Kobras 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jagwelt »

Omal paremad tulemused jahikaga lastes ujuvat looma. Lase 6-7mm haavliga ja selga kui kolju soov on. Edu.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Anti »

Omal vastupidi,vindiga kõik kes pihta saanud on kotis, siledaga enamus sukeldunud ja kaduma läinud. Kartets väga ebamäärane asi, keegi ei tea kuhu su haavlike jookseb ja vb on ilus kolju rikutud. Vindiga lased peast ca 10cm taha kui vees on ning selg paistab ja 99%,et poiss on siruli ja jääb pinnale. Üldjuhul vette lasen siis,kui on suur tõenäosus ta ka kätte sealt saada,st ei ole väga kaugel kaldast või ei ole liiga kiiret voolu(jõe puhul).
http://beta.album.ee/antilaht
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Hubert »

Täna sai siis kraaviääres istutud. Kokku nägime 3 looma. 2 suurt ja pisike. Pisike läks ka kotti seekord.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas valdo »

alokauber kirjutas:Tahtsin teada, et kui ma teda näen ujumas kas siis tasub teda vette kah lasta või. Kas vindiga või kartetšidega. Kas on mõtekas teda vette üldse lasta, kui tahan kindlalt trofeed saada?

Kartetsiga lastes pead olema päris kindel, et lastud laeng ka soovitud kohta lendab. Olen raudadega püüdnud kopra, kellel oli deformeerunud kartets pealuu küljes.
Vette võid lasta küll, aga sel juhul pead olema kindel, et tabamine on surmav ning peale lasku kobras enam kuskile ei sõida. Tavaliselt tuleks seetõttu lasta pähe, mis rikub sinu poolt soovitud trofee. Vette lastes peaks olema valmis ka vajadusel väikse supluse tegemiseks, et ihaldatud trofee kätte saada.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas raindrenkhan »

Võimalus, et ootad ära kuna ta kaldale või kuskile kuivema koha peale sööma tuleb. Siis saad ka oma trofee kätte :M
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

Käisin ka täna vaatmas, kohale sain ca 19. Kobras oli päris aktiivne. Pistsin 2 suurt kotti.
Kui kindel kolju soov, siis ise vette kohe kindlasti ei soovita lasta. Vähemalt need, mis see aasta lasknud, on paras pudru ja kapsad olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Käisin ka täna vaatmas, kohale sain ca 19. Kobras oli päris aktiivne. Pistsin 2 suurt kotti. ...

Eks nüüd pärast eestimaale tagasijõudmist on saanud iga õhtu käidud, aga lahtist vett "minu" kohtades pole, käivad välja urgudest kaldal puid närima ja üliharva või päris südaööl.Istusin kuni kella 21-ni, ei mingit elu.
Ühes kohas oli kuhila juurde tekkinud 1x2 m lahtine hingamisauk, seal siis sõber solberdas hoolsalt. Jõel käivad mehed räägivad, et see on ainuke kopra liikumisega koht.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kärss »

Elu käib juba täiega. Kella 6 paiku positsioonile minnes koberid juba asjatasid. Kusagil poole seitsme paiku hakkas teisi tulema nii et ei jõudnud enam vastu võtta. kokku nägin 5 looma ja ära sai kutsutud 2 tk. Paistis, et paugutamine eriti neid ei häirinud. Ju oli see kevade kutse liialt võimas. Kuigi olen täheldanud, et kui üks päev mitu isendit ära lasta siis peab tegema samas kohas väikese vahe. Loomad muutuvad ettevaatlikumaks kui nende ridu korrigeeritakse.
metsas on mõnus
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

Käisin ise ka täna endale teadaolevalt enda jahimaa kõige aremat pesakonda vaatamas. Läksin kohale natuke enne kaheksat õhtul ja üle urgude sammudes tervitati mind kohe tuttava plärakaga. Läksin passimiskohta ära ja oligi natukese aja pärast suur loom jääl, aga lasta ei saanud, kuna rägu oli ees. Oootasin, et kuna ronib vette ja seal leidsin vaba augu, kust ta ära kutsusin. Vett on väga palju, loomad aktiivsed ja olukord muutub iga päevaga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas andrus »

Ütleme nii,et loomad on väga aktiivsed,kui ei lase ise siis lasevad võitluskaaslased. :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Jahimees »

Täna oli tõesti väga aktiivne kopra tegutsemine.
Kas tuleb jaht???
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kaliiber »

Aga mulle hakkas juba tunduma et kobras on mingi müütiline olend, midagi lumeinimese taolist - paljud väidavad ennast teda näinud olevat, temast on tehtud arvukalt fotosid ja isegi filmilõike, aga reaalsuses teda vist ikka olemas ei ole :D

Olen käinud koprakohtades passimas lugematu arv kordi, aga mida kunagi pole on kobras. Küll olen näinud seejuures pea kõiki teisi meie fauna esindajaid, nt eile tuli ca 3m pealt välja saarmas.
Muudel jahtidel ma miskipärast Diana ebasoosingut tunnetanud pole - näiteks möödunud ajujahihooajal naeratas ta mulle rohkem kui mõnelegi väga aktiivsele jahimehele 5a jooksul on naeratanud.

Täna sain siiski kinnitust et on lumeinimesega kuidas on, aga kobras on siiski olemas. Nägin 2tk, aga mõlemiga läks kehvasti.
Esimest lasin vees pähe ja ta läks enne põhja kui jaole jõudsin ning kadus vooluga jää alla.
Teist lasin kaldal, jäi peale lasku kohe liikumatult lebama. Viskasin püssi õlale ja hakkasin lähemale minema kui kobras järsku üles kargas, õhus uperpalli tegi ning vette maandus. Läks sama teed mis esimenegi :(
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Feen »

Kui on valget aega ja mahti, saab jää ära lõhkuda. Ma ise leidnud nii mõne päris kadunuksloetud looma üles (aga see eeldab, et ei ole sellist suurvett vee, kell on alles poisikene ning sellele jääle pääseb mõne kaikaga ligi).

Ise käisin öösel asja uurimas (ei tulnud und). Soojenduseks kobras kotis (kolmas laskmine täpselt samast kohast). Ülejäänud kohtades oli kobrast liikvel küll kuid pauku ei teinud, vool tugev ning head laskemomenti ka polnud. Veetase aga muudkui tõuseb ning kobras laiendab oma tegevusala.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Kristjannn »

Nii uurisin ja helistasin,kuni õige inimese leidsin,kellelt loa saab.Nädalavahetusel siis koprajahti...
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kärss »

Sai eila käidud ühte uut kohta kaemas. Nimelt vanad turbaaugud on kobras endale elupaigaks valinud. Kuna ümberringi mets, siis ääred kõik kinni. Pesa juures oli ainult auk lahti kust sai ka tänu Dianale üks kober ära lastud.Askeldamist selle augu ümber oli küllaga aga ei hakanud vette laskma.
Põhjast loomade otsimiseks on mul tehtud siuke teleskoopõngest kokkupandav kaigas mille otsa olen teinud peenikese kisaga otsa (nagu 1 haruline västar). Sellega põhja hea kobida ja kui tunned et loom haru all siis kiire ja terav löök läbi naha ja ongi kobras haru otsas. Muidugist see kisa ja ots peavad olema väga teravad ja peenikesest terases, sest koberil nahk paks ja jämedama teraga ei lähe läbi naha.
metsas on mõnus
Vasta