kal.22 LR

2005. aasta teemad
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

kal.22 LR

Postitus Postitas vkx »

Huvitaks laskurite kogemused nimetatud kaliibriga. Mis võiks olla see effektiivne laskekaugus? Täpsus? Kui kaugelt ja keda sobiks sellega jahil lasta? Kui lai see padrunite valik võiks olla meie kauplustes? Teretulnud on kõik arvamused ja kommentaarid.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tiirus loetakse 50m. Kui aga lugeda mõni kuu tagasi Eesti Jahimehe artiklit kaliibritest, siis kuni 100 m. Olen saanud siin seal natuke seda näppida ja sealt olen tähele pannud, et idapäritolu moonal esineb tõrkeid (ja mitte vähe) ja üldse on moon kõikuva kvaliteediga. Osade tootjate padrunite kuulid on mingi sodiga ka veel koos. Enne puhastamist loopis nii mis kole. Peale puhastamist sodist paranes asi tunduvalt. Minu meelest ideaalne (loe odav) tiirupüss, jahi jaoks aga kahtlane (kui just pole spetsialiseerunud mingile, nugisele, tuhkrutele ja lindudele va. hanelised ja lauk ning vaevalt, et ondatrat enam kuskil kohtad). :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

soovitan lasta linde ja nugist ikka remitoni moonaga see vähemalt tapab kui pihta saad teised moonad on ikkagi tiiru jaoks ja hea lasta märki ja teha trenni .ja kui kasutad moona siis ikka auguga muu on nagu looma vigastamiseks aga auguga moon tapab ka
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Mul MC 12 , 74 cm rauaga ja sellega taban 5x5 cm märki - 150 meetri kauguselt . Tavaliselt valin moona selle järgi kui kaugele on vaja lasta ja keda lasta . On saada ka magnumeid 700 m/s . Üks mure on , et see moon kardab tuult .
Mell
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 27, 2004 2:50 pm

Postitus Postitas Mell »

Tuult see kuul tõesti kardab ja keeruline on ikka üle 50 m lasta. Kuuli trajektoor on lihtsalt väga kukkuv. Olen proovinud nii 50, 75 kui 100 m peale sihiku seada ja tundub, et optimaalne on kuskil 50 ja 75 vahel ja üle 75 ka mitte lasta st, et kui lased 50 või 75 m peale sisse siis 100 ja enama pealt enam linnule suurt pihta ei saa kui ei oska kuuli kukkumist arvestada. Kui juhtub veel külgtuult ka olema siis on asi hoopis metsas. Pole küll proovida saanud 22 LR magnumit, sellega võib tulemus oluliselt parem olla.
Moonast niipalju, et mida suurema algkiirusega saad seda parem. Meil saadavatest on Remingtinil päris head paugud, kui ma õieti mäletan siis algkiirusega üle 400 m/s . Teised kõlbavad vaid märki lasta.
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

kal. 22LR

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Külaline kirjutas oma MC -12-st.Mind huvitab kas talle kaitseriivi ja magasini ka keegi teinud on?Saaks peale tiiru jahil ka kasutada.Mina lasen Dynamit Nobeli;iga 2,6 g high velocity,seda on saada täpselt ühesuguse jooksuga nii aukotsaga kui tavalist kuuli ja minu arust on nad täpsemad kui Remingtonid.Mõistlik laskekaugus on tõesti kusagil 75m kaugusel.Vaja oleks aga lasta nii 30m kui ka 100m taha, varese suurust lindu, ilma pead vaevamata kui palju parajasti üles või alla võtma peab.Selleks sobiks 22LRmagnum 700m/s,aga kust seda saada?
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Oleme sõbraga 22LR-ga palju aastaid lasknud, mina lühema rauaga TOZ-17ga, sõber pikema rauaga TOZ-12-ga. TOZ-17 on kindel ikkagi vaid 50 m pealt, siis võib lasta rästaid. Toz-12 võimaldab teha sama 80m pealt. Loomulikult oleme lasknud ka kaugemalt, ka 110m peal, see nõuab ikka iga padrunipartiiga vahetut laskekontrolli ja reguleerimist enne jahti. Vene püssiga ei maksa lasta tugevdatud laenguga padrunitega, rikub raua- kui enne oli Toz-12-ga võimalik 120m pealt tabada kroonist münti, siis nüüd loobib. Püss peaks olema raske, abi saab laskmiseks igast oksast toena.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegi teab midagi nendest kal. 22LR püssidest mida müüakse EJS`s ja kuulutatakse Eesti Jahimehes (hinnaga 1500 kohalikku raha/püss) :?:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

