kustutada

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas MLP »

kakuke kirjutas:
Ahto Kattai kirjutas:... Mitte keegi ei taha isegi oletada milline protsent meie nn. puhtatõulistest jahikoertest lontrused on! ...

Julgelt üle poole, pakun selle järgi, mis ise näinud. Aga väga palju on asi kinni ka koeraomanikes, kui kõrvalt vaadata. Tundub isegi, et see suht samas suurusjärgus võib olla, mis jahimeestega, et ega seal ka on vähe neid teravaid pliiatseid pliiatsikarbis, aga jutu järgi on kõik kõvad mehed.



viimasega olen ka 100% nõus! :wink:
sinu nukker noku!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas vollifedja »

Jah on tõukoerad. Kasvatus on selline. Mu isal, kes alustas jahilkäimist peale sõda-olid ainult tõukoerad jahiks.Ja erinevaks jahiks erinevad-ikka tõukoerad. See oli suursündmus kogu jahiseltsile, kui meile uus laika Leningradi tagant Luugast toodi..Juba siis osati hinnata tõukoeri ja nende tõuomast tööd.Ma ei sa aru-ilmselt te ei taha aru saada-iga tõug on loodud-aretatatud just teat jahti silmas pidades. Just ajujahi koertel pööratakse töhelepanu kiirele , laiale otsingule, kõlavale häälele, hääle muutus looma märgates...-see on ju eduka ajujahi pant! Krants-olenevalt mixist-teeb metsas vastavalt oma mixisile oma asja.... Ilmselget on ka heast jahikoerast ja selle tööst töiesti erinevad arusaamad meil. Minu jaoks ei ole mingi töö, kui koer töllerdab mul päev läbi kannul. Kui läheb haavatud looma jälgedest tuimalt üle, pööramata tähelepanu. Kui teised koerad saavad haavatu ILMA hammaste kasutuseta sundida peatuma-siis loivab lähemale ja hakkab haavatut retsima-ehk siis rebima-katsu sa lõpetada! Samas metssea aias-II järk!Seajaht käib koerad murravad sead maha, katkuvad kuniks jahimees jõuab ja vigastatud koera päästab. Vabandust,mehed-minu jaoks see pole jaht.
Seadustest. Miks te ei vaidle-pool maailma sõidab mingi promilliga. Meil pole lubatud. Sõidate siis kelle seaduste järele?
Andrus-tunnistan minu esimene taks tegi aastaid enne jahile saamist katseid. Kuniks kutsuti appi haavatut otsima-oli koos laikadega kadunud.. leidsime oma tiluliluga. Pärast seda tuli käsk jahile tulla. Ja jäin.Ja töötab koer kõigele. Kuigi ise taks.Kui on jahitõugu on kaasa pakitud. Pigem on järgnevatega jama olnud-kõigepealt jahile, siis katsed. Noorem ei haugu kunsturus siiani rebast. metsas võtab isuga..tuleb harjutada seda va kunstvärki.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas andrus »

Ma pakun,et ilma "kogemuseta" otse katsele minnes põruvad enamus. Anna pliiats pihku inimesele kes pole kunagi koolis käinud ja las kirjutab.Oskab??

.....hääle muutus looma märgates. Kas nad hauguvad sul vahet pidamata?? :D
Viimati muutis andrus, T Veebr 03, 2015 2:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

vollifedja kirjutas:...
Seadustest. Miks te ei vaidle-pool maailma sõidab mingi promilliga. Meil pole lubatud. Sõidate siis kelle seaduste järele?...


Kuniks sa jätkad EBAPROPORTSIONAALSETE ja asjakohatute näidete toomist, jätan endale vaba voli neile vastu "haukuda" - lihtsalt põhimõtte pärast.

Promilliga sõitmise lubamine või mittelubamine "mängib" teiste inimeste elude ja tervisega ja seega saan mina igati aru seadusandja soovist promilliga sõitmine ettevaatuse pärast üldse ära keelata.

Aga millisel reaalsel moel seaks kellegi inimese elu ja/või tervise ohtu lisaks tõulistele jahikoertele ka tõutute või ristandtõuliste jahikoertega jahipidamise lubamine ?

