Palun andke nõu?

2005. aasta teemad
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Palun andke nõu?

Postitus Postitas Andreu »

Plaanin püssi osta ja mõtlesin vahetatavate raudadega püssi?Olen suht võhiklik ja tahaks teada,mis nende püsside vindi kaliiber on,kes neid toodavad ja mis hinnad on?Tänan info eest.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

kaliibrid on samad mis teistel relvadel. selleks ongi vahetatavad rauad, et saaksid endale sobiva kaliibri valida ja lasta sama lae ja päästikuga. Paremaid varjane on "Blaser" aga hind... samas selle relva väärtus ei kao kuhugi.
naised saunas rääkisid
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Andreu »

to teadjamiis

mis see hind oleks ja kas oleks eestis neid võtta ka?
tänades
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Andreu »

juba kuulsin negatiivseid toone,et sileraud pidi märkide jaoks kehva olema ja vindiraudade vaheline kiil pidi nihkuma,täpsus kaob ära......vastab tõele või?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

sain aru, et otsid vahetatavate raudadega püssi mitte kombineeritud raudadega. Vahe on selles, et kombineeritud relval on kaks või enam rauda korraga relval küljes aga vahetatavate raudadega püssil on üks raud mida saab teise kaliibri rauaga lihtsalt vahetada, paar polti lahti ja uus raud peale.
naised saunas rääkisid
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Andreu »

to teadjamiis

ei ole ostnud veel midagi, aga nägin jahiraamatus pilti kus oli vahetatavate raudadega püss.rauad olid pukk siledad ja samuti ka pukk vint-kaks rauda üksteise peal,aga mitte koos vaid vahe kiiludega.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Hinnad on suurusjärgus 15-20 tuhat krooni ja ülespoole, olenevalt tootjast ja relvapoest muidugi. Komplektis on 2-3 paari raudu, erinevates kaliibrites ja variantides. Kaliibrid on seinast seina: siledaraudsed 12-28 (harva 32), vindid alates Rem222 ja lõpetades 9,3 x(mistanüüdoligi), magnumkaliibreid ei ole isiklikult veel kohanud, aga mine sa tea;)

Venemaa toodangut on samuti saada, need jäävad siis heal juhul allapoole 15 tuhande piiri ja halval juhul kuni 20 tuhat, aga kas neid Eestis mitme paari raudadega ka müüakse, seda oskab vast keegi teine lähemalt kommenteerida. Võimalik, et tuleb eraldi tellida poe kaudu tehasest ;)

Muidugi on vahetatavad rauad olemas veel ka täisvintidel ehk siis näiteks Sauer 202 on vahetatava rauaga, teise raua komplekt on võimalik kaasa/juurde soetada. Blaseril peaks samamoodi olema rauda vahetada võimalik.

Päikest,

BM
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Kui nüüd veel veidi neid vahetatavate raudadega relvi jagada, siis on olemas üheraudsed vintrelvad, millel nagu teadjamiis juba ütles käib rauavahetus enamasti poldi või poltide avamisega ja teise raua paigaldamisega. Kindlasti valmistavad selliseid vintrelvi Blaser, Sauer, minu meelest ka Mauser ja võib-olla mõni veel. Teine osa vahetatavate raudadega relvi on n.ö. kaheraudsed, enamasti pukk-püssid, kus on vahetatavad tavaliselt rauakomplekt sileraudseid, komplekt vintraudseid ja komplekt kombineerituid, kus nii sile kui vint koos. Ka vintraudne komplekt võib olla erineva kaliibriga raudadega, kes millist soovib. No kolme komplekti vaevalt kunagi väga vaja läheb, aga kahte küll. Minu arusaam oleks, et üks komplekt võiks ju olla 12 kal siledad ja teine kas kahe erineva vindi kaliibriga komplekt või näiteks kombineeritud sile+vint. Selliseid variante valmistavad kindlasti Blaser, Zoli, kunagi ka Tikka ja vist ka venelased. Blaseri ja Zoli kodukalt saad vaadata. Hinnad on muidugi krõbedad küll, aga relvad ausad ka.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Oi oi. Ma neid Blaseri torusi vahtind igastsuguseid nii poes kui netis nii et ila tilgub või :shock:
Mõtlen vaiksel, et millal jõuab aega kui pukk vindi jõuan osta või lihtsalt K95-nii vist üheraudse lahtimurtava nimi oli. Olen järeldusele jõud, et jaht ei ole sõda kus iga hinna eest vaenlasele 2 kuuli või enam korraga kerre.
Murrad püssi lahti sobitad hoolega valitud padruni rauda ja kasutad seda sihtotstarbeliselt. Mul jahipüss järjest enam lahtimurtava konstruktsiooniga seostub, kas seal siis vint sees või sile see juba otstarbest mis jahti piad.
Mõni suvehommik(juuli-august) on nii ilus et ei raatsiks kohe kudagi pauku teha, kah seda ühtainumast.
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Jossil ilusad ja helged sõnad. Muide see K95 on hinna poolest veidi krõbedamgi kui näiteks kombineeritud BBF Blaser ja seda arvatavasti just oma aristokraatlikuma ja intelligentsema suunitluse pärast. Sellist relva saab näiteks Deerhunteri kaupluses katsuda ja näha, samuti kombineeritud pukki. Ei taha ülearu kiita aga olen isiklikult Blaseri fänn, oman kahte püssi ja olen siga-rahul!
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Andreu »

