Kuhu läheb jahindus.

2005. aasta teemad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

midagi harivat seal nüüd küll kahjuks ei olnud, ühe ametniku MEELEVALDNE tõlgendus temale sobivatest jahiseaduse normidest kõigest. jah, muidugi, jahimeestele meeldiv tõlgendus (et maaomanik ei saa keelata midagi mida seadus juba ei keela), aga kuulge, jaanalinnuna pead liiva alla peitma nüüd kah ei tasuks hakata ;) ja arvata, et ühe inimese seadusetõlgendus kohe midagi muudab. tegemist täiesti vale arusaamaga.
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Kult, olen minagi midagi selle "preemiahundi" kohta kuulnud. Kui ei eksi, siis ilveski läks veel sinna boonuseks.

AGA, meil on ju kõiki jahimehi ühendav EESTI JAHIMEESTE SELTS, kelle ülesandeks ongi ju meie eesmärkide läbisurumine seal "üleval ja kõrgel". Mis muud, kui oma mõtted korrektselt kirja ja jahindusklubide kaudu Jahimeeste Seltsi. Ja siis muidugi ka meiepoolne "järelvalve", kuidas meie asju aetakse.
Muidu varsti iga asja peale selline vastus nagu Kult hundilubade jagamise kohta kirjutas, et "mis ma teha saan, kästakse ju..."

Jahinduse ja raha koha pealt ...oleme oma jahtkonnas ikka järginud põhimõtet, et kohalik jahimees on see kõige tähtsam jahimees. Tema hooldab jahiala ja tema peab saama ka seal olevat ressurssi täiel määral kasutada. Aga jah. Eelmise aasta põdrasaagist otsustasime ka müüa kolm põtra, et tasuda jahimaa kasutustasu, mis sisuliselt tõusis ju 30 %.
Kui sellises tempos riik meid edasi kooridb, siis paneb küll päris kukalt kratsima.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Lepingute sõlmimisel abiks ikkagi. :)
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Eelnevaga pidasin silmas OZZ-i postitust 17.03.05.Vabandust! :(
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

eks see välismaalastega jahipidamine on kahe otsaga asi,kui ma viin aastas 15tonni vilja metsa ja rohkemgi veel,bens mis selle laiali vedamiseks kulub,rapsi põldude tegemine ja igasugune muu ulkihoole siis kokku tuleb päris suur eelarve,on hea kui keegi sponsoreerib, omal käel on see minu jaoks võimatu ,enamus mehi meil nii teebki,virisevad vaid need kes kitsedele vihtugi ei viitsi teha,aga tappa tahavad kõiki loomi esimesena,isiklikult meeldib mulle teadmine et kui ma näiteks siga tahan lasta tarvitseb vaid õhtul puki minna ja see on meil iga mehe võimalus, kelleltki pole midagi ära võetud,ühesõnaga enda jaoks olen leidnud halvimast parima variandi,mis võimaldab mul jahiga tegelda nii öelda 365päeva aastas ja samas ka ulukite eest hoolt kanda.
243win
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Kuhu lähed....

Postitus Postitas ozz »

ühe ametniku MEELEVALDNE tõlgendus temale sobivatest jahiseaduse normidest kõigest. jah, muidugi, jahimeestele meeldiv tõlgendus (et maaomanik ei saa keelata midagi mida seadus juba ei keela), aga kuulge, jaanalinnuna pead liiva alla peitma nüüd kah ei tasuks hakata ja arvata, et ühe inimese seadusetõlgendus kohe midagi muudab. tegemist täiesti vale arusaamaga.



