siledaraudne

2005. aasta teemad
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

siledaraudne

Postitus Postitas Markko »

huvitav oleks teada mis haavlitega(mm) mis loomi lasete just 12 kal. siledaga????
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Postitus Postitas Kaarel »

Põhilised jahiulukid mida lasen siledaraudsest haavliga on sinikaelpart , rebane ja metskits. Sinikaela lasen nr.5-ga , rebast nr.1 või nr.0 -ga ja sokku/kitse alates nr.000-ist.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Sokule 4,5 mm (4/0 e BB), rebasele 1 või jämedam ja sinikaelale 4 või 5.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

parandaks vähe mosset kui ta pahaks ei pane 5mm ehk 4/0, BB ehk 4mm ehk nr1, 4,5mm ehk 00, ise lasen metskitse 4/0,sinikaela nr5-7ga,rebast nr1või0, hane nr 1 või 2ga ,jänest nr 2või 3ga.
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

jahemees kirjutas:parandaks vähe mosset kui ta pahaks ei pane 5mm ehk 4/0, BB ehk 4mm ehk nr1, 4,5mm ehk 00, ise lasen metskitse 4/0,sinikaela nr5-7ga,rebast nr1või0, hane nr 1 või 2ga ,jänest nr 2või 3ga.

Njah, ise lasin kitse ikka nr 00 või 000, hane nr 0000 või peenema kartetsiga kuni 6,2 mm (sulgedest ei löö läbi), jänest nr 0 või 1, rebast nr 1 või 2 või 3, parti nr 4-6 (viimast pole küll enam aastaid teind)
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
lenno20
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 15, 2003 6:36 pm

Postitus Postitas lenno20 »

Paneb muigama see, et honkomees laseb hane nelja nulliga. Hanele on väga paras 1 või 0 Ise olen lasknud hane alla segaste asjaolude tõttu isegi number 8-ga 0000 on liig mis liig
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Pahaks ma muidugi ei pane, aga neid numeratsioone on ikka igasuguseid. Olen lasknud kitse-sokku Fiocci moonaga millel peal BB 4,5 mm ja Cleveri moonaga millel peal 4/0 4,5 mm (või oli see nüüd vastupidi). Ühesõnaga mis iganes tähistus ka peal poleks, olen ikka katsunud 4,5 mm haavleid valida.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

lenno20 kirjutas:Paneb muigama see, et honkomees laseb hane nelja nulliga. Hanele on väga paras 1 või 0 Ise olen lasknud hane alla segaste asjaolude tõttu isegi number 8-ga 0000 on liig mis liig

Hanega on üsna tavaline see, et sulgi lendab aga muud ei midagi. Seetõttu pean kõige õigemaks üldse vindiga täismantliga laskmist, ei taha hani muuga maha jääda, vot kits jääb küll igasugu eksikombel rauda sattunud peenikese tinaga väga eduliselt maha
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

aga mis need nr. vastavad millimeetrites
nr.0 kuni nr.11 :oops:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Markko kirjutas:aga mis need nr. vastavad millimeetrites
nr.0 kuni nr.11 :oops:

vt http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=585
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Kitse (ka soku) laskmiseks olen kasutanud haavleid läbimõõduga 4,5-6,5 mm, kuid sobivaimaks loen 5,0 mm.

Hane olen tulistanud haavlitega, mille läbimõõt on olnud vahemikus 3,0-6,5 mm. Hane jaoks ei ole vist suur haavel nii hea midagi kui arvatakse, sest ennemuistsel ajal olen tabanud kaks haavatud lindu, kellel mõlemal oli kartetšiga lastud suur auk kerest läbi ja sellest hoolimata olid haned lennuvõimelised. Seetõttu olen viimased kümme aastat kasutanud hanele haavleid 3,0-4,0 mm, mis löövad sulestikust läbi küll ja piisavalt tiheda vihu tõttu on ka saak ikka olnud kindlustatud.

Rebaseid olen lasknud 4,5mm ja ilveseid 4,5-5,0mm haavlitega. Hundile on paras kasutada 6,0-7,5mm haavleid, sest jämedamate korral jääb haavlivihk liiga hõredaks.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tõepoolest sai varem kitse/sokku miskipärast just selle 4/0 (5mm) haavliga lastud, kusjuures venelaste Sokoliga laetud poepaugud (plastkonteineriga, kal 12) sisaldasid karbile kirjutatud andmete kohaselt kõigest 1,85 grammi püssirohtu ning mitu grammi haavleid, see ei ole meeles....aga haavliterade arv sai üle loetud ning see oli 40 +/- 2. Ju see haavlilaengu kaal sinna kuskil 36 gr kanti tuli kah.

Seni ainuke hani on samuti 4/0-ga lastud, puhastades jäi mulje, et sellelt konkreetselt kauguselt (u 25 m kõrgusel enam-vähem peakohal) oleks võinud isegi veidi väiksem haavlisuurus olla, kuna auke oli hane keres just parasjagu aga nende ümber olid küllalti suured verevalumid). Samas on mul millegipärast tunne, et kõrgusesse tulistamisel kaotab haavel tuntavalt kiiremini oma kineetilist energiat ning seetõttu peaks haavlisuurus olema ehk 1 astme võrra suurem kui horisontaalsuunalisel laskmisel. Lisaks muidugi rinnakuluu, mis osaliselt toimib alt üles tabamuse korral linnu siseorganite jaoks kilbina ning liiga väiksed haavlid ei pruugi lihaseid mõnikord vajalikul määral kahjustada (Need kogemused muidugi rohkem pardijahist kui hanejahist.)
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

haavel ei tohi olla liialt pehme. Muidu ta üleliia deformeerub ja kaotab oma kin.energia. Olen poes teinekord haavleid uurinud enne ostu ja igasugust sodi on müüa :cry: Sokku, ane lasen 4.75mm (3/0) või 5.9mm mis sobib ka püssi tšokkidega :wink:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mis te hullu juttu ajate, jälle 0000-ga hane kallale! :roll: Sügisel sai hommikuähmis vale laskemoonakott kaasa rabatud, 00-ga ja 000-ga ei tahtnud hani kuidagi alla tulla, järgmise jahi ajal kui nr 0 sees, kukkus praktiliselt iga pauguga hani alla. Olen proovinud ka soomlaste nikeldatud haavliga nr 1 ja võttis nagu kulda! Olen jahis olnud kui minu silmade all sõber Anti põrutas nr 5-ga (rabas valest taskust) 35 m pealt hane maha nagu naksti! :oops:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Vatt mul ei ole õnne, olen hane jaoks varunud pauke 1 -9/0, sh ka igatsugu magnumeid, aga hanega veel kokku trehvanud, nii et mul siledaraudne näpus oleks olnud :( Tobe värk onju, kui õnne pole. Nüüd sai hanelaskmisepüssegi juurde muretsetud, et äkki õnn läeb paremaks :D

Pardid 5-7, sokk nr 1 ja hull juhus - ainuke haavlipüssiga lastud jänes sai tabamuse 9/0-ga, nii et 20m pealt oli jänesest läbi jooksnud 5tk 9-st. Pärast pauku igaljuhul jänese poolt apellatsiooni ei tulnud. Samast karbist võetud pauguga üritasin ükskord ilvest lasta. Tuli teine samuti 20m kaugusel kerge jooksuga minuga risti metsast välja, ajaja kaugel kannul. Eks mul oli juba muie suul, kui kujutasin ette kui ilus see nahk mul seinal saab olema. Sain kaugelt kaasa juba hakata vedama ja kui ilves keset teed mul õige koha peale tuli, vajutasin päästikule - käis pisike plönn- ilves korra vaatas ja siis putkas minema. Ma olin sellest tõrkest nii tohm, et ei taibanud teist päästikut tõmmata. Pärast viskasin vihaga selle karbi baikali pauke minema. Baikalit pole enam ostnud ka, ebausk :VS
Üldiselt on 308win aidanud kõikidele loomadele jahti pidada, nii ete sile on rohkem rajal käigus olnud.

H.
Suletud