lemmikjaht

2005. aasta teemad
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

lemmikjaht

Postitus Postitas jahe »

iga jaht on kindlasti omamoodi põnev ja huvitav,aga usun et enamusel on oma lemmik(lemmikud) välja kujunenud,endale meeldib hiilimisjaht seale eriti talvel lumega ja kuuvalgetel öödel,sobiv tuul,pehme lumi ja valged riided, vaikselt astudes võib sigadele päris ligi minna,teine huvitav jaht minu jaoks on sügisel hanejaht,eriti kui hea lend juhtub olema,kunagi tahaks proovida ka hagjatega jänesejahti,nii et andke tulla ,mis teie lemmikud on.
243win
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Siiamaani jänesejaht hagijaga nüüd pärast terrieri soetamist muutub urujaht järjest huvipakkuvamaks.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Fotojaht.
Hundist toakoera ei saa.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Hirve peibutamise ja varitsemise vastu ei saa ikka miski. Teine huvitav jaht on minu jaoks hanejaht.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Oli tedrejaht. Kus oli linde ja lärmi ja kaklust, nagu päris pidu kohe. Istu vaikselt onnis ja pea peenikest naeru.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hagijaga rebase- ja jänesejaht. Aga tegelikult ei olegi nagu jahti mis ei meeldiks :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Hiilimisjaht on küti oskustele suurepärane proovikivi, kuid siiski olen arvamusel, et jaht hagijaga on klassika tipp.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Feen kirjutas: Aga tegelikult ei olegi nagu jahti mis ei meeldiks :D
Feen võttis sõnad suust. Siiski kõige armsam tundub pardijaht rannikul, paras koormus ja saab lasta kah.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Linnujaht! Ja kui koju tuled kus seda lärmi ja õiendamist :wink: Viisilt ehk otsijaht. Naljakas, et metskitsele selline jahipidamisviis keelatud. Hiilimisjahi eripära et enne oled ulukit juba märganud ja siis hiilid. Kui aga töllad - hiilid sihitult ring ...oled otsijahil ja võib trahvi saada. Kuigi oma liikumisega sisuliselt ulukit ei hirmuta :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Laanepüü ja koprajaht. Need on jahid mis on siiani minu meeli enim kõditanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

eeru kirjutas:Linnujaht! Ja kui koju tuled kus seda lärmi ja õiendamist :wink: Viisilt ehk otsijaht. Naljakas, et metskitsele selline jahipidamisviis keelatud. Hiilimisjahi eripära et enne oled ulukit juba märganud ja siis hiilid. Kui aga töllad - hiilid sihitult ring ...oled otsijahil ja võib trahvi saada. Kuigi oma liikumisega sisuliselt ulukit ei hirmuta :wink:

Kus seaduses on ära defineeritud need mõisted -ajujaht, hiilimisjaht, otsijaht jms :?: Mina loll ei tea, jahieeskirjas ja -seaduses justkui pole definitsiooni, aga kui pole määratlust, siis ei saa ka olla mingit regulatsiooni :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Honkomehel õigus, seadusandja on jätnud need mõisted avamata. Aga asi veel huvitam sest Eerul kah õigus- jahieeskiri ei tunne üldse niisugust jahipidamise viisi kui otsijaht (vaata Jahiseadus §40 versus Jahieeskiri §1) ehk lihtsalt öeldes Jahieeskiri ei tunne üldse otsijahi mõistet.
Soome jahikirjanduse klassik Juha. K. Kairikko on hiilimis ja otsijahi kokkuvõtnud ühe mõistega- samoilu kus otsijaht läheb sujuvalt üle hiilimisjahiks. ( J.K Kairikko "Taitava Metsästaja- pienriistan metsästyksen käsikirja. Gummerus Jyväskyla 1999) Muide- jahimehele märgatavalt rohkem lugemist kui meie eelmisel aastal ilmunud Jahiraamatus ( mis tegelikult mõeldud EPA õpikuks). Tasuks ehk tõlkida.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

honkomees kirjutas:Kus seaduses on ära defineeritud need mõisted -ajujaht, hiilimisjaht, otsijaht jms :?: Mina loll ei tea, jahieeskirjas ja -seaduses justkui pole definitsiooni, aga kui pole määratlust, siis ei saa ka olla mingit regulatsiooni :cry:


Kui täpset legaaldefinitsiooni ehk õigusaktiga määratletud mõistet ei ole, siis tuleb lähtuda sõnade tavapärasest tähendusest.

Märgiks veel niipalju, et juhtumil, kui jahimees metskitsele otsijahi (st ilma koerata otsijahi) pidamise eest karistada saaks, peab ta minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt selleks ikka peamiselt ise OLULISELT pingutama ;)

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No seletage mulle ära sõnade otsijaht ja hiilimisjaht "tavapärane" tähendus. Need on ikka väga spetsiifilised mõisted, mida iga mees erinevalt mõistab. Igasugu jahindusspetsid võivad oma õpikutes kirjutada mida tahavad. Kui ma hiilin mööda metsa, siis... Kas otsijaht on koeraga, millest alles selles teemas kuulsin? jne jne. Mina küll ei tea nende sõnade tavapärast tähendust, ehkki nii iga kui haridust peaks nagu piisavalt olema...
Tavapärane tähendus saab olla ikka ainult sõnade-mõistete kohta, mis on ühiskonnas üheselt mõistetavad, aga jahindusternminid minu arvates seda pole, järelikult pole seaduses defineeritud mõisteid mille kohta ta käib pole ka seadust kui sellist. Iga normaalne seadus algab mõistete defineerimisega selle seaduse tähenduses ja ainult siis saab olla tegu mingi regulatsiooniga.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Loobuks vaidlustest ,terminitest ...jne ja räägiks lemmikjahist.Koprajaht paikades ,kus seda mõned aastad on tehtud,pakub erilist kes-keda mängu.Pole teist nii õpivõimelist ulukit veel kohanud kui seda on kobras.Kui sul õnnestub ta siiski üle kavaldada,võid peale suurepärase looduses osalejaks olemise ka saagi üle rohkemat tunda kui tükike liha -heal juhul medaliväärne trofeegi seda meenutamas.Ei vaidle vastu koeraomanikele,minul seda jahikaaslast kahjuks pole.Küttida kobrast paikades,kus seda varem tehtud pole ,kujuneb rohkem verepulmaks kui jahiks,kahjuks..
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Suletud