Kodukass

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Kodukass

Postitus Postitas soobel »

Eile hommikul olin metsas.Äkki vaatasin mingi loom jalutab eemal sihi peal,kas rebane või kährik.Läbi optika vaatasin - kodukass.Üllatus missugune.Lähima elumajani oli sealt linnulennult u.5km.Kuna see juhtus hommikul vara,pidi see kiisu metsas ööbima,arvan mina.Kas kodukass saab tõepoolest talvel metsas hakkama?
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

kodukass

Postitus Postitas ozz »

Möödund aasta põdrajahis ajus oli sama lugu. See sunnik oli muidugi puuotsa roninud ja koer haukus teda seal all. Kuna ajus peab koer põtra ajama siis tuli ilma pikemalt mõtlemata häirija kõrvaldada. Selliseid kasse ja kori kes kodust ära käivad (1-2 km) on ennegi olnud. Meie sektsioon selliseid isendeid kodusteks ei pea ja nad on lidpriid!
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

ei noh miks ta ei ela talve üle,rahulikult. ise iga aasta paar kolm tükki saab ää korjatud
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Muidugi tuleb need hulkurid ära korjata.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kodukass kõrrepõllul talvel on suht tavaline nähtus. Ta ju ka kiskja ja "Hiirte Kuningas" pole tal nimeks niisama antud. Miskit ta ikka sealt saab. ja oskab rebasest eemale hoida. Kas ta just 5km soojast kodust käib lumes ukerdamas... siin pigem tegu erandiga- autust väljavisatud kassiga. Kui kass veel kuidagi metsas akkama saab- siis neid mahajäetuid koeri... A sellest on siin juba pikalt räägitud- lihtsalt vimm tekib teatud linnainimestevastu...

Kurbnaljakas lugu:

Zoo poodi tuleb telefonikõne:
-"Ostsime teilt üleeile merisea. Panime ta akvaariumi, ta poolpäeva ujus ja siis läks põhja magama. Kui ta ükskord ülesärkab- mida me siis talle süüa peaksime andma?"

Miks selline näide?
A tüüpiline- alul võetakse ja pärast ei osata midagi pääle akata.
Sealt ka kassid/koerad metsas.
Kurb tegelikult.
Ei ole nad jahiulukid ja oma saatuses süüdi.
tsuks nigu ma olen...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kodukass

Postitus Postitas jorr »

Vene ajal oli nahaplaan ja siis oli kassijaht tavaline asi, sest kassinahaga sai plaani täita. Kass ju metsas paras röövik.Võeti siis emane kass, kellel parajasti armuvalu sees ja viidi mõne küla ligidale metsatukka kus aeti kass puu otsa. Isakassid kes kräunumise peale ligi tulid ,nopiti ära ja neid ikka tuli. Juhtus omal selline apsakas, lasin kogemata selle emase kassi maha. Kräunus metsas puu otsas ja kust minusugune noor jahimees pidi neid vigureid algul teadma. Oli pärast seletamist ja kisa palju, hea et veel peksa ei saanud. :roll: Nüüd vist rääkisin vähe palju, näen juba kassisõprade kaikaid.
oi aegu...
noorus on ilus aeg
Suletud