Mis kostate?

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Mis kostate?

Postitus Postitas Estlander »

Selle teema üle võib vist lõpmatuseni targutada.Üks tegelane on siis jahimeeste jalgealust taas õõnestamas.
http://www.epl.ee/artikkel_289571.html? ... 753468923e
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Jälle üks pastakast välja imetud artikkel, jahimehi mustata ja õigupoolest mitte millelegi tähelepanu juhtida. Mõttetu jutt ja minu arust ei vääri vihastamistki, oma tervis ja närvid on tähtsamad. Selle peale lähen täna hoopis jahile, kobrast ta... !!! :)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ei saagi aru mis mehele õigupoolest ei meeldi: konkreetne pukk või jahindus tervikuna. Aga jah, ei ole mõtet oma pead selle üle vaevata.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Igat möla mehed ärge hinge võtke. Neid mögisejaid ja vingujaid on läbi aegade olnud. On hea ütlus"las koerad hauguvad, karavan läheb edasi"
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Huvitav, on see kellegi tellimustöö? Pole küll ilus, aga kahju ka ei oleks, kui selline saaks metsast mõne tõsise haiguse sappa. Ehk paneb ajud tööle?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

nii paha tahtlik oled? :D
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

ah mida ta ajab...uurigu ennem põhjalikumalt,mida tähendab jahindus ja miks seda vaja on..enne ikka mõtle ja siis ytle...
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Postitus Postitas tuska »

Ma mötli, et naisajakirjanikud on sinisilmsed ja eluvöörad aga .... antud härrasmees on kolmekordse blondiini ajuga.
vahel tuleb ka mööda lasta
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kuulge mehed ,kas te kujutate ette ka kui palju on selliseid inimesi kes vaatavad asjadele sama moodi nagu see härrasmees? Pakun, et enamus neist kellel ei ole lähedasi suhteid jahimeeste ega jahindusega. Tundub ,et te mehed(kes eespool sõna võtsid) raiute oksa millel ise istute, kui te ei oska sellele härrasmehele peale laussõimu midagi muud vastata. Lugege parem veel kord see artikkel tähelepanelikult läbi ja püüdke siis midagi ka argumenteeritult vastata. Siis on kasu suurem. Ehk loeb siis meie foorumit ka selliseid inimesi kes mõtlevad sarnaselt selle härrasmehega.
galil
Postitusi: 9
Liitunud: T Mär 15, 2005 4:47 pm

Postitus Postitas galil »

????????????
Viimati muutis galil, N Apr 28, 2005 8:44 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tegelikult, see mida Vari nüüd ütles, sel on ikka tõetera sees küll. Mõtle (kõigile mõeldud) nüüd läbi, miks sa jahil oled, mõtle selle head ja halvad küljed läbi. Mõtle ni nagu mõtleb mittejahimees... ja ka see, kes näeb jahinduses vaid valu ja surma... kui sa oled jahimees ja pole kogenud veel tunnet, et oli siis nüüd vaja päästikule vajutada, on ikkagi midagi valesti. Aga arvatavasti oled, st. seda suudad sa ka ette kujutada seda olukorda paremini kui igasugused jahivastased. Ja mõtle nüüd, kas sa suudad anda aru inimesele kes on jahiskeptik, et miks sa ikkagi loomi tapad? Ja kõik + mis sellega kaasneb, alati saab asjas tuua välja miinuseid. Mina tean miks ma jahil käin, ja ei tao endale vastu rinda sel teemal, et käin metsas ainult head tegemas. Mõlgutades mõningal määral populatsiooni teemal (on erialaga seoses tulnud sel teemal natuke lugeda ja õppida ning mõnigat ka kõrva taha jäänud... ja nii mõneski teemas tekib kiusatus kirjutada üht koma teist, mis Darwini kummardajate mõtetest nõks kaasaegsem... ehhh... ja varsti on midagi veelgi kaasaegsemat tulemas, ja edaspidi hoian siin foorumis, loodetavasti, oma noka evolutsiooni libedalt teelt kõrvale. siiski, ma olen suht kindel, Amazonase mõningates piirkondades elutsevate pelikanide näitel, kes teevad nii, et vahepeal, enne suurvee taandumist, viskub mõni isend piranjadele söödaks ja vee taandumisel jäävad kalad pelikanide söödaks... et ka nt meie sigadega on suhteliselt sama lugu. Ja üldse ei vala pisarat sel teemal, et ma mõne sea lasknud olen... see oli nüüd üks pisike asi, mis mul meelde tuli seoses teemaga kas jaht on hea või halb... ise olen ühe paadunud jahivastase suht sinnamaale saanud, et ta enam ei käigi jahimeestel jahti segamas kui neid kusagil seismas näeb :)

Olgu sellega kuidas on, aga kui metsas istudes mõtetel rännata lasete, siis võte antud teemal tibake mõelda.