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas aadu kadakas »

Aidake nüüd natuke sellest kaevikusõjast aru saada.
Kas selle vaidluse üheks ajendiks on kuluaarides toimuv verjäljekoera jahiseadusse pressimine?
Teisisõnu tekiks kohustus kas omada "õiget koera" või vastavat teenust kellegitelt sisse osta.
Kui see nii on, siis muidugi oleks huvitav tõesti, kuidas soovitakse seadusega kindlustada mingi (nagu ma aru sain siis mittekasumlikku :oops: ) seltskonna tegevust. Saan veel aru, kui seadusega tahetakse näiteks rahvuskoera (Eesti hagijas) käekäiku kuidagi põlistada. Näiteks.
Ja palun, ärge saage nüüd valesti aru, et ma sooviksin mingisugust anarhiat vmt. Soovin lihtsalt asjast paremini aru saada, et seisukohta võtta.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas duma »

vollifedja kirjutas: Krants-olenevalt mixist-teeb metsas vastavalt oma mixisile oma asja.... Ilmselget on ka heast jahikoerast ja selle tööst töiesti erinevad arusaamad meil. Minu jaoks ei ole mingi töö, kui koer töllerdab mul päev läbi kannul. Kui läheb haavatud looma jälgedest tuimalt üle, pööramata tähelepanu. Kui teised koerad saavad haavatu ILMA hammaste kasutuseta sundida peatuma-siis loivab lähemale ja hakkab haavatut retsima-ehk siis rebima-katsu sa lõpetada! Samas metssea aias-II järk!

Ja ilmselgelt selline asi paberitega koera puhul on ilmvõimatu
duo on parem
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

baddmann kirjutas:
vollifedja kirjutas:...
Seadustest. Miks te ei vaidle-pool maailma sõidab mingi promilliga. Meil pole lubatud. Sõidate siis kelle seaduste järele?...


Kuniks sa jätkad EBAPROPORTSIONAALSETE ja asjakohatute näidete toomist, jätan endale vaba voli neile vastu "haukuda" - lihtsalt põhimõtte pärast.

Promilliga sõitmise lubamine või mittelubamine "mängib" teiste inimeste elude ja tervisega ja seega saan mina igati aru seadusandja soovist promilliga sõitmine ettevaatuse pärast üldse ära keelata.

Aga millisel reaalsel moel seaks kellegi inimese elu ja/või tervise ohtu lisaks tõulistele jahikoertele ka tõutute või ristandtõuliste jahikoertega jahipidamise lubamine ?

BM

Mingid kahtlased segatud koerad võivad inimese ka maha murda?Pluss teised koerad kes metsas on!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:....Mingid kahtlased segatud koerad võivad inimese ka maha murda?Pluss teised koerad kes metsas on!


Ee...ja see saaks juhtuda AINULT jahil, aga muidu võiksid need "kahtlased segatud koerad" seaduse poolest olemuslikult eksisteerida ? Nati nõrk argument, Puugi ;)

BM
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

aadu kadakas kirjutas:Aidake nüüd natuke sellest kaevikusõjast aru saada.
Kas selle vaidluse üheks ajendiks on kuluaarides toimuv verjäljekoera jahiseadusse pressimine?
Teisisõnu tekiks kohustus kas omada "õiget koera" või vastavat teenust kellegitelt sisse osta.
Kui see nii on, siis muidugi oleks huvitav tõesti, kuidas soovitakse seadusega kindlustada mingi (nagu ma aru sain siis mittekasumlikku :oops: ) seltskonna tegevust. Saan veel aru, kui seadusega tahetakse näiteks rahvuskoera (Eesti hagijas) käekäiku kuidagi põlistada. Näiteks.
Ja palun, ärge saage nüüd valesti aru, et ma sooviksin mingisugust anarhiat vmt. Soovin lihtsalt asjast paremini aru saada, et seisukohta võtta.

"Verejäljekoera" saadavuse kindlustamine mistahes suuruluki jahil olen ka mina "aidanud" jahiseadusesse sisse viia alates nõukaajast. Mitte konkreetse tõu esindajat, vaid nagu kohustust ja võimalust kontrollida lasu tulemus. Nõukaajal pandi suuruluki luba ka möödalasuga kinni, praegu "käib asja juurde".
Nüüd siis hiljuti "uue jahiseaduse" arutelu käigus olin samuti pakkunud seda sätet, juba teises formuleeringus , sest jahimaastikule "ilmusid" nn. verejäljekoerad. Kuna nad pole aga siiani piisavalt levinud, siis leppisime seisukohaga, et piisab ka suuruluki katse ( kasvõi verejäljel-või aedikus) läbinud koera "saadavuses", sõltumata selle tõust. Komistuskiviks jäi aga rakendussäte- et mis tähendab koera "saadavus" - kas 0,5 tundi? 2 tundi jne.? Tegelikult ei viitsitud asjaga tegeleda.
Probleemiks oli ka foorumis paljude poolt märgitud asjaolu, et väga palju "jahimehi", eriti pukist laskjad, ei viitsi( või ei julge) lasu tulemust kontrollida ja sellest tingituna on kantslite ümbruses leitud palju kuulihaavadega sigade raipeid . Oma "pattude" varjamiseks on aga niimõnelgi pool kantslite ümbrus 0,5-2 km raadiuses kuulutatud "keelutsooniks" , isegi seenelisi ei lasta ligi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