Jahindus on küll hobi, kuid katsume olla selles proffessionaalid!?
Selle asemel, et võtta seda kirjutist kellegi MEELEVALDSE tõlgendusena oleks ehk otstarbeks anda nõu kuidas asju paremini korraldada!? Üldiselt oli asja mõte tekitada diskussioon!? Kuid siiski jah, peab nentima seda, et on olemas selline kontingent inimesi kellele pole mitte kunagi mitte midagi niivõrd hea, et seda pidada "söömiskõlblikuks"!? Võib ju olla haridus, kuid kahjuks jääb puudu haritusest!? Ma loodan siiralt, et selliste kodanike mõtteväärastused ellimineeritakse juba eos ja metsas pole neile kohta!?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Jahindus on hobi, sellele on oma otsustes viidanud ka Euroopa Kohus, lahendades kaasuseid, kus ühes teatud EL liikmesriigis (Prantsusmaa oli vist) kehtinud õigusaktid seadsid teatud suurusvahemikus maa omanikele (vist oli nii, et väiksemad kinnistud, pindalaga kuni teatud piirini) kohustuse taluda igal juhul enda maal jahipidamist ja andsid ainult suurmaaomanikele rohkem õigusi jahipidamist kas enda maal keelata või siis seal ise jahipidamist toimetada. Kuna Euroopa Kohus tõlgendab jahindust hobina, siis ei saa juttugi olla sellest, et ühtede isikute (jahimeeste) hobi realiseerimise huvides kitsendatakse oluliselt teiste isikute (maaomanike) põhiseaduslikke õigusi (omandiõigus maale, s.h ka õigus määrata, mida sellel maal teha tohib).

Eestis kehtib teatavasti ka praegu sotsialismiaegne maaomandi ja jahiõiguse lahutatuse põhimõte - jahimaad ei korraldata/majandata meil ju mitte maaomanike ja kinnistute, vaid nendega üldsegi mitte seotud jahipiirkondade kaupa (mille piirid ei pea ka ei valla- ega maakonnapiiridega ühtima). See, et Jahiseaduse algsätetes on öeldud, et jahiõigus kuulub maaomanikule.....nuh, eks jahimeestest maaomanikud, minge ja üritage seda siis ka tegelikkuses realiseerida ;) Meil on tõepoolest jahimehekeskne (vastandina maaomanikukesksele) lähenemine jahiõigusele, aga väidan, et sellesse on juba eos sisse programmeeritud pikema aja vältel ebakõlade ja probleemide teke suhetes maaomanikega. Nii et tõepoolest, leian, et ozzi poolt edastatud Jahilisti kirjas toodud lähenemine, õigemini selle põhiteesid, ei ole õige. Maaomanikul on õigus keelata oma maal jahipidamist olenemata põhjusest, millest lähtudes ta seda teeb. Näiteks kui talle lihtsalt ei meeldi jahipidamine kui selline - keelab ära. Juhin tähelepanu selle asjaolule selleks, et pseudoautoriteetide (isikud, kes võivad kas tahtlikult või kogemata jätta endast väära mulje kui arvamusautoriteedist mõnes küsimuses) liialt agarate tõlgenduste jms tõttu ei läviks mõne jahiseltsi juhtfiguurid maaomanikega n.ö väga üleolevalt positsioonilt.

Diskussioon on aga alati teretulnud, selleks see foorum olemas ongi. Ja lõpetuseks....vaadake mu postitustele järgnevat teksti: keegi ei PEA arvama samamoodi nagu mina ;)

Päikest,

BM
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Kuhu lähed....

Postitus Postitas ozz »

Ei ole vaja jahimeest eksiteele ajada oma euroopa teadmistega! See ei huvita kedagi!? Kuni pole ehitatud tara ümber eramaa peetakse seal jahti niikaua kui vaja! Õiget jahimeest ei heiduta rämpstoiduliste roheliste, ega ka mitteteadlike maaomanike "pläma"! Kõigepealt tuleb veenduda selles kas ikka kodanik kes tuleb teid metsas kimbutama on õige mees omal maal! Las ta võtab selle tõestuseks kaasa oma isikut tõendavad dokumendid, samuti katastriüksuse kaardi ja näitab ära oma piirimärgid, siis saame rääkida eramaast!? Vastasel juhul võib iga mats tulla ja hämada mingist eramaast ja selle privaatsusest. Diskussiooni mõte on leida lahendus jahist mitteteadlike eramaa omanikele!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ülo kirjutas:
AGA, meil on ju kõiki jahimehi ühendav EESTI JAHIMEESTE SELTS, kelle ülesandeks ongi ju meie eesmärkide läbisurumine seal "üleval ja kõrgel". Mis muud, kui oma mõtted korrektselt kirja ja jahindusklubide kaudu Jahimeeste Seltsi. Ja siis muidugi ka meiepoolne "järelvalve", kuidas meie asju aetakse.
Muidu varsti iga asja peale selline vastus nagu Kult hundilubade jagamise kohta kirjutas, et "mis ma teha saan, kästakse ju...".

