12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas jahe »

sammal.habe kirjutas:mis töö see küll on, kus meeste koljusid ja luid peab survekaga puhastama?
õõv tuleb peale, kui fantaasia lendama lasen... :shock:

andrus kirjutas:Ma olen tööl meestel koljusid ja luid puhastanud survekaga ...

Andruse kohta ei oska öelda,aga dr Toomas rakverest võib küll meeste koljusid puhastada :lol:
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas andrus »

Väikse algustähega kirjutatakse :lol:
jahismurf
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas ninja »

Liivapritsi ei soovi kasutada? :wink:
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas kakuke »

pealik kirjutas:Järjekordse kahetunnise harjamise-nühkimise-vandumise-nühkimise tsükli käigus ...

Oot, aga kui puhastad, siis mõnda puhatusvahendit ikka kasutad, mis sodi lahti seotaks? Näiteks brunoxit. Endal sellega max 10min läheb ja püss puhas ja üleloomulike pingutusi ka tegema ei pea selleks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:
pealik kirjutas:Järjekordse kahetunnise harjamise-nühkimise-vandumise-nühkimise tsükli käigus ...

Oot, aga kui puhastad, siis mõnda puhatusvahendit ikka kasutad, mis sodi lahti seotaks? Näiteks brunoxit. Endal sellega max 10min läheb ja püss puhas ja üleloomulike pingutusi ka tegema ei pea selleks.

no mul läheb ka ikka tunde, et püss puhtaks saada, siledaga läheb millegipärast eriti visalt.
Vindi saab ikka nii puhtaks, et suur sodi 5-6 lapiga välja, siis puhastuseks õli pooleks tunniks - tunniks sisse ja siis ca 10-15 min puhastamist järjest lappe vahetades, siis on enam vähem puhas - muidugi kui paari päeva pärast lasta rauda veel puhastusvahendit ja lapp läbi lükata, siis tuleb välja, et päris puhas pole. See kõik käib ikka 1-5 paugu korral. Suurema paugutamise järel tuleb vaskharjad ka käiku võtta.
Aga siledal nühi palju sa tahad, keemiat leotuseks ja erinevaid harju, kui lõpuks õlise lapi läbi tõmbad, siis ikka mingid mustusejäljed valgel lapil näha. Kui vahepealsed leotamised ka arvesse võtta, siis läheb oma pool päeva, tegelikku tegevust oma tund ikka, ja seda ka ühe-kahe paugu puhul.

Aga eks igaühel ole oma nõudmised sellele, mida lugeda puhtaks! Mõni mees puhastab püssi korra hooajal ja pole ka midagi lahti.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa, vaskhari. Huvitav, kas mõni peseb hambaid ka ilma hambaharja kasutamata? :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Mnjaa, vaskhari. Huvitav, kas mõni peseb hambaid ka ilma hambaharja kasutamata? :)

no tegelikult ei peaks ühe-kahe paugu puhul vaskharja vaja olema, vähemalt targad on nii veebis öelnud, et piisab keemiast ja lappidest.
Ainuke mida see keemia teeb - sööb ära vaskharja harjased :lol: ehkki pärast puhastamist ikka harja läbi pesen.
P.S. vanasti sai siledat linaluujääkidega takuga puhastada, toimis nagu need tänapäevased vaskharjad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas pealik »

kakuke kirjutas:
pealik kirjutas:Järjekordse kahetunnise harjamise-nühkimise-vandumise-nühkimise tsükli käigus ...

Oot, aga kui puhastad, siis mõnda puhatusvahendit ikka kasutad, mis sodi lahti seotaks? Näiteks brunoxit. Endal sellega max 10min läheb ja püss puhas ja üleloomulike pingutusi ka tegema ei pea selleks.

