli tulle :lol:
Ei tea ise aga kas need jahimehed, kes on ntx karu maha lasknud enesekaitseks, kas neil on olnud relvaloal märge, et enesekaitseks? Vaevalt.
duo on parem
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

duma kirjutas:
hallivatimees kirjutas:
jorr kirjutas:Kuule lp. Hallivatimees,sa arvad vist,et alles sina leidsid selle jama.Ütleks nii,et see koertejama oli enne mind ja jääb ka peale mind ja sind alles.Lahendada on seda proovinud juba mitu valitsust,kui asi on nagu on.Targutada asja ümber võib ikka,kuid lahendada seda pole minu arvates võimalik.Kas kaotada metsloomad või koerad-kassid,no kumba pakud?


Loomulikult võib vanematele meestele tunduda, et mis ma nolk tulen siia targutama, kuid siiski keegi ei suuda tuua konkreetset näidet miks see ei peaks õnnestuma.


Probleem on olemas seda ei salga keegi. Aga ultimaatum kas metsloomad v koerad kassid sellese ma ei usu. Peab ikkagi mingisuguse konsensuse saavutama ja saama asjad kontrolli alla. Üle viskab vahest juba selliste mutikeste jutt, et minu pontu küll metsloomi ei murra ta natuke jookseb. Nq see rakvere juhtum: "minu koerad ei lähe minu krundi piirist väljapoole..."



Ma ei saa sellest aru, miks inimesed arvavad, et siis peab valima kas lemmikloomad või metsloomad. Jutt käib ju sellest kuidas saaks hoolimatud lemmikloomaomanikud kontrolli alla panna, et ei oleks hulkuvaid koeri, kes metsas kurja teevad. Miks peaks Eestis asjad teistmoodi käima, kui paljudel heaoluriikidel on selline asi kontrolli all?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt Dumal minu mõte. Pealegi olen jõudnud järeldusele, et need kommenteerimised käivad nn. lainetena. Kui nüüd mõni jahimees laseks mõne ringi hulkuva koera maha, siis hakkaks ring otsast peale- näe mihuksed sadistid need jahimehed on. Kitsekorjuse juures aga jälle ilgutakse - näe millised südametud koerte omanikud.
Kokkuvõttes võib siin pasundada igas suunas- kasu asjast ei mingisugust- ehk nagu üks foorumlane juba mainis- oli enne, on praegu ja jääb ka edaspidi.
Selge see, et selline suhtumine on täiesti vale. Samas aga EJS (minu arvates peaks ta ikkagi kõigi eesti jahimeeste huvide eest seisma- või siis vähemalt tahab seda teha) kas ei taha, pigem ei "viitisi=ei julge" antud teemat laiemalt ette võtta. Nii palju kui mina olen juhtunud lugema juhatuse koosolekute protokolle ei ole seda teemat absoluutselt käsitletud.
"Koertekaitseselts" aga on oma lobitööd teinud kordades usinamini- sellest siis ka jahimeestel "käte seotus" antud probleemi kiireks ja efektiivseks lahendamiseks.
Omaette teema muidugi KOV-ga. Kohati on asjad korras, enamus KOV aga ei taha mitte midagi kuulda ei mingist koerte probleemist, veel vähem kellegi karistamisest. Heal juhul ainult mainitakse loomaomanikule. Ja ega need keskkonna omad kah siin ei hiilga oma aktiivsusega(mida kahjuks vähem oluliste probleemide puhul öelda ei saa). Jääb veel üle politsei, kellel on seaduslik alus asja lahendada. Et aga kogu bürokrtaatiamasin käima lükata on vaja "ainult" 1 paberilehte A4 kuhu panna kirja rikkumise kuupäev, täpne koht, kellaaeg, kurjami kirjeldus ja kui teada, siis ka omaniku andmed, tunnistajate andmed ning saata antud paber posti teel vastavasse asutusse. Lisatud foto on ainult +. Muideks selliseid avaldusi saab saata ka digitaalselt. Soovitatavalt siis politseisse, KOV ja keskkonnameestele.

Ja Ivarilt tahaks ma tõesti küsida- millal ja kus sa relvaeksami tegid, et niisugust juttu räägid.
Summutaja osas on sul jutt küll õige, kuid enese ja vara kaitseks võid kasutada suvalist relva (ka tavalist puulõhkumiskirvest)- aga seda vaid juhul kui relva kasutamine õigustatud on. KarS on isegi selline mõiste - ja muu relvana kasutatav ese- selleks võib olla ka tavaline lauajupp.
Relvaloa väljastamine näiteks "vara kaitseks" on seadusandja poolt loodud selleks, et oma elamist võid sa relvaga kaitsta (jällegi kui antud asi õigustatud on) aga metsa sellise relvaga jahile sa minna ei tohi.
Viimati muutis aivar00, K Mär 17, 2010 1:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Beretta »

Hallivatimees, palun loe veelkord oma viimast postitust ja mõtle 3x.
mida me võitsime sellest tsiteerimisest:
Duma kirjutas:
hallivatimees kirjutas: (ennast kiitmast ma ei väsi, või kuidas?)
jorr kirjutas:

terve lehekülg sai täis ja lõpuks paar rida mida öelda tahtsid.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Beretta »

hallivatimees kirjutas: Nädalavahetusel lähen Tallinnasse ja siis proovin ka Eesti Jahimeeste Seltsi juhtide jutule pääseda.