Ausalt öeldes mõlkus mul mõttes anda sellel teemal kõneainet "Pealtnägija"poistele,las ka rahvas saab teada kuidas asjad käivad.Keegi võiks neid mehi vähe valgustada küll,ega selle lihtjahimehe juttu ju ministeerijumi härrad eriti tõsiselt võta .Või tuleb sellest lihtsalt selline vastutuult kusemine :cry:
Kivi kotti!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Kuhu lähed....

Postitus Postitas ozz »

Ma arvan, et pole veel asja mõtet ajakirjanduse külge panna!? Selleks, et asi sinna ajada peab olema eriti hästi argumenteeritud programm ja neile ajakirjanikele asi selgeks tehtud kuni puuoksani! Vastasel juhul saame ise suure tehtud lolluse osaliseks ja rahva naerualuseks!? Asi hakkab peale seda kindlasti liikuma kuid kuhu poole seda me ette ei tea? Kui kunagi sellist asja teha peaks asja tegema sellisest vaatenurgast, et tulemus oleks mingilgi määral etteaimatav!? Vastasel juhul on pettumus väga suur?Sügisel on ju valimised tulemas, eks selleks ajaks peaks mingi programmi kellelegi peale suruma!?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kuhu lähed....

Postitus Postitas baddmann »

ozz kirjutas:Ei ole vaja jahimeest eksiteele ajada oma euroopa teadmistega! See ei huvita kedagi!? Kuni pole ehitatud tara ümber eramaa peetakse seal jahti niikaua kui vaja! Õiget jahimeest ei heiduta rämpstoiduliste roheliste, ega ka mitteteadlike maaomanike "pläma"! Kõigepealt tuleb veenduda selles kas ikka kodanik kes tuleb teid metsas kimbutama on õige mees omal maal! Las ta võtab selle tõestuseks kaasa oma isikut tõendavad dokumendid, samuti katastriüksuse kaardi ja näitab ära oma piirimärgid, siis saame rääkida eramaast!? Vastasel juhul võib iga mats tulla ja hämada mingist eramaast ja selle privaatsusest. Diskussiooni mõte on leida lahendus jahist mitteteadlike eramaa omanikele!


Ikka see müstiline "õige jahimees", kes ei arvesta mitte kellegi teisega, aga kõik teised peavad temaga alati arvestama! Jõudu siis selliseid mõtlejaid omavatele jahiseltsidele ;). Ja kui ei meeldi, ära loe ;)
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Agar sõge pidi kõige hullem olema, sest tõmbab kõigile soppa kaela , sealhulgas ka endale. Ma tahaks näha seda hiromanti,kes taob vastu rindu ja ütleb "Näe võttis suutäie oksi ja kohe 400 kg olemas. Kulla mehed, need kilod kasvatati võib olla hoopis 400-8000 nde maaüksuse peal,või kellegi rapsi põllul ja magas -peeretas vaid su omandil. Mis, kas peap siis minema hangudega nüüd kokku, et selgeks teha, mitu grammi kuskilt pärit on?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kuhu lähed....

Postitus Postitas Ahto Kattai »

ozz kirjutas:Ma arvan, et pole veel asja mõtet ajakirjanduse külge panna!? Selleks, et asi sinna ajada peab olema eriti hästi argumenteeritud programm ja neile ajakirjanikele asi selgeks tehtud kuni puuoksani! Vastasel juhul saame ise suure tehtud lolluse osaliseks ja rahva naerualuseks!? Asi hakkab peale seda kindlasti liikuma kuid kuhu poole seda me ette ei tea? Kui kunagi sellist asja teha peaks asja tegema sellisest vaatenurgast, et tulemus oleks mingilgi määral etteaimatav!? Vastasel juhul on pettumus väga suur?Sügisel on ju valimised tulemas, eks selleks ajaks peaks mingi programmi kellelegi peale suruma!?