tänud mehed!

aga kuidas nende laskeomadused on.ega vist selle sileda pukaga taldrikuid lasta ei saa?

üks mees mulle ütles et kui on kaks vinti kiiludega ühendatud, siis pidi alumine raud metsa laskma hakkama.
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Andreu »

aga kas keegi oskab öelda mida mul oleks vaja kui tahaks lasta taldrikut vähesel määral ja siledaga seajahis käia,et kätt harjutada ja harrastada kõiki jahipidamis viise nii aju kui ka varitsus.mis relvad peaks nagu olema.kas kasut. sile ja vint jne
äkki oskab konkreetselt soovitada midagi?
muidugi umbkaudsed hinna oleks ka head.
mida sootsam seda parem.
olen esimest põlve oma peares jahimees ja pean ise kõike leiutama.
tänud
Andreu
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 25, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Andreu »

mitte seajahis kätt harjutada vaid tiirus ma mõtlesin :D
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Joss kirjutas:Oi oi. Ma neid Blaseri torusi vahtind igastsuguseid nii poes kui netis nii et ila tilgub või :shock:
Mõtlen vaiksel, et millal jõuab aega kui pukk vindi jõuan osta või lihtsalt K95-nii vist üheraudse lahtimurtava nimi oli. Olen järeldusele jõud, et jaht ei ole sõda kus iga hinna eest vaenlasele 2 kuuli või enam korraga kerre.
Murrad püssi lahti sobitad hoolega valitud padruni rauda ja kasutad seda sihtotstarbeliselt. Mul jahipüss järjest enam lahtimurtava konstruktsiooniga seostub, kas seal siis vint sees või sile see juba otstarbest mis jahti piad.
Mõni suvehommik(juuli-august) on nii ilus et ei raatsiks kohe kudagi pauku teha, kah seda ühtainumast.


...ja saad teada, et neile "vintraudsetele jahipüssidele" olemas kohe rida erinevaid(toredaid) kaliibreid(näit 6.5x65R RWS, .30R Blaser) ja tootmises sp laskemoon :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

"Vähesel määral taldrikut lasta" (nii oma tarbeks tiirus harjutada, nagu näiteks ka mina seda teen, et pardijahis kindlam tunne oleks) saab küll igasuguse siledaraudsega. Kui asi rohkem käppa hakkab saama, küll siis juba ise tunned, milliste omadustega ja millisest hinnaklassist spetsiaalpüssi tahad lisaks soetada. Kui üldse.

Aga et millised püssid soetada....see on jahimeeste hulgas vist küll igivana mõtteteema ja küsimus ning seda on siingi foorumis piisavalt lahatud. Lõplikult otsustama pead ikkagi ise. Kui Sa aga oled küsimuse esitanud sellise alatooniga, et mida keegi teine otsustaks kui ta saaks sinu eest otsustada, aga teha seda siiski oma peaga, siis mina soovitaksin algajale jahimehele vähekasutatud vene päritolu kaheraudset siledaraudset (kaliiber 12) pukkpüssi (võib ka uus olla, need ei maksa tänapäeval niiväga hingehinda) ning vähekasutatud või odavamat uut vintraudset käsitsilaadimisega relva kaliibrist 308 Win. Seda loomulikult arvestades, et mingi väljaminekute rahaline piir on olemas ehk siis ressursid piiratud. Selline kaliibrivalik on läbilõikes selline, mis võimaldab küttida kõiki Eestis kütitavaid ulukeid ning lasta kõiki Eestis lastavaid jahilaskmise sportharjutusi, lisaks on laskemoon laialt levinud ning padruneid koju unustades saad suure tõenäosusega kaaslastelt vähemalt midagi laenata:)

Jõudu;)

BM
Suletud