kakuke kirjutas:Kas keegi teab midagi nendest kal. 22LR püssidest mida müüakse EJS`s ja kuulutatakse Eesti Jahimehes (hinnaga 1500 kohalikku raha/püss) :?:


Käisin neid vaatamas kuskil suve lõpus vist. Oli neid seal siis vist umb. 5-6tk. Tegemist siis kasutatud vene spordikatega, välimuselt(kulumiselt) kõik enamvähem sarnased. Kuna puudub kaitseriiv, siis jahirelvaks neid registreerida ei saa. On muidugi võimalus lasta meistril see kaitseriiv sinna lisada. Ehk oli abiks, muud ei oska nagu lisada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Suured tänud vkx! :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

22 LR

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pakun välja, et peamine kasutusotstarve on treening. 50 m pealt on väga täpne (2-4 cm ring), 100 pealt langeb 20-30 cm ja on tuule poolt mõjutatav. Täpsusel pole väga viga isegi 100 m peal, iseasi mida sa sellega nii kaugelt kütid (energia!)? Vene rauad lasevad küllalt täpselt, neid on Kuristikust ja mujalt ostetud ja proovitud. Jahipidamiseks võtaksin ikka 222 Rem või midagi tõhusamat. Muuzeaz, USA-s on tõeline hullustus: 17 HMR, Hornady uus ääretulepadrun! Kõik endast lugupidavad rotitapjad (sorry, varmint`i laskjad) on endale juba Ruger 10/22 lukuga kümnelasulise 17 HMR püssi soetanud, lasevad kuni 150 m kaugusele (kuuli algkiirus on ~700 m/sek! ).
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

22 LR

Postitus Postitas Mattis »

Ehk targemad mehed oskavad öelda kas tavalise Vene sportvintofkaga võib sellist pikemat padrunit lasta?

http://album.ee/?o=288991486
Otsid mind - MINE METSA :) !
Shogun2

Postitus Postitas Shogun2 »

Minumeelest uus TOZ 78 raud on selliselt kujundatud, et sealt mistahes moonaga lasta. Lugesin soomlaste relvatestist - asesivut.net - , või oli see nüüd päris tootja kodukalt, vot ei mäleta :cry:
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Ostsin jahirelvaks MARLIN 925 MICRO-GROOVE.Moon hollow point(saksa),kuuli algkiirus ca`400m/sek.Sobib nii tiiru kui jahile.Varasem kogemus TOZ-8 pole võrreldav!Muidugi plekist(!) planksihiku asemele normaalne optika peale.Esimene kogemus üllatas ennastki :ca`100m kauguselt nurmkanu hiilivast kassist(tõug-naabri hulkuv)kuul pikuti läbi.Olen relvaga vaga rahul.hinna ja kvaliteedi suhe tundub tavajahimehe jaoks igati paigas olevat.Pikemaajaline kogemus veel puudub.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Vabandust, et vahele segan aga ma tahaks kohe tõsiselt teada mis tegelane se "tavajahimees" on. Lisaks veel oleks hea teada millistele kriteeriumitele siis vastab "mitte tavajahimees" , ehk siis "tavajahimehe" vastand.
Suletud