Said vist millestki valesti aru ,mina pidasin silmas lubade väljaandmist väljaspool limiiti ministeerjumi sakstele.Selle kohta on minuarust luba ise kõige kindlam vettpidav tõend,kas pole tegu siis kõige ehtsama korruptsiooniga :wink:
Siili jutust ma ei saanud eriti aru.Keegi pole väitnud ,et mingile omanikule peaks mingit lisamaksu maksma jutt minuarust sellest ,et miks riik paneb kogu jahimeeste makstud raha oma tasku ,arvestades ,et loom saab oma toidu /kasutab kogu eestimaa resurssi,sealhulgas ka eraomanike oma.
Kivi kotti!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Kellele on uudiseks , et Eesti valitsemiskulud lähenevad juba 40% ligi. Kogu see raha saadakse maksude näol(sealhulgas on ka ressursimaks).Kui nüüd iga maaomanik, kelle maa pealt on söödud peotäis võsa, pretendeerib ütleme 20 le kroonile ja neid on jahtkonna maadel keskeltläbi 1000, lisandub jahtkonna ressursimaksule 20000 krooni . Kas keegi lihtsameelne tõesti arvab, et iga jahtkonna kohta lastakse hoopis üks ametnik lahti, leides võimaluse opereerida sama rahaga? Värskendan mälu puuduse all kannatavate mälu- alles saime"tasuta"Eesti Jahimehe ja vaadake oma selle aasta ressursimaksu kasvu. Kas on see tõesti raskesti arusaadav, või mõni lihtsalt ei taha aru saada?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Siili, minu lugupidamine. Samas, numbrid, mida kasutad, on ehk veidi tagasihoidlikudki. Ei ole see maaomanik nõus kõigest 20.- krooniga ja ei säästa ka ühe ametniku koondamine ainult 20000.- krooni --- mõlemad summad on ikka kordades suuremad. Kuid mõte on õige.

KUID: mis oleks lahenduseks ? Mina olen seni jahimeeste mõtteavaldustest välja lugenud (pean silmas nii väljaspool foorumit kui ka siin), et maaomanik peaks justkui igal juhul taluma oma maal jahipidamist ning isegi tasuta taluma. See aga kahjuks ei ole õige. Vähemalt meie õiguskorras mitte. Põhjendustele viitasin eespool - meie õiguskord on nüüd juba Euroopa Liidu õiguskorra osa ning niikaua, kuni ei ole vettpidavat kohtupraktikat, mis näitaks, et jahipidamine on midagi muud kui hobi, meelelahutus, ei saa tahtevastaselt jahinduse talumist oma maal kellelegi peale sundida. See ei ole meeldiv, aga nii see on. Sel teemal on Eestis kirjutatud ka vähemalt üks õigusalane diplomitöö, mida mul oli võimalus retsensendina lugeda. Jutt on loomulikult tavapärasest jahipidamisest, mitte taudide tõrjest vms.

Seetõttu - et seostada oma sõnavõttu teemaga "Kuhu läheb jahindus" - võtaks oma mõtted kokku: Eestis on minu meelest puudu tõelisest maaomanike ja jahimeeste ühenduste koostöö suutlikkusest. Sest olgem ausad: tegelikult ju maaomanikud ei vastandu jahimeestele oma olemuses ja üldiselt, vaid ainult konfliktseks muutunud üksikjuhtumites. Aga isegi nendele üksikjuhtumitele on aluseks ikkagi inimesed, nende erinevad arusaamad maailmast, nende õigused ja kohustused ning arusaam neist. Ühesõnaga: tunne oma vastast ning samas võimalusel enneta probleemide teket. Ja ma ei pea silmas tulevikku vaatamist mitte kohaliku jahiseltsi tasandil 2-3 perspektiivis, vaid ikka pigem terve riigi tasandil ja 20 aastase ettevaatamise ulatusega. JA KUTSUME KOHALIKUD TALUMEHED OMA JAHISELTSI SUVEPÄEVADELE MEELDIVATE KÜLALISTENA ;)
Suletud