6,5X55

2004. aasta teemad
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

6,5X55

Postitus Postitas Nivaomanik »

Sooviksin kuulda jahimeeste kogemusi selle relva kasutamisel suurulukijahil. Põdrajaht on nüüd möödas ja juhtumisi ja kogemusi peaks ikka olema.
Nimelt närib mind see asi, kuidas ikka juhtub nii et ikka ja jälle peab otsima loomi mis on lastud ikka kaliibriga 6,5X55. Lihtsalt selline tunne jääb et see kaliiber ei surma.
Kui võrrelda 308 ja 6,5X55 siis kui on lask samalt distantsilt ja sama tabamusega siis vahe on märgatav.
Huvitav oleks kuulda arvamusi ja kasutajate poolt argumente minu ettekujutuste ümberlükkamiseks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lihtne matemaatika. Kuuli energia on lihtsalt väiksem. Samamoodi võib küsida, kui kirjelduseks tuua 308Win ja 9,3x74R. Ühe vana listi jutu järgi peetakse Rootsi kuningriigis piisavaks 2500J põdrale, milline energia ligikaudu on ka 6,5x55SE´l 100 m kaugusel. Võibolla on tegu vääriti hinnatud laskekaugusega ja küti oskustega või vale padrunivalikuga?
Viimati muutis kakuke, E Dets 08, 2003 3:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Padrunitest kasutatkse nii Norma kui Sako toodangut aga tulemused ikka samad.
Vahemaad on täiesti normaalsed ja kui tabamus on täpne siis ei saa ju rääkida laskjapoolsest veast.
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

see kaliiber tahab täpsemat tabamust saada eks ta jääb kuuli poolest peeneks ka tiba põdrale kui ka seale ei laida seda kaliibrit kuna sõber oma seda ja ise olen käinud ka selle kaliibriga jahil aga tahab ikka täpset tabamust saada ikka .ja kui raske kuuliga lased sellest oleneb ka palju
külaline

6,5*55

Postitus Postitas külaline »

Ise kasutanud seda kaliibrit 2 hooaega. Tabanud 4 põtra,(teist lasku ei ole need vajanud-rindkere-ja kaelalasud)
mitte kaugemalt kui u.100 meetrit. Padrunitest ainult Norma Vulkan 10,1.
Kui huvitaks ka relv siis selleks on cz 550 lux. Vulkan 10,1 on päris univ. kuul, võib lasta ka kitse-sokku ei lõhu märkimisväärselt palju.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

vennal on samuti 2 hooaega kasutuses olnud Husqvarna kal 6.5X55SE, kasutab ka ainult Vulkanit 10,1g. lasknud nii põtra kui metskitse ja ka hunti, seni pole kedagi otsida tulnud. tabamused on ka muidugi head olnud ja tehtud mõistlikult kauguselt- kuni 130m. ühinen ka arvamusega, et Vulkan päris universaalne, lasknud lisaks eelnimetatud metsaelukatele ka kobrast ja rebast- ei ole nii, et jääb mingi pundar järgi.
seal on teine rebane!
targutaja

Postitus Postitas targutaja »

Kasutan seda kaliibrit pea kümme aastat ja arvan , et meie metsades päris paras . Kui tahetakse karu lasta , siis vast peaks jämedamat vaatama .
Mait

6,5X55

Postitus Postitas Mait »

Olen pidanud jahti sama kaliibriga ca 6 aastat. Enamus jahiulukiteks on olnud rebane, kobras, sokk, siga. Lasknud sellega ka põtra 20-200 m siia maale pole põdrad üle 100m ära läinud. Kasutan omalaetud padruneid.
Laadides 10,1g vulkan kuuliga ja rebasele ca 9,0 g teflonit, millega lasen ka märki. Siiani olen rahul, sest enamus laskekaugusi jääb alla 150m.
Meeldivat rebase ja sea jahti.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

aga

Postitus Postitas serx »

mul paaril tuttaval kah see kaliiber ja olen ka ise proovinud märki lasta.......tundub väga mõistlik asi.........ma ei tea miks aga mugavam lasta kui .308 win näiteks....... ja erinevatelt kaugustelt täpsem kah..
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

mina tean miks, tagasilöök on pea olematu ja kuuli lennu trajektoor hästi lame. Kes teab Rootsi K-Gustavit siis selle relva sihik algab alles 300m pealt
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

vot vot ja mul ei tulnud nimi ennem meelde .....millega lasin ....just k.gustav muidugi.......ainult mis mulle imelik tundus oli kaitseriiv....
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

kaitseriiv on temal küll üks kuradima hää asi, sakslase omast tiba edasi aretatud. Saab riivistada ka vinnastamata lukku ja kui lukk riivis ei tule ta lahti ega kao ära metsas hulkudes nagu juhtub tihti meie külaliste uute moodsate relvade lukkudega
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

seda nyyd kyll aga mulle tundus lihtsalt see riiv peale riiv maha kuidagi ebamugav aga eks see muidugi harjumise asi.....
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

6,5

Postitus Postitas aivar00 »

Eks iga l...s kiidab enda oma, aga kui loomale p...e lasta siis ta muidugi jookseb minema. Oman ise ka gustavit. Selle relva soetasin just hea täpsuse pärast. Suurulukit lõhub palju vähem kui nn.7,62. Eks oleneb muidugi ka moonast. Ise täheldasin, et 10,1g kuul on kõige optimaalsem suurulukile. 9g lõhub rohkem ja 8 g sokku lastes jäi ainult tagumik verest puhtaks. Seega raskem kuul lannab minu arusaama järgi parema šoki ja ei purusta asjata. See vist nende Norma meeste põhijutt oma moonaga kauplemisel. Seni ei ole veel ükski põder ega siga ära jooksnud, nii et 6,5 on ka kõige väiksem lubatud kaliiber suurulukile Eestis. Gustavil endal muidugi lasin vintrauda lühemaks teha ja uue lae paigaldada. Rootsi kunnid vist lühemat kasvu ning see relv on ju siiski sõjaväe oma. Eks sellest ka täpsus. Moonast kasutan praegu Lapuat. Jahimeeste seltsis 14 raha tükk. Poes alla 18 ei saa (10,1) Sakol on tsipa rohkem rohtu samal kuulikaalul ja tema otsetabamine on tabeli järgi veidi pikem, kuid hiljem on kaugemalt kuuli langus suurem Sama ka Normal. Võibolla oli abi kah. :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

6,5x55

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Mait kirjuta, et laeb ise 10,1 ja 9 g kuuliga. Kuidas saad erinevate kaaludega kuulid täpselt ühte auku jooksma? Mis rohtu, mis kaaluga paned? Kuidas 9g Diamond Laini ekspansiivsusega rahul oled? Nüüd läksin teemast välja, sorry. Mis Te, mehed, arvate, kui teeksime 6,5 Carl-Gustavite klubi või saaksime kuskil kokku, et asja arutada.
Suletud