on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas valimae »

Plaan võtta kutsikas kelle vanemad pärinevad Jahisarvest aga kuna vanematele katseid tehtud pole siis natuke muret tekitab see kutsika võtt seega küsimus teile mehed kellel Jahisarvest võetud koer " Kuidas on tööle hakkanud ja milliste asjadega vaeva on tulnud näha"?
laikamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Apr 08, 2014 3:37 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas laikamees »

Helista Aivo Jaanitsale,Temal on enamiku Eesti laikade ülevaade olemas, kuna peab Alaveres seaaeda.51913000 ja loe teemat Läänesiberi laika.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas hundikütt »

Niipalju kui mina Jahisarve laikasid näinud olen,on kõik välimikult väga ilusad,aga tööle pole ükski hakanud.Tean paari koera, kes metsa lausa kardavad.Sai isegi ühega, kelle ema Jahisarvest, pea kolm aastat mässatud.Midagi hakkas ju tegema ka aga mind ei rahuldanud ja andsin lastege peresse lemmikuks.Seal on omas elemendis,saab mängida ja on lihtsalt ilus.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas puugi »

Raske juhus,sest midagi rõõmustavat ma ei ütle!Näitused on võrreldes seaaiaga päris kulukad ettevõtmised.
Mis ilust te siin räägite kui kohtunik hindab tõu ainsat koera?Jahikoerte erikal 9.mail hinnatakse koeri.Kas saada hea hinne kui oled ainsa koeraga oma klassis või on näituseks 50 koera?
Tööst ütlen nii palju,et kes mida koera tööks peab?
Pole minu teema ja pikalt ei viitsi kobiseda kah! :D
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas maido »

omal koer sealt võetud ja võin öelda et nii ja naa, kuid mina olen temaga rahul. Siga ja põtra haugub. Natuke ara võitu ainult. Kährikuid oleme selle kahe aasta jooksul vast oma 30tk püüdnud.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas vollifedja »

Meie pundis on käinud 2 jahisarve laikat. Käisid metsas. Ei huvitunud millestki. Samas on mul Jahisarve taks-11 aastane, pole vahet, mida teha, maa all, maa peal, veest-kõik sobib, nii linnud kui karvased, pika-ja lühijalgsed. Soomest-rootsist-leedust verejälje tsempion kinnituseks, rääkimata muudest katsetest, hulgi. Ilmselt sõltub palju ka mida ise koeraga teed ja mil määral.Kui nüüd oma saba kergitada....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas kakuke »

Nii palju, kui mina metsas vana kadunud Kallavusega (olgu muld talle kerge) tema koeri nägin, siis jah, koerad on tal väga ilusad. Kohe väga. Ma naljalt nii ilusaid laikasid teistel näinud polegi. Aga see oli ka kõik, sest töötamas tema koeri pole kunagi näinud. Ma ise vaataks mujale.
Vollifedja, ma ise ikka taksi ja laikat ei võrdleks. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas eedi »

Teema algataja ei öelnud, mis tõugu koera ta tahab.Kallavus kasvatas vähemalt kolme eri tõugu-eesti hagijas, taksid ja laikad.Oli veel kunagi ka mingi inglise verekoer politsei jaoks.Minul oli tema kennelist pikakarvaline taks ja see oli küll iga looma peale hakkamas.Mis laikadesse puutub,siis ega pole tõesti töötavat isendit näinud.Sigu nad ei kartnud,oli selline juhus,kui kult ühel koeral saba ära hammustas!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas vollifedja »

Kakuke-ühed jahikoerad kõik. Küsimus oli, et kas töötavad antud kenneli laikad, kogemus?laikad-siis meil jahis käisid-ei töötanud, kuigi aastaid veeti metsa-taksi antud kennelist sain tööle ja olen rahul. Miks ei võiks võrrelda, et töötab-ei tööta? Kõik tegid sama tööd-meie oludes põdraaju.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas kakuke »

Pidasin silmas seda, et tema laikad ei töötanud ja taksidest ei teadnud/tea eriti midagi.
Ja minu mõte oli see, et kui taksid töötavad, siis sellest ei saa kohe järeldada, et laikad töötavad ka. Poiss ja naine, kes hetkel koertega tegelevad, pole jahimehed ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Mikk_M
Postitusi: 21
Liitunud: P Jaan 17, 2010 8:47 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas Mikk_M »

Kas siin foorumis leidub keegi, kes omale eesti hagija sealt kennelist võtnud? Kuidas selle tõuga lood seal? Neil peaks kodulehe andmetel suvel kaks pesakonda sündima, mujalt ei ole midagi kuulda praegu.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas hundikütt »

Meie sektsioonis sealt kaks koera,juba mitmeid aastaid.Kiita ei saa aga midagi ju toksivad kah.Mõned aastad tagasi oli üks Paul Haljase käest võetud hagijas,vot see oli küll kõva koer.
Vasta