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?24127
Grumpy old man
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

Beretta kirjutas:Hallivatimees, palun loe veelkord oma viimast postitust ja mõtle 3x.
mida me võitsime sellest tsiteerimisest:
Duma kirjutas:
hallivatimees kirjutas: (ennast kiitmast ma ei väsi, või kuidas?)
jorr kirjutas:

terve lehekülg sai täis ja lõpuks paar rida mida öelda tahtsid.


Ei väsigi ennast kiitmast ja miks peakski olen väikesest peale elanud ausalt ja õppinud igat asja mida võimalus on olnud. Näiteks väiksena pidudel mina mitte ei mänginud teiste lastega nurgas vaid istusin lauas suurte inimestega ja ütlesin juba siis oma sõna sekka. Ühesõnaga olen jõudnud elus just sellepärast nii kaugele, et olen pingutanud ja vaeva näinud. Ma tõesti lootsin, et vähemalt jahimeeste foorumis toetatakse mind täielikult, kuid ikka lööb eestlaslik kadedus mõnes välja kellele ei mahu pähe, kui keegi julgeb asju suurelt ette võtta ja oma lubadusi ka täide viia. Minu arvates võiks me ajada ühist asja mitte arutada selle üle, kas ma olen liiga enesekindel ja liialt väikese enesekriitikaga. Arusaamatu.........
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Beretta »

Häbi tunnistada aga 19 aastaselt olin ma jõunud alles tipikooli esimesele kursusele- elu oli ilus nagu laulusalmis-Ja üle Atlandi me lähme ja´la.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas -Ivar- »

Relva eksam tehtud 22.09.2006.a. Minult küsiti kas märgime loale ka enese ja vara kaitseks.
Sellest minu seadusetõlgendus.
Tunnistan viga olen siiamaani Relvaseadusest valesti aru saanud.(Kontrollisin politseist üle) Vabandused nende suunal kes ennast puudutatuna tundsid minu eelnevastes postitustes.
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

Nii, ühe mõtte tahan maha matta. Seda pole mõtet nõuda, et jahimeestele koerte laskmise luba antakse. Uurisin asja ja öeldi, et maailmas oleks see ainulaadne juhtum. Seega peaks proovima viia asja nii kaugele, et koer keda on korduvalt metsas hulkumas nähtud ja tõestusmaterjal olemas ning omanikku teavitatud, siis järgmise sammuna: öeldakse koerapidajale, et kui veel koera metsas luusimas nähtakse saab ta trahvi ja talt võetakse koerapidamisõigus ära. Loomulikult peaksid kõik toimingud olema paberi peal ja keskkonnaspetsialisti vms juuresolekul vormistatud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Koerad ei hulgu ainult metsas,linnad on hüljatud loomi täis.
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duma »

+ veel see, et alati võimalus öelda, et ongi hulkuv koer pole peremeest. Ja siis on see loomapüüdja mure ja KOV rahaline mure mis hulkuvatega koertega teha
duo on parem
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kaliiber »

Väike soovitus hallivatimehele. Kui tahad midagi tõeliselt suurt ja head korda saata mõne seaduse muutmisele kaasa aidates, siis unusta see koerteteema ja võta ette kevadise nepijahi taaselustamine.

Kui sellega hakkama saad (ja sellega hakkama saamine on kordades lihtsam kui see mida koerte puhul üritad), siis oleksid eluksajaks sügavalt ja siiralt austatud mees kõikide (või vähemalt 99,999%) jahimeeste hulgas :!: Aamen.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

-Ivar- kirjutas:
Prohvet Maltsvet kirjutas:ma ju ütlesin, et ära ....
mu õpetatud noor sõber, sa oled millestki väga valesti oma haridusteel aru saanud. sinu loogikast lähtudes kui isikul on kodus relv jahipidamiseseks, siis seda ta enese või teiste elu-vara kaitseks kasutada ei tohi- muidu oleks jahipidamine. nii see päris kindlasti pole.


Kui sul on relvaloa peale märgitud jahipidamiseks (A) siis on ta ainult jahipidamiseks.
Kui sa lased relvaloale märkida spordiks ja enesekaitseks (B;C) siis on teine asi.
Kui sa lased kodus varga maha ja sul on relvaloal taga ainult märge A ehk jahipidamine oled sa eksinud seaduse vastu, kui sul on taga A ja C siis oled õige mees.
Sama näide on summuti kohta. Lähed poodi ütled tahaks summutit osta oma vindile, müüa küsib kas relvaloal on märge B kui ei ole siis summutit osta ei saa sest su relv ei ole soetatud spordi tegemise eesmärgil.

§ 28. Füüsilisele isikule lubatud relvade otstarve

(1) Füüsiline isik võib relva soetada, omada ja vallata järgmisel otstarbel:
1) jahipidamiseks;
2) vastava spordialaga tegelemiseks;
3) turvalisuse tagamiseks (enese ja vara kaitseks);
4) kutsealal tegutsemiseks;
5) kollektsioneerimiseks.

PS.Millal sa relvaeksami tegid?


millal mina tegin, pole küsimus, kas sina üldse teinud oled, selles on küsimus?
Ole kui leebe tuul...
Vasta