aadu kadakas kirjutas:Aidake nüüd natuke sellest kaevikusõjast aru saada.
Kas selle vaidluse üheks ajendiks on kuluaarides toimuv verjäljekoera jahiseadusse pressimine?...


Tõepoolest!

Kõigepealt tekitati varasemast regulatsioonist mitte väga palju erinev norm (jahil lubatud ainult tõuline jahikoer). Ohkasid ja mõtlesid, et olgu, kui jahikoera (tõulist või mittetõulist, suva) pidada ei ole soovi või võimalusi, siis eks pean ilma koerata jahti, saab ka niimoodi ja mind see teema väga ei puuduta.

Nüüd järgmisena tekitatakse kohustus. Aga kuna varasem "jahil ainult puhtatõulised" norm on meie murust madalamale jahimehele juba sisse juurdunud, siis läheb EJS-EJTÜ-EKL triumviraadi uus äriplaan lihtsamini käiku. Mõtleme jahiaastale mingi kõlava pealkirja ("Iga lask loeb!") ja taome jahieetika trummi. Mis siis, et ka krantsid on suutelised (kasvõi rihma otsas) jälge ajama (ja tõestage, et ei ole). Kuna aga EJTÜ on EKL liige, EKL kohtunikud EI VÕI ilma paberiteta koeri ühelegi katsele lubada (ja mitte-EKL süsteemi kohtunikke meil minu teada ei ole ja ei saagi vist olla), siis ükski krants kunagi mingit katsepaberit ei saa saada ;). Seega köhi pappi, mats!

BM
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

Papi kõhimine on üks asi, jäägu see ärikate pärusmaaks! Verejälg on teine teema, kindlustamaks kasvõi osaliselt haavatud ulukite kättesaadavuse. Kui krants läbib verejälje katse, on temast kasu rohkem kui 75% jahipiletit ja relva omavatest inimestest! See selge. Sama selge on see, et väga palju ulukeid jäetakse metsa surema ainult sellepärast, et "haavaja" ei teata oma pättusest või ei oma koera, kes selle uluki leiaks. Eriti lumeta rajal.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

Minuni on jõudnud info,et grupp kasvatajaid(verejälje koerte)üritavad survet avaldada,et teha verejälge ajava koera omamine kohustuslikuks.Või lepingud,et üldse tohiks jahti pidada.Maksate vastavat koera omavale inimesele!Sellega olete nõus või? :M
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kustutada

Postitus Postitas baddmann »

jyri kirjutas:...Kui krants läbib verejälje katse, on temast kasu rohkem kui 75% jahipiletit ja relva omavatest inimestest! See selge. ...


Krants ei saa katset läbida, kui pole katset, kuhu krantsi lubataks. Seega ikkagi pigem see "köhi pappi" teema ;)

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: kustutada

Postitus Postitas puugi »

baddmann kirjutas:
jyri kirjutas:...Kui krants läbib verejälje katse, on temast kasu rohkem kui 75% jahipiletit ja relva omavatest inimestest! See selge. ...


Krants ei saa katset läbida, kui pole katset, kuhu krantsi lubataks. Seega ikkagi pigem see "köhi pappi" teema ;)

BM

Tegelikult võib ka rihmas krants haavatud looma otsida,sest lõastatud koeraga metsas viibimine pole jahipidamine.Kui vaja teeb rotveiler ka selle töö ära.JOKK! (b)
jyri

Re: kustutada

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Minuni on jõudnud info,et grupp kasvatajaid(verejälje koerte)üritavad survet avaldada,et teha verejälge ajava koera omamine kohustuslikuks.Või lepingud,et üldse tohiks jahti pidada.Maksate vastavat koera omavale inimesele!Sellega olete nõus või? :M

Verejälje katse on koerale "alamkategooria" . Kui sellele sättele lisada "... või suuruluki jahikatset omava koeraga" siis "normaaljahimehe" jaoks ei muutu midagi- enamusel töötavatest koertest on ju vähemalt 1 katse sooritatud!
Vasta