Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas mõtus »

Näete siit teemast jälle välja kujunemas yks foorumlaste seajaht talvel :D . Jyri laika versus Vollifedja taksi ,seda nalja tuleks isegi kaema !Tegelt nali naljaks teemaks ikkagi katsete juhendid ja igasugune asjakohane jutt selle ümber on ainult teretulnud ja huvitav lugeda!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Jägervision kirjutas:Mis moodi saab üldse kehtida absurd, et eeskiri ju ütleb, et I järgu jaoks peab kandadest-kõrvadest näksima ja selle pärast seda ei anta, sest meie säädused kontakti ei luba. Küll aga antakse rõemsasti II järke koertele kes lausa murravad? Kuidas selliseid vastukäivusi kohtunikud üldse aktsepteerida saavad?

Vastus imelihtne,metssea suhtes-aedikus antakse (Eestis ainult) max.II järk.Kui tahad I.-mine eksperdiga metsa.Nii lihtne see ongi :lol:
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

Vollifedja käib oma taksidega just ajujahis aastaid.Seaaia avastasime tänu Lätile, kus käisime kunsturus täiskontaktiga harjutamas-eksamitel. Aimu sellest, mida ja kuidas aias tuleks , peaks teha saime Poolas Rahvusvahelistel võistlustel(3-võistlus) millest olen kirjutanud ka foorumis.(üle 40 erineva jahikoera, minu taksidel vastavalt 8 ja 10 koht.Pole paha.Mõlematele I diplom ja ei olnud vaja siga murda.Oluline oli kutse peale ära tulemine,sea kiire leidmine ja kinni hoidmine .Ära tulemist käingi aias harjutamas.(et Poolas max punktid võtta) eelmisel pühap. õige nipp leitud-toimib.Uuesti Poola minek okt. algul-,,tahaks tulemust parandada. Kuna seal on jahimehed koos jahikoertega erinevatest riikidest, siis arvan tuleb kasuks ka lihtsalt suhtlemine, kuidas teistel jahikoerandus on reglementeeritud jne.KAS on kaasa tulijaid, kellel koer teeks nii verejälge, seaaseda kui kuulekust( rihmaga e ilma, kõrval, metsas kõnd, paned istuma, tuled ära-kutsud) heameelega kutsuks kaasa, kaua ma ikka Baltia võistkonnas olen.
Aia siga(Alaveres) on jah uimane-taks on väike, tahaks suuremaid "pöördeid", siga ei karda teda. Otsingi mujalt, kus oleks äkilisem siga.Ootan Lätlastelt, Leedukatelt vastust. kellel kus toimuks midagi.Kuniks jahti (aju) pole, liigutaks koeri.Dalderis on emis-kult aias-teine tegu.
Ka taksil ja taksil on vahe. Jahile soovitaks ainult ja ainult karmikarvalist. Tema terjerilt päritud temperamet teeb ta igas jahis unikaalseks. väsimatu vend.
Mis puudutab verejälge, minu pikim kogemus oli 14, 6 km(poisid gepsult vaatasid. ka sellest olen kirjutanud kusagil siin foorumis.Ja siga leitud.Need 3, 5 tunnised on haavatud seale on isegi "sutsakad", läheb kauem.Haavatu kinnipidamiseks on mul just karmikas kaasas.Pikakarvuline teeb jälge 100% peale.

Küsi koertelt või mõtle ise välja, kuidas seakari pooleks jagati-(ilmselt noored totud hoidsid punti, vanad panid minema.)
Metssea aedikus I järgu mitteandmist ei saa aru. Reeglitse(I järk) on kirjas-koer töötab aktiivselt, võib siga kandades või kõrvast näksida...kus on kontakt? Jälle on kellegi tõlgendamine süüdi. Mina näksimist ei loe kontaktiks-kontakt on kontakt-kui ikka laika turja kargab ja murdma hakkab-vot siis on kontakt ja selline koer tuleb kõrvaldada katselt-0.Vot seda reeglid ette ei näe.
Eelmisel talvel ei teinud isegi ülipikajalgsed laikad seajahti. Nii et ei maksa teise lühikesi jalgu mõnitada-hing on suurem, kui nii mõnelgi laikal.
Nii et Jyri-millal seaaeda katsele?Hooaeg hakkab pihta, ei tahaks jahipäeva katsele ohverdada.
Mõtus-naljast asi kaugel...
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

