Nosler Accubond, Hornady Interbond, Barnes Triple Shock

2005. aasta teemad
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

trucker: Ennemalt lasin kitse .222REM kaliibriga 3,5g hornady mingi pehmeotsaga kuuliga(mitte plast),kaela laskudest ei hakka rääkima,aga puhta kopsupauguga,ribi ka katki,jooksis loom 10 m ja sirakil .Lasu kaugus ca 70m,väga hea tulemus minu meelest. Pakun väja, et kuul oli 3,6g SP


Tõesti hea tulemus, olen nõus!

Puukoile:"Kui nii, siis küll midagi hõisata pole, mao-, või kubemepauk! Diafragma ikkagi välistab kopsupaugu juures soolte mängutuleku"

Proovi ise 150-180 m pealt , pärast räägime...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Niih.

Sai lastud eelmise aasta kits: d = ca 170 m, toelt (silorulli külje vastu püssi toetades) ja istudes. Tabamus vasakult küljelt, kahjuks õlga, kuigi oli mõeldud õla taha, ju krabasin päästmisega ära. Kal. 308, kuuliks Hornady SST, 11,7 grammi. Sisenemisava rindkeres umbes poole peopesa suurune, enne seda õlas ainult väike auk verepiisakestega. Väljumisava peaaegu peopesa suurune, ainult pikergune (tundub, et kuul oli väljunud suunaga tahapoole poolviltu). Loom kukkus oma jälgedest meetrike kaugemale, ma ei saanudki täpselt aru, kas jõudis veel ise ühe sammu pöördelt hüppega teha või lõi tabamus ta selliselt pikali. Igatahes momentaalne surm, isegi vähest siplemist näha ei olnud, kuigi rohi oli kitse kohal päris madal (ristikuädal).

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

BM Ära pahanda ,aga järgmine kord pane see kuul veel 30-06 -le rauda,või vali veel mõni raskem ,siis jääb peale laskmist hulka jamasid ära :D .
Olen sind ikka kogemustega ,mõistlikuks meheks pidanud ,milleks sellised liialdused?
Kivi kotti!
Ps.Mida nimetada momentaalseks surmaks? Tegelikult elab loom ükskõik millise tabamuse korral veel mõnda aega ,küll aga võigb talt momentaalselt võtta igasugune taju !
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kui Sa kuuli kaalu mõtlesid, siis ega suurt vahet poleks olnud, kas see SST oleks olnud 9,7 grammine või 11,7 nagu ta antud juhul oli. Purustused oleksid olnud ikkagi ligikaudu samad, kuul lihtsalt avaneb niivõrd kiiresti. Raskemat kuuli ma ei eelista mitte sellepärast, et ta rohkem purustaks, vaid sellepärast, et pikemal distantsil ta vähem tuulest mõjutatud võib saada. Mu varasem vintrelv oli oma kaalult kergem kui praegune, seega olid mu varasemad kogemused raskete kuulidega valdavalt negatiivsed. Praegu aga kõik ok, iselaetud padrunitel segav tagasilöök peaaegu puudub ja ei oska kurta ka selle üle, et saab kõikidele suurulukitele ühe kuuli ja ühe laengu laadida.

Päikest ;)

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sama laenguga SST-d sai kasutatud veelgi. 60 m pealt jooksult külje pealt tabatud kitsel oli (seekord ilma õlavarreluu vahenduseta) rindkeres kuuli sisenemisava umbes ühekroonise suurune ja väljumisava ehk poolteist korda suurem, kummalgi pool üks roie puru ja teine pooleldi läbistatud, kopsud, süda poolikud nagu tavaliselt sellisel tabamusel ikka. Selliselt lühikeselt distantsilt oleksin ise eelistanud 9,7 grammist Mega.

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kult kirjutas: ülestähendada järgmised andmed- kui kaugelt lastud,millise relva ja kuuliga tegu ja palju loom veel peale tabamist edasi läks. Oleks igaljuhul huvitav lugeda!!


Kult 3 a.
Distants 50m
cal 30-06
Accubond 180 gr
Tabamus kops ,väljumisava toll
Loom liikus 10m.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

nii palju kolmapäeva hommikul lastud kitsest et silma järgi dist.ca 180 sammu mõõmisel selgus et 210 sammu,käe pealt lastud 308 win. 9,7 Sako Super Hammerhead. sihtisin abanuki taha selgroogu aga küljetuul puhus 8m sekundis nagu tuulemõõtja näitas nii et tabamispunkt oli 15 cm vasakule täpselt kaelakondis,sisseminekuava vaevumärgatav,väljatulekuava u.3 cm,kukkus kohale kus seisis,olen ainult seda moona kogu aeg kasutanud ja kitsed sokud pole küll kunagi peale pauku kuhugi astunud,põder küll aga mitte kaugele.ei näe põhjust küll moona vaheteda,ja ei tahtnud mingit kiidulaulu ka laulda antud padrunile aga kuidagi väga käepäraseks on aastatega saanud ja katsetamise tulemusena poepaukudest minu püssile kõige sobivam!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Lasin 140GR/9,1 g 7 mm Rem Mag InterBond`iga ajust väljatormava suure kuldi.
Kult oli nobe, magasin natuke väljajooksu maha, rabasin püssi ja lasin lausa viimastel meetritel enne, kui kult kraavi hüppas InterBondiga keset kere. (jäi taha). Kõrval seisnud ajaja nägi kuuliga tabamisel suurt veepilve ja poripahvakat mis kerest välja lendas. Kult läks 150-200 meetrit ja ajas koertele kihvad vastu, keerutas kadakates. Lõpuks jõudis üks kartmatu kütt kohale ja lõpetas kaelapauguga asja ära. Verd oli selleks ajaks juba pea ämbri jagu sisse voolanud, väljapoole mõni üksik piisk, rasvad oli kuuliaugu ees. Kuuli sain kätte, oli teisel pool kere naha all, ilus lai "seen". Sisenemisava ümber oli ribides umbes 20 cm suurune verevalum.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Tavaliselt sel puhul jaheda ilmaga on näha aurupilv kui kuul keret läbib, aga et lausa pori lendab, kui kuul isegi keret ei läbi... Jahil on kõik võimalik!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

puukoi kirjutas:Tavaliselt sel puhul jaheda ilmaga on näha aurupilv kui kuul keret läbib, aga et lausa pori lendab, kui kuul isegi keret ei läbi... Jahil on kõik võimalik!


Kes tulistjalu põgenevat "tank-kulti" sügiseses sopas näinud, mõistab, millega ta lödiseid turbakraave läbides koos on!

Vaadake veelkord "õunapüssi" teemas üles riputatud viites õuna läbiva kuuli ümber toimuvat 1000 sek. kaameraga pildistatuna :!: .
vaata ülevalt 4-s pilt!

http://aegmaha.com/?id=276

kahjuks pole momendil käepärast paremat võtet üles riputada.
See on ju täismantel! Aga erinevate poolmantelkuulide käitumine vastu turritavaid küljekarvu :shock: ...ooo...hoopis põnevam.

Muuseas: kindlasti on ju teilgi selliseid juhuseid, kus vaieldakse selle üle, kustpoolt lastud kuul tabas, sest välisel vaatlusel (ilma nahka võtmata!) paistavad kuuli läbimisavad vastupidised - sisenemisava tunduvalt suurem ja verisem , väljumisava väiksem.

Teravat silma toimuva fikseerimisel....ja ka tabamishetkel tundlikku kõrva - "PLÄTSAKA" kuulmisel!
Viimati muutis bighornet, K Nov 16, 2005 6:56 pm, muudetud 1 kord kokku.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Järjest vahvamaks läheb - nüüd juba kuuli väljumisava väiksem! No mis sa kostad, mis imetüüpi see kuul võiks olla, mis ulukit läbides kahaneb?
Küll tean kuulitüüpi, mille sisenemisava on võrreldav poolmantli väljumisavaga. Aga see ei ole parimagi tahtmise juures läbiv, kuna lendab kehas koheselt sajaks killuks. Ja pealegi tsiviilkäibes keelatud.
Viimati muutis puukoi, K Nov 16, 2005 5:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

puukoi kirjutas:... Jahil on kõik võimalik!


:lol:
Lugupidamisega, BH.
kontakt privas.
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

Mis seal imelikku on, küll nähtud,et sisenemis ava on suurem ja soolikadki just sisenemisavast väljas.kuul tekitab keres nii suure rõhu ,et lükkab augu 3-4 cm suuruseks ja soolikad sealt välja. ja kui väljuv kuul on juba kõvasti keres kiirust(energiat) kaotanud ja nibu- nabu nahast läbi läheb ongi tulemuseks täpselt "seene" suuruse augu. nii olen mina asjast aru saanud.
ahvina sündinud-ise rahul
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kesikul Hammerhead`iga kahe ribi vahelt sisse, teiselt poolt kahe ribi vahelt välja, nagu oleks oraga susatud, vahepeal küll aort puru, läks ca 10m. Liha oli täiesti rikkumatta. Sisenemine ja väljumine ühesugused, juhtub.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

mudaahv kirjutas:Mis seal imelikku on, küll nähtud,et sisenemis ava on suurem ja soolikadki just sisenemisavast väljas.kuul tekitab keres nii suure rõhu ,et lükkab augu 3-4 cm suuruseks ja soolikad sealt välja. ja kui väljuv kuul on juba kõvasti keres kiirust(energiat) kaotanud ja nibu- nabu nahast läbi läheb ongi tulemuseks täpselt "seene" suuruse augu. nii olen mina asjast aru saanud.


Nii ta vist kipubki olema. Üks juhustest täpselt kirjeldatule analoogne - soolikad sisendavas. Olemas juhtumid 1 suur- ja 2 väikesõralisega. Kuid ilmselt lendas enamus sisust looma sees laiali, nii arvas vorstimeister hakklihamasina juures.
Kuuli tootjast paraku avalikult ei pasundaks.

Viga eelmise postituse vihjes parandatud , vaadake uuesti õuna 4-s pilt ülevalt.
http://aegmaha.com/?id=276

BH.
Suletud