Koprajahi paat

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Loen ja imestan. Platikpaadiga kopra elupaika. Eks Lõuna-Eesti mehed ja eriti punase kala kütid peaksid mäletama milline oli Võhandu jõgi alates Utita veski juurest Vagula järveni nii 7a tagasi. Tõeline kopradzungel. Mina olen sealt maalt Vagulasse selle läbi sõitnud ja just kummipaadiga. Mingi muu riisapuuga poleks tollel korral see olnud läbitavgi (siis polnud veel saega teed ette tehtud). Täpselt sama on kopra elupaik ka enamasti mujal kus koprajahis käinud, risti rästi langetatud puud mille alt ja pealt tuleks üle ronida. Kui paat kaasa ei painuks siis lihtsalt ei saaks läbi. Ma olen kummipaadiga palju sõitnud, aga puruks pole õnnestunud seda veel ajada mingi roika otsa, tõsi hullul ja aurul pidada palju jõudu olema. Jääga pole seda veel katsetanud ja seal ta ka vastu ei peaks kui jääd eest ära ei lõhuks. Kui nüüd lugeda Honkomehe juttu, et käib samuti sellises kohas koprajahis kus mitusada m vaja läbi võsa minna siis ei kujuta ette kuidas seda oleks teha isegi suht pisikese plastpaadiga. Mõelge ise milliste paatidega näiteks mujal uudismaa jõed läbitakse ja miks? Siledas vees kus puuduvad takistused eelistaks ise ka plastikpaati. Aga nagu siin üks "paha mees" räägib nii ütlen ka mina "keegi ei pea arvama sama mida mina ..." :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Egas paadiga pole vaja jõge pidi sõita, vaid lastud kobras vete keskelt ära tuua, sõidad nii 10-15 m ja tagasi kaldale
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Optimist muide 2,3 m pikk ja 1,1 m lai. Väike aga uskumatult merekindel st stabiilne alus. Autokatusele ubimiseks siiski tiba kobakas.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

vahtu täis optimistiga olemegi kaika otsas istunud ja kahekesi kõigutanud ja tõuganud, tõesti hea riist, üksi jõuab isegi tõsta, autosse panemiseks ja üksi asjatamiseks on ikka nõks suur.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Minu arust oleks üsna asjalik ka ~6mm veekindlast vineerist lamedapõhjaline optimisti-kadeti tüüpi alus.Kunagi sai selline ehitatud, oli vist 6st vineerist ja 2.5 m pikk, nii kerge oli küll,et üksi jäksas käsitleda.Saab ju veel kergema paadi teha 4mm.st vineerist,vajadusel tugevdada klaasplastiga jne.Eriti hea just lame põhi ja sellest ja laiusest tingitud stabiilsus.Saab ju selle veel endalesobivat (gamo vms.)värvi värvida jne.Netis ka päris palju jooniseid,kuigi jah enamus tahavad nutsu saada selle eest,pane lihtsalt google vms. otsingusse plywood boats.kuigi saab ka vabalt ise improviseerida :M
sellest haigusest lahti ei saa
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ajakirjas tehnikamaailm ilmus mõne aasta eest lihtsa vineerist paadi ehitamise õpetus. kuuldavasti on mõned ka järgi proovinud.

paar ise-ehitajale abilikku netilinki:
http://www.gsahv.pp.fi/index_fi.htm#XX15
http://motolodka.ru/johnboat.htm
http://www.fao.org/documents/show_cdr.asp?url_file=/docrep/003/W7260E/W7260E00.htm
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui juba ise ehitamiseks läheb, siis USAs ilmub kümnete kaupa paadiajakirju, kust võib leida mitukümmend sobilikku joonist ning pooltel neist on puust ja punaseks tehtud (n lehekülge teksti ja pilte) ehitusõpetused kah juures. Aeg-ajalt liigub neid ajakirju isegi Eesti lehelettides.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Aga optimistil on jah lai ja lame põhi mõnes olukorras hoopis puuduseks, olen isegi keset järve mulluse roo pahmaka otsas istunud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No ainult kopra pärast ma küll ei hakkaks paati muretsema.Pigem ehitaks käepäraste vahenditega parve ja jätaks jahilkäimise kohta paika.Vaate ja igasugu suuri õhukumme on igalpool vedelemas ja selliselt valmistatud sõidukit ei hakka ka keegi ilmselt minema tarima.Kui fantaasijal veidi lennata lasete võib selliseks otstarbeks oi,oi millise sõiduvahendi valmistada,kas või vesiratta .Olgu see paat nii kerge kui tahes igakord seda mööda võsa tarida on ikkagi tülikas.
Kivi kotti!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

See ämma kasutamine kummipaadi täispumpamiseks oli Kuldil täitsa hea mõte.
Olen oma kummikaga palju sõitnud, ka matkanud mööda jõgesid, üle kivide teda palju kõigutanud. Kas need roikad on ikka nii suur probleem?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

veeteede ameti kodulehelt http://www.vta.ee/atp/?id=1861 võib välja lugeda, et kuni 10 kw (see on vist ca 14-15 hj?) mootoriga paati loetakse seaduse järgi aerupaadiks. ja aerupaat ei ole ju mootorsõiduk...? :roll:
nii et paadile kuni 14 hj mootor taha ja julgelt kobrast ning parti laskma ??? :shock:
Jäljekütt
Postitusi: 17
Liitunud: T Dets 06, 2005 9:10 pm

Koprajahi paat

Postitus Postitas Jäljekütt »

Endal selline paat juba paar aastat tiigil olnud. Jahis pole kasutanud aga kalal on kül käidud. Eelmisel suvel juuli kuus sai Porijõe peal sõidetud Rebase - Kambja mnt sillast kuni Põlva mnt-ni. Läbis kõik takistused ja kummuli kah ei käinud.

http://www.pildialbum.ee/pic/12220
Rohkem mehi jahti!
Jäljekütt
Postitusi: 17
Liitunud: T Dets 06, 2005 9:10 pm

Postitus Postitas Jäljekütt »

Paadist lähemalt: kerge, kokkupandav, lihtne ja käepärane. Väga hästi ja kiiresti annab ise teha. Selliseid tehti vene ajal ja poes maksis 52 rbl( hind veel küljes). Kel paadi vastu huvi võtku ühendust. Saadan heameelega pilte ja võimalik ka paati proovida AGA EI OLE MÜÜA!!! Vaid kes soovib võib järgi teha.
Rohkem mehi jahti!
Kasutaja avatar
dragen
Postitusi: 6
Liitunud: E Nov 27, 2006 10:09 pm

Postitus Postitas dragen »

Spinning ja sulane kaasa ja pole paati vajagi, harjutad viskamise selgeks spinnaga ja ei tohiks raskust valmistada et see vees olevale koprale külgehaakida ja siis kui vaja sulase abiga välja tirida :D
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Proovi üks kobras spinninguga kätte saada ja siis räägi kuidas õnnestus.Seni olen kasutand ikka pikka latti mille otsas on 6mm terasest konks sest ojas on palju taimi ning põhi turbane et ise seal sumada.
võimalikult suurem ports
Vasta