Ps. herr Vari teemal ütleks seda - Vari, ikka eriti äkilise ütlemisega oled, ja alati pole nagu vaja ja vahel lahmid ka :) Aga kuna ma isiklikult tunnen suht sarnase jutuga tegelast, kellest paljud üldse aru ei kipu aru saama... ja kui lõpuks teda tundma õpid ning uuelt tasandilt suudad juttu võtta... jõudes ka jutu tuumani, siis on pilt hoopis teine. Ja nii mõndagi õpetlikku on siis kõrvataha panna. Seda olen ka ammu kirjutada tahtnud (üldse on siin hetkel mul see teema, et kriban asjadest mis siiani kirjutamata jäänud, aga kuna niisama heietuste maale kaldunud, siis on tegemata jäänud).

Pps. Vaadake nüüd seda hunti ulgumas (avalehe kohal ;) ), kas on tuttav tunne? Mõned tunnevad ennast nagu see härra kaamera taga, mõned nagu see sokk teises servas... jne. Jaht, see on tunne, kirg, kutse... nt see sokk ei peagi seda mõistma.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Nonii.

Feeni jutu kohta ei ole midagi halba öelda, nii et järgnev jutt ei ole temast.

Lugesin Varju jutu läbi 10 (jah, just täpselt kümme) korda, aeglaselt, mõttega, otsides kohta, kus ta toetaks jahivastaseid või viidatud artikli autorit. Ei leidnud. See, et mõnedki jahimehed suudavad kogu jahindusele n.ö seespool olija pilguga ka enesekriitiliselt vaadata ning vähemalt üritavad mõista seda, kuidas tekivad nendele teistele ehk siis väljaspool jahinduse siseringi olijatele väär- või "misiganes" arusaamad meie hobitegevusest, on ainult tervitatav.

Nii et mõni kiirete näppudega ärritunud vastusekirjutaja võiks kõigepealt veidikene eelpoolkirjutanute juttu süüvida, mitte koheselt maailma mustvalgeks liigitada ja tatipritsimist alustada. Või siis veelgi parem soovitus ehk---kasvagu veel. Misiganes vanuses ta aastate poolest ka poleks...

BM

hommikuselt tige
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

tundub et galil sai aru et jutt on temast :D julged kirjutada, julge ka vastutada ;)

Päikest
BM
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Jahimehel on vist sama tunne, kui Jukul, kes otsustas viisakaks hakata. Nähes, et tädil on kleit pepu vahele kinni jäänud, tõmbas selle sealt ära ja sai vastu kõrvu selle eest. Kohe parandame asja ära, arvas Juku ja lükkas kleidi tagasi. Tulemuseks oli uus laks. Nüüd loobuski Juku viisakas olemast. Jahimehel samuti. Näed vaeva ja reguleerid seda asja, saad peksa. Kui ei tee, saad samuti. Pole siis ime, kui ei olda kõige viisakamad.Küsiksin siis. "Kas see on ikka ilus, et jälle ja jälle leidub asja sisu mõistmata, üheseid ja vastupidiseid artikkleid?Kas ikka jäetakse meie hinged rahule,kui taome oma püssid atradeks? Siis õeldakse jälle,"Pugesid kaabakad koju sooja naise kaissu, kiskjad kipuvad kallale,hirvlased söövad metsa-ja põllukultuurid lagedaks, sead laastavad põllukultuurid ja heinamaad, haiged loomad levitavad taude inimestele ja kariloomadele jne." Siis katsu nende atradega käest lastud asi uuesti joonde ajada. Püsse ju pole enam,keegi ei osta neid meile ka ja ise juba jõnni pärast enam ei osta. Kuidas siis ?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Paistab, et mehed ei ole pikka aega metsa jahile saanud. Närvid hullemini läbi kui politseikoeral, iga asja peale kohe teisele kõrisse kinni. Demagoogiat edasi arendada ei tahaks, aga igaühel pidi "vist" olema õigus oma arvamusele. Kuigi jah nii nende arvamuste kui ka naiste pärast on ennegi mehi ja riike maamunalt ära kustutatud.
ikka lõbusalt
Suletud