Kasutan tavaliselt Brunox Turbo-Spray puhastusvahendit ja CRC Gun Care relvaõli. Puhastusvahendiga leotan ca pool tundi. Suurema määrdumise korral olen vahel veel ööseks Hoppe's Gunfoam vahu sisse lasknud. Harjamiseks kasutan pronksharja ja troppe.

No alla tunni ei saa kuidagi puhtaks. Vahel juba nagu hakkavad tropid heledamaks minema, aga kui siis mõned korrad pronksharja läbi lükkad, hakkab jälle sitta tulema...
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas duv »

Ups! 2h püssi puhastamiseks? Peab sellel relval,aga palju raudu olema, mida nii kaua puhastada. Tubastes tingimustes tähendab selline survepesu kahjuks ka tõsisemad remonti, nii et lisaks autopesulatele tuleks ka püssipesula ehitada. Hea äriidee oleks sellel juhul juba topless püssiraua pesula teha.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas kakuke »

Ja püss on laskmiseks, mitte nühkimiseks. Nii ütles mulle kord üks suht koht kuulus laskja. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas Välek »

Tund või paar püssi puhastamisele?! Et kui jahimees käib aastas näiteks 50 päeval jahil, siis relva puhastamiseks kulub aastas 50-100 tundi? 10 aasta peale teeb see 500-1000 tundi, ehk siis 40 tunnise töönädala juures 12-25 nädalat. See on siis 3-6 kuud :shock: Hoolas peab olema, aga kas see veidi liig ei ole?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas andrus »

Noh ma olen siiani olnud arvamusel,et iga järgmine pauk puhastab ja väga suuri kõrvale kaldeid pole kah täheldanud. Muidugi mul püssid pole kah "isaalt pojale" ... Loomulikult võtan vahest ikka puhadtusvahendid pihku aga peale igat pauku puhastada....las jääda.
jahismurf
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas mürka »

No nii kui läks leiutamiseks siis kõige parem võta elektritrell ja sinna otsa pane kõik muu vajalik. Et paremini puhtaks saada siis vaat kas saad kuskilt klappide sooveldamise määret.
Hea libe ja võtab kõik krassid ja sita lahti
:D
küll siga pori leiab
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:... Muidugi mul püssid pole kah "isaalt pojale" ...

No seda me juba teame ... aga ma eelistan ikkagi isegi kui kunagi peaks müüma, siis puhta südametunnistusega öelda et "hästi hooldatud" :lol:
andrus kirjutas:.... Loomulikult võtan vahest ikka puhadtusvahendid pihku aga peale igat pauku puhastada....las jääda.
vat kui paukude vahele ikka jääb nädal või kaks (igal jahipäeval ei õnnestugi pauku teha), siis kogu vahepealse aja see püssirohu ja tongi keemia närib rauda ... mul kadunud isa püssi raua näitel ei taha sellist tulemust. Muidugi näituseks peale edukat laupäevast jahti (b) tõmban vaid paar korda õlise lapiga läbi ja eks siis pühapäevase jahi järel teen päris puhastamise.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 12 cal relvaraua puhastamine survepesuriga

Postitus Postitas honkomees »

Välek kirjutas:Tund või paar püssi puhastamisele?! Et kui jahimees käib aastas näiteks 50 päeval jahil, siis relva puhastamiseks kulub aastas 50-100 tundi? 10 aasta peale teeb see 500-1000 tundi, ehk siis 40 tunnise töönädala juures 12-25 nädalat. See on siis 3-6 kuud :shock: Hoolas peab olema, aga kas see veidi liig ei ole?

seda matemaatikat leevendab veidike asjaolu, et mitte iga jahipäev ei lõpe pauguga, st vaid niiske püssi kuivatamist korra seest-väljast õlise lapiga ülekäimist a' 10 min. Lisa veel arvutuskäiku jahipäevad ka 40-tunnise töönädala arvestusega 1 jahipäev ca 11 tundi teeb 1,35 tööpäeva :roll: Eks need ikka meie omast vabast ajast tunnid on ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta