kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Just!Nüüd arendage teemat.Mulle üks tegelane seletas kuidas ta tihnikutes roomab koer rihmas. Keegi kolmas tegelane.Siga jooksis lahtise koeraga 12km.Jutupaunik jäi ruttu vait kui oma loo ära rääkisin.Laske seal jalg ära ja proovige ta rihmas koeraga kinni püüda.Klounid?
Vot need on ärilised huvid! (b)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:...
Tegelikult võib ka rihmas krants haavatud looma otsida,sest lõastatud koeraga metsas viibimine pole jahipidamine.Kui vaja teeb rotveiler ka selle töö ära.JOKK! (b)


Aga sa ei saa sellele tõdemusele tugineda, kui tõesti peaks sätestatama nõue, et PEAB olema katsetatud verejäljekoer või lepinguline suhe sellise koera omanikuga. Nii et ei ole JOKK, kuigi de facto saad oma verejälje otsitud.

BM
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

Viki ajab jama jälle suust välja...... :V

Ma oleks talle nõus maksma küll kui ta oma penidega tuleks meile toominga võsasse roomama :M !
Meil seltsis üks tegelane võttis ka omale koera keda kukuti usinalt verejäljele õpetama! umbes aasta pärast oli mehel UNIVERSAALNE koer :VS . Tulemus on see ,et pole tast ühte ega teist ja kuulub sinna 75% sisse! (b)
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Momendil ei ole veel sellist seadust,et peab olema just verejälje diplomiga koer jahiseltsis või leping koera omanikuga.
Mul on kodus 2.järgu verejälje diplomiga koer olemas-saab varsti 13 täis.Pool elu oodanud seadust mis pidi tulema. :D
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

puugi kirjutas:Peab ikka mõistust ka olema.Kes krt teil käsib neid osta kelle ema ja isa pole kunagi midagi teinud.
Tuul ulub kõrvade vahel? :M
Selles on Sul Andrus õigus,et tilulilu jahipenid saaks,siis kõik metsakeelu!Kui töökatse otsustaks.Ma räägin ainult laikadest!


Tõulisus, aretamine,... ja muud jutud!
Kennelid muudkui toodavad, aga pooled on praak.
Ja ise oled loll kui valida ei oska... nagu mina.
koos koeraga
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Ei toodetaks kui poleks ostjaid!Pange kohe nimedega kellelt ja kui palju praaki olete saanud! (b)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas sooviku »

Ei ole see kõik "praak" sugugi mitte alati kasvatajate süü!Ostetakse omale koer ja kahe aasta pärast kirutakse,et peni ajab ainult karva,sitt kasvataja.Tegelikult on koer kaks korda selle aja jooksul ainult metsa saanud,ühe korra rihma otsas ja teise korra pani ise lehkat.Aga põhjendus on ju hea,pole aega olnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

puugi kirjutas:Ei toodetaks kui poleks ostjaid!Pange kohe nimedega kellelt ja kui palju praaki olete saanud! (b)


Siin tekibki küsimus, kelle jaoks praak, kelle jaoks mitte!
Välimus peaaegu eeskujulik, aga aju nagu pähkel!
Minu arusaamad jahikoerast on palju nõudlikumad.
Viimati muutis GC, T Veebr 03, 2015 8:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
koos koeraga
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas gunnar »

GC kirjutas:Siin tekibki küsimus, kelle jaoks praak, kellele jaoks mitte!
Välimus peaaegu eeskujulik, aga aju nagu pähkel!
Minu arusaamad jahikoerast on palju nõudlikumad.


Vana su koer on et maha oled juba kandnud ? Ja mis tõuga üldse tegu on ?
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

sooviku kirjutas:Ei ole see kõik "praak" sugugi mitte alati kasvatajate süü!Ostetakse omale koer ja kahe aasta pärast kirutakse,et peni ajab ainult karva,sitt kasvataja.Tegelikult on koer kaks korda selle aja jooksul ainult metsa saanud,ühe korra rihma otsas ja teise korra pani ise lehkat.Aga põhjendus on ju hea,pole aega olnud.


Jah, muidugi!
Aga oskan rääkida ainult enda eest.
Minu jaoks annavad koerad jahile mõtte!
Käin mõnikord isegi siga passimas koos koertega (nad ju tahavad hullult kaasa), torni veel pole võtnud, ootavad autos. Söödaringile saavad tihti kaasa.
koos koeraga
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

Mul spanjeliga(kah pikad sugupuud ja hunnik tunnistusi aga kasvataja Nadja Maardust kus koerad pole diivanist kaugemale saanud) sama seis. Aju nagu pähkel aga mu koeral väikse erandiga...pähkel on täiesti ära kuivanud ja kibe.

Eile üks foorumlane just näitas mulle foxide kenneliidu registrit. Päris õõvastav on vaadata kuidas õed,vennad ja muud lähisugulased ristatakse.
Tuleb ikka omal hoolega tutvuda kust ja kellelt mida võtad.
jahismurf
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas GC »

gunnar kirjutas:
GC kirjutas:Siin tekibki küsimus, kelle jaoks praak, kellele jaoks mitte!
Välimus peaaegu eeskujulik, aga aju nagu pähkel!
Minu arusaamad jahikoerast on palju nõudlikumad.


Vana su koer on et maha oled juba kandnud ? Ja mis tõuga üldse tegu on ?


Miski 4 aastat, V.-Euroopa laika, muud jahikoera väga ei tunnista...lapsest peast meeles isa sõbra must laika...
Ega ma teda maha pole kandnud, kaasas ikka kõik aeg, lakub vähemalt fliisi varrukad puhtaks kui jahilt koju sõidame. Võib olla on häda selles, et eelmised krantsid on lati liiga kõrgele ajanud.
koos koeraga
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

Kährikut ikka võtab? kui ei ,siis oled ise nõrk mees kui sellisega metsas aega raiskad. Anna vitamiini ja võta uus :wink: !
Kuidagi rumal oleks käia urujahis koeraga kes urgu ei lähe :M :!:
sinu nukker noku!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jah vaatad küll ,aga ka neilt "supperaretajatelt "tuleb praaki .See kolmas järk ei ole ka minu jaoks mingi kvaliteet ,aga tuleb sealt ju mingi protsent veel nõrgemaid koeri ka. Ja kes teeb meil tavaliselt esimese valiku? Ikka kasvataja. Kõige parem kutsikas jäätakse ikka omale.Kui siberis lüiakse mittesobivad lihtsalt maha siis meil jagatakse ju need tahtjte vahel laiali.
Muidugi nende katsetega on ka nagu on.Näiteks see kokkutulekul temostreeritud käruga "karu" .No **** see on tsirkuse number! Sinna kärupeale oleks võinud ju panna suvalise joodiku,v mõne haisva kodutu ,ilmselt tulemus oleks olnud samasugune! :D
Ja kes on rääkinud koera ilma õpetamata katsele saatmisest? Laskekatset lubatakse ju ka tiirus harjutada ja vajadusel...... veel harjutada ja korrata! See kuidas ja kus peaks koera trenn toimuma tuleks kokkuleppida ja seadustada.
Vasta