Saiga 308

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
risto
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 03, 2007 8:40 pm

Postitus Postitas risto »

olen kuulnud et vepril pidi lukk hirmsasti kolisema
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sorry, seda märkisid häste, et head kiirestivahetatavad jalad. Ma rumaluke peale pikka mõtlemist sain aru: kui optika jupsib jookse ise!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

neljas, äkki pajatad - kasvõi privas - optikajalgade probleemi lahenditest.

minu mõttelõng Vepr308 asjus oli järgmine:
odav osta, lihtne konstruktsioon (kalashnikovi suutsin omal ajal kinnisilmi lahti-kokku panna)
odav moon, hea tiirus käia
jahis jääks suuruluki ajujahiks.
ehk natuke ka nostalgiat vana hea kalashnikovi asjus, mida omal ajal vene kroonus taritud sai. dlja dushi, gospoda...

aga noh, see mida ma poes nägin, pani natuke kõhklema küll.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

see minu viimane jutt läks lisaks jutule nelja jaoks. Samas, elementaartasemel kasutajana tean nii SVD-d jahipüssina kui ka OP-SKSi Olid. Neil oli ilma ümbertegemata üks viga, räägin ainult poolautomaatidest: peksid kesta väljaviskamisel optika korpuse pihta kuna olid arvestatud ainult vene sõjaväe optika jaoks. Tollega Siberi kütid ei eksinud ja teenisid endale elatist.
Neljas
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 12, 2007 7:14 pm

Postitus Postitas Neljas »

308 BR-il oli üks vidin tükkideks ja tükid kadund aga 30-06 lukul seda tükki ei ole. Vähemalt joonisel pole. Tegin neid enne 2 tükki kui tööle sain.Üks asjamees oli selle relva lukukotta pillanud "pool spinningut" tross, pöörak ja väike haak. See oligi ilmselt lukupea segi keeranud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

sergo kirjutas:
Neljas kirjutas:Mul mõlemad olemas. Vepr laseb täpsemini Saigale tegin uue pära ja vahetasin päästiku.Igatahes rahul. Muideks vepr hakkas hästi jooksma alles kusagil 40 matsu juures.
Remontisin kord Browningu 308 poolautomaati igatahes väga jama süstem sel lukul võrreldes saiga või vepri omaga. Olete Valmeti gaasi sisteemi näinud?Väga ebausaldusväärse olemisega.Valib teine moona, ei lae ringi.Kalashi sistem igati parem.
Üks hea asi venelastel on kiiresti vahetatavad jalad. Mul kummagil relval kahed. Üks optikaga teine punatäpiga. Lähed põldu või passima siis optika. Kui ühisjahti siis punatäpp, jõuad kiiresti lasta ja vaateväli kahe silma korral laiem. Selle raha eest asja iganes. Need jalad sealt vepri pialt tuleb nahu.... visata .1,5-6X42 30mm kerega optika on sellele paras


nüüd on minu jaoks küll asi hukkas, halligi aru ei saa. Alguse sai Su jutt vene relvadest sain pihta sellele et hakkasid kohe ümber tegema. Sama siin kakskümmend aastat tagasi.
Milleks võrrelda vene toodangut ja Browningut? Kui Sa seda nii väga tahad, siis MZ 21-12 on ju Br kloon? Teisalt, ma ei usu, et Br 308 ja 30-06 poolautomaadid konstruktsiooniliselt eriti erineksid? Enda oma soetasin 1993 ja siiani ei ühtegi tõrget, luku lasin täispuhastamiseks(kuna ise ei pidanud end selleks pädevaks) vendadel Nurkadel jaanuaris lahti võtta, käisid viis minutit pintsliga üle, puhusid peale ja ütlesid, et "dui Fedja". Jah, Br poolautomaadi täispuhastamise "sistem" nagu Toots räägib, iselugu.
Aga, mille kuradi jaoks mitu totrat, poolpidust praegusaegset venelast millega jama kõriauguni, KERGE KÕHELUS KÕRVA TAGA IGA PAUGU TEGEMISEL kui samas mitme odava TÄNAPÄEVASE rondi kokkuostmise asemel soeta algatuseks üks hea, Sind ja Su vajadusi rahuldav. Hoiad närve, raha, aega kokku. See sõna tänapäevane venelaste suhtes on oluline, paraku.
Ja mida veel Valmeti gaasisüsteemist?


Vat sinu jutust küll mees ei saa mitte kunagi mitte halligi aru :?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Vepril on veel see hea omadus,et koos optikaga ta normaalmõõtudes relvakotti ei mahu. :)
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

andrus kirjutas:
sergo kirjutas:
Neljas kirjutas:Mul mõlemad olemas. Vepr laseb täpsemini Saigale tegin uue pära ja vahetasin päästiku.Igatahes rahul. Muideks vepr hakkas hästi jooksma alles kusagil 40 matsu juures.
Remontisin kord Browningu 308 poolautomaati igatahes väga jama süstem sel lukul võrreldes saiga või vepri omaga. Olete Valmeti gaasi sisteemi näinud?Väga ebausaldusväärse olemisega.Valib teine moona, ei lae ringi.Kalashi sistem igati parem.
Üks hea asi venelastel on kiiresti vahetatavad jalad. Mul kummagil relval kahed. Üks optikaga teine punatäpiga. Lähed põldu või passima siis optika. Kui ühisjahti siis punatäpp, jõuad kiiresti lasta ja vaateväli kahe silma korral laiem. Selle raha eest asja iganes. Need jalad sealt vepri pialt tuleb nahu.... visata .1,5-6X42 30mm kerega optika on sellele paras


nüüd on minu jaoks küll asi hukkas, halligi aru ei saa. Alguse sai Su jutt vene relvadest sain pihta sellele et hakkasid kohe ümber tegema. Sama siin kakskümmend aastat tagasi.
Milleks võrrelda vene toodangut ja Browningut? Kui Sa seda nii väga tahad, siis MZ 21-12 on ju Br kloon? Teisalt, ma ei usu, et Br 308 ja 30-06 poolautomaadid konstruktsiooniliselt eriti erineksid? Enda oma soetasin 1993 ja siiani ei ühtegi tõrget, luku lasin täispuhastamiseks(kuna ise ei pidanud end selleks pädevaks) vendadel Nurkadel jaanuaris lahti võtta, käisid viis minutit pintsliga üle, puhusid peale ja ütlesid, et "dui Fedja". Jah, Br poolautomaadi täispuhastamise "sistem" nagu Toots räägib, iselugu.
Aga, mille kuradi jaoks mitu totrat, poolpidust praegusaegset venelast millega jama kõriauguni, KERGE KÕHELUS KÕRVA TAGA IGA PAUGU TEGEMISEL kui samas mitme odava TÄNAPÄEVASE rondi kokkuostmise asemel soeta algatuseks üks hea, Sind ja Su vajadusi rahuldav. Hoiad närve, raha, aega kokku. See sõna tänapäevane venelaste suhtes on oluline, paraku.
Ja mida veel Valmeti gaasisüsteemist?


Vat sinu jutust küll mees ei saa mitte kunagi mitte halligi aru :?


Aga Sa mõtle, analüüsi värki ja võimaluse ? korral tee järeldusi. Sobib?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Neljas kirjutas:308 BR-il oli üks vidin tükkideks ja tükid kadund aga 30-06 lukul seda tükki ei ole. Vähemalt joonisel pole. Tegin neid enne 2 tükki kui tööle sain.Üks asjamees oli selle relva lukukotta pillanud "pool spinningut" t
inimeross, pöörak ja väike haak. See oligi ilmselt lukupea segi keeranud


Et millisele adekvaatelset tõestatavale faktile Sa oma väite, millele mitmekordselt viitasid ehitasid? Inime, Sa rääkisid firmapüssist, Sa pole rääkinud millise nomenklatuurse jupi Sa sel või teisel juhusel ära vahetasid/ tegid ja millise garantii Sa uuele omanikule koos teda ootavate hirmudega Sa andsid? Oma jutust joonistele ja juppidele: millele konkreetselt Sa toetud?

Muidugi, tulles tagsi eelneva juurde siis tuleks Sinu postitused rohkem sinna väga ja väga austatud relvameistrite pärusmaale toimetada

Puhtalt . Ja kui aus oled, siis ütle, kes sitta keerasid teaks neist hoiduda.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kas oskad pajatada, milline on Petra optikajalgade kinnitus? analoogne Vepr/Saiga side-mount'ile või midagi muud?

peeter kirjutas:... Kui selline relv ikka vâga meeldib , katsu kuskilt leida Valmet Petra . See on korralikult tehtud asi freesitud lukukojaga ja nii edasi ...
peeter

Selle

Postitus Postitas peeter »

Selle tootja kodulehel on uus tootekatalog , http://b-square.com/ . See , mis lâheb AK- le , peaks saama ka Petrale kohandada . Olen nâinud ka sellist kinnitust , mis lâheb gaasitoru asemele . Sellel on "Weaver rail" gaasitoruga kokku ehitatud , nagu asendus detail relva juures . Sobib hâsti kasutamiseks "aimpointiga" tavalist optikat sinna ei saa panna .
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

sellisel juhuil, saan ma aru, on ikkagi see ebakindlana näiv side-mount - põhiline asi, mis mind Vepri ostust tagasi hoidis.
herr Balodis ütles telefonis, et mais tulevat partii, kus ka Vepr - Super'eid. ehk leiab sealt sobiliku.
peeter

Postitus Postitas peeter »

Kui inimene tahab nâha seda , mille ta on enda tarvis vorminud "kinnis-ideeks" siis ei aita ka puust ja punaseks tegemine . :lol:
Katsun veel punasemaks teha .... http://www.midwayusa.com/eproductpage.e ... mid=583331
side-mount kinnitub ainult ûhelepoole , see siin on kahelt poolt kinnitatav . Ak -le pole miskit paremat olemas .
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

Trapperisse tulid just uued saigad, sain endale ka :), lähen tiirus proovimas, pärast jooksuga metsa sokule :)

http://talks.guns.ru/forummessage/56/61259-6.html
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Postitus Postitas kahro »

Kui hea vöi halb Saiga on?Tahaks kuulda häid ja halbu külgi.
Suletud