[quote="vollifedja"]Nii et Jyri-millal seaaeda katsele?Hooaeg hakkab pihta, ei tahaks jahipäeva katsele ohverdada.
quote]
Otsustasin kasvõi 1 kord elus olla jentelmann :D .Ekh annan Sulle loobumisvõidu (y) (b) .Sedaenam,et ise kirjutad,et meite aedades pole sead suurem asi!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Noh,see jutt ei kõlba nüüd küll kusagile,Jyri!Sul ju nii targad koerad ja kardad mingeid taksi pässakaid :wink: .Ma nii lootsin,et sellest tuleb üks vägev foorumiüritus(foorumiduell).
Naine võib olla,koer peab olema!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas tony »

No Jyri, ässitaja pole aga siin küll jentelmann-i mängida ei tasu. Metsas ju kõik võrdsed, olenemata soost. Sa ikka mine ja näita neile "karvanässidele" koht kätte:)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas tony »

Nu Jyri, mis kostad???
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jaan juhus »

Viskaks ka õli tulle.Seda duelli tahaks oma silmaga näha,päris võrdne rebimine võib tulla.Vanameister oli Jyril juba viis aastat tagasi vana ja noorem minuarust kõige teravam pliiats karbis pole.Kui midagi toimub andke kindlasti teada,tulen kindlasti vaatama.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas tony »

Tundub, et Jyri on põõsasse peitu pugenud. Foorumit külastab aga ei vasta:(
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Jyri pesi vale kemikaaliga oma läpaka klaviatuuri,nüüd on see remondis.Nii et "pidevaks kommenteerimiseks" peab ootama selle kolmapäevast reedeni.Nii vähemasti lubati.Hetkel loen kommentaare telefonist,mis pole sugugi mugav (n)
"Provokaatoritele" :D meeldetuletuseks:Mistahes ürituse läbiviimiseks on vaja kindlaks teha kasvõi 2 asjaolu
1.Ürituse eesmärk ja
2.Läbiviimise reeglistik.
Ehk kui eesmärgiga paistab niimõnelegi asi selge olema-Eesti oludele parima koeratõu selgitamine(?)-siis peaks katsed tegema 3 korda-suvel-verejälg haavatud kuldil,sügisel ja +talvel lumega töö reaalsele seale.Paraku hindamise kriteeriumid vähemasti mulle selged pole.Kuidas näiteks määrata,kumb püss on jahipidamiseks parem-kas kaheraudne kal.16 või siis karabiin 300Win.Mag?
Nagu eelnevalt mainitud,koera hinnatakse mitme parameetri järgi.Nendest 3-ga annab mu peni 95% koertest pikalt ette.Ta leiab 4 ha aedikus sea max.3 minutiga,sõltumata aedikust,aastaajast,ilmast ja "sisseminemise" järjekorrast,hääle tugevus,heli-ja kestvus on samuti (y) ja visadus,ehk siis kui kaua "mürab"- kas 20 min või 2 tundi,see sõltub koera tujust.Tigedust ta aediku(ehk tema meelest kodu)seale erilist ei näita.Alla jääb 95% koertest kasvõi kuulekusega-isegi siis,kui ta veel normaalselt kuulis,oli tema see,kes otsustab,millal seaga lõpetada.Mitte mina.
Nii et pange aga pingerida paika ,siis saab alles edasi minna-koht,aeg,kulude jaotamine osavõtjate vahel,premeerimine jne.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas rajaleidja »

Oi Jürr, su viimastest postitustest loeb välja ainult seda, et oled põnnama löönud :lol:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jahe »

Mõlemaid koeri siin foorumis kiidetud :D, ise tuleks kindlasti vaatama,laikad vs taksid,tehke ikka asi klaariks :wink: .
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jahe »

Ma ühte asja kommiks veel,on üsna ekslik arvata,et taks ei aja põtra kaugele,kui põder on liikuma löödud läheb põder kaugele just naabrite juurde lähebki,olenemata sellest kas koer on järgi või ei.
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas baddmann »

jyri kirjutas:......siis saab alles edasi minna-koht,aeg,kulude jaotamine osavõtjate vahel...


Vot vot, pidage meeles, võistluse-mõõduvõtu soovijad, te peate ju selle hiiglama kalli kindlustuse tegema kah selleks puhuks Jyrri koerale, kui mingi jama peaks seal aedikus juhtuma. Enam ei mäletagi, mis see summa oli, 100 000 eur vms ? :)

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas sooviku »

:lol: :lol: Nüüd on meie kord põnnama lüüa.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta