Laika ja kährik

2005. aasta teemad
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Laika ja kährik

Postitus Postitas tädimaali »

Huvitab selline asi, et kui normaalne on keskmiselt, et koer kährikut murrab? Mõtlen seda, kui läheb ise ja murrab maha, ilma otsese jahita.
Mul endal on küll akita, kuid kuna seda tõugu palju pole ja sarnasused laikadega on suured, siis äkki laikaomanikud kommenteerivad.
Juhtus siis selline asi, et koer (pole otseselt jahil käiv jahikoer, kuid loomulikud jahiinstinktid on suured) nägi metsaservas kosserdamas kährikut, passis passis ja siis ka metsa, natukene aega oli ja tuli metsast välja, kährik hambus. Kährik ise täiesti korras, nahk terve ja puha.
Polnud teist nagu eriti sasinudki, karv kuiv. Kahjuks koer isane, väga isepäine ja kui ikka looma näeb, siis enam kutsumisele ei allu.
Kährik ka nagu oli natuke totakas, hämar oli ka juba, tuterdas seal oma asju ajada, kui muud loomad ikka üle põllu oleks ammu inimesi näinud ja ära jooksnud. Äkki oli marutõves, keegi arvas. Tuttavad veel rääkisid, et kährik pidi surnut teesklema, mis võib seletada seda, et kui umbes poole tunni pärast põllule uuesti läksin, oli kährik kadunud, ei tea kas mõni rebane sai kõhu täis või võttis ise jalad alla.
Põhiliselt ikkagi huvitab, et kui normaalne selline intsident on, kährik vist selline aeglane loom, et koerad saavad vabalt kätte? Ja kui palju teil laikalised (eriti isased) sõna kuulavad pärast looma nägemist? Tänud.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

endal küll laikat pole, aga on dogi(emane) ja kui see mõnda looma näeb siis on ka tükk aega kadunud, aga õnneks pole veel ühtegi neist kätte saanud kellele järgi on läind. Üldiselt peaks asi olema nii, et üks-kõik mis koer ei tohiks looma taga ajada v.a. jahi käigus. kui koer ikka loomale järgi ajab niisama, siis tuleb teda veel kasvatada(ikõigil oma meetodid) ja siis kuidagi koera ikka sellest võõrutada.
beliving that the bow has soul
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

MADIS Kena jutt,nagu saarlased ütlevad :D Nii jobu laikaga kes kährat näeb ja järgi ei lähe pole jahil ilmselt tõesti midagi teha!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:MADIS Kena jutt,nagu saarlased ütlevad :D Nii jobu laikaga kes kährat näeb ja järgi ei lähe pole jahil ilmselt tõesti midagi teha!
Kivi kotti!

Bravo :!:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

honkomees kirjutas:
kult kirjutas:MADIS Kena jutt,nagu saarlased ütlevad :D Nii jobu laikaga kes kährat näeb ja järgi ei lähe pole jahil ilmselt tõesti midagi teha!
Kivi kotti!

Bravo :!:

vabandage, kui ma tõesti nii loll olen, aga ma ei saa praegu aru, kas mind mõnitatakse või ütlesin ma õigesti. kui ma eksisin, siis keegi võiks mind parandada ja ma saaks ise ka targemaks.
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Jahikoer on koer,kes peabki ulukit ajama ja tema instinkte piirata on vale.Väljaspool jahiaega tuleb sõber lihtsalt kinni hoida.Kui aga ulukit murrab dogi,rotveiler või mõni muu mitte jahikoer, siis seda teavad juba jahimehed mida teha.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Usun, et Madis pidas silmas just sellist võimalust, et jahikoeratõust koeri on ka mittejahimeeste käes ja nende puhul pole oluline et on tegu jahikoeraga - jahti ta pidada ikkagi ei tohi. Instinktide piiramine - noh, vale on tõepoolest pidada jahikoera ja temaga mitte jahil käia, aga see ei ole ka ebaseaduslik ning ära keelata seda ei saa. Järelikult tuleb "piirata instinkte".

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Õige ta on,et mis pole ebaseaduslik on lubatud.Kuid samas proovi öelda kirglikule jahimehele,et homsest sa enam jahile ei lähe või kalamehele,et kala vaatad edaspidi ainult selveri kalaletist.Nad võib-olla teevadki nii,aga see on neile VÄGA VALUS.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

KOER

Postitus Postitas ozz »

Järelikult tuleb "piirata instinkte".
Sellist rumalat targutamist pole ammu kuulnud!? Kui mul ikka on instinkt e himu peal siis ma ikka lähen ja põrutan seda naist! Ma ei loe päevi ja kelllaaegu, et kuda seadus lubab ja kas koodeks seda keelab või mitte. Kui koer on jahikoer siis tema ka läheb ja teeb seda milleks ta on tehtud ehk aretatud!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: KOER

Postitus Postitas vkx »

ozz kirjutas:
Järelikult tuleb "piirata instinkte".
Sellist rumalat targutamist pole ammu kuulnud!? Kui mul ikka on instinkt e himu peal siis ma ikka lähen ja põrutan seda naist! Ma ei loe päevi ja kelllaaegu, et kuda seadus lubab ja kas koodeks seda keelab või mitte. Kui koer on jahikoer siis tema ka läheb ja teeb seda milleks ta on tehtud ehk aretatud!


Pole minagi tükk aega sellist rumalat targutamist kuulnud!
Kui meenutada varasemaid teemasid (hulkuvatest)koertest siin foorumis, siis domineeriv seisukoht paistab olevat, et kõik metsas silma hakkavad mitteoma koerad on kohe tina väärt. Ülal tsiteeritud vastust lugedes aga jääb mulje, et oma koertel on kõik lubatud: jooksku aga vabalt, ajagu taga ja murdku aga kõiki kes ette jäävad.. tal ju instinktid ja puha...!? Jahikoera instinktide piiramiseks on kohusetundlik koeraomanik, kes teab millal koera instinktid võib valla päästa(jahil) ja millal tuleb neid vaos hoida!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

vkx olen sinuga küll ühelmeelel :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mehed jätke jama ,küsimus on algselt TÄDI poolt hoopis teisiti püstitatud.Võib ju targutada ,et jahimaal lõastamatta koeraga viibimine =........jne.Kui inimene ise loob koerale, kellel jahimehe veri vemmeldab,selliseid ahvatlusi /võimalusi siis vaevalt ükski selline koer neist loobub.Tädi Maalile -jah tõesti ka laikad murravad samuti kährikuid ,või hauguvad nende peale.Enamasti ei tassi neid aga metsast välja.Jah kährik on hea surnu teeskleja ja sellega ka selle näiliselt murtud kähriku kadumine seletatav.Kui loom marutaudis siis ta inimese ega koera eest ei üritagi põgeneda.
See kas nüüd koer isane v emane suurt selliste asjade juures küll rolli ei mängi .Keelavale käsklusele võib ta kirjeltatud olukorras ilmselt kuuletuda vast ainult siis kui ta vahetult inimese juures ,muidu saavad ikka instinktid võitu. Ja kui soovitakse selliseid asju vältida siis kaks võimalust -koer kütke v vältida kohti (metsa) kus selliseid olukordi ette võib tulla.
Paremat!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: KOER

Postitus Postitas baddmann »

ozz kirjutas:
Järelikult tuleb "piirata instinkte".
Sellist rumalat targutamist pole ammu kuulnud!? Kui mul ikka on instinkt e himu peal siis ma ikka lähen ja põrutan seda naist! Ma ei loe päevi ja kelllaaegu, et kuda seadus lubab ja kas koodeks seda keelab või mitte. Kui koer on jahikoer siis tema ka läheb ja teeb seda milleks ta on tehtud ehk aretatud!


Võibolla jätaks labasused välja ?

Päikest,)

BM
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Postitus Postitas tädimaali »

Suur tänu vastuste eest! Olen nõus, et jahikoer peaks saama ikka jahil käia ja koera kasvatamine ikka omaniku mure. Meil nüüd vist ei tohigi koeri lahti lasta muul ajal kui jahil, või kuidas.
Tahtsingi puht huvist teada, kas minu koer eriti kasvatamatu ja metsik, või siiski loomulikud instinktid väga tugevad ja teistelgi sedalaadi koertel võib nii juhtuda (mitte et see ok oleks väljaspool jahti).
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

tädimaali kirjutas: Meil nüüd vist ei tohigi koeri lahti lasta muul ajal kui jahil, või kuidas.

Seaduse järgi küll, jahh.
Suletud