Emis küttimise eest 100 eurot

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas honkomees »

usoPM kirjutas:... Lätis, muuseas, makstakse matmise eest kõigile isikutele, kes hukkunud sea leiavad, ...
mulle on tuttav Läti jahimees kinnitanud, et makstakse nö leiutasu, matmisega tegeleb vet. teenistus.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
usoPM
Postitusi: 38
Liitunud: N Mär 05, 2015 7:47 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas usoPM »

Selle lätlaste tegevuse kohta on muuseas kirjutatud ka üks pilaluuletus - kahjuks mitte Eesti, aga õnneks mitte Läti keeles:

Preventing a further spread of African swine fewer (ASF), a Latvian government started to pay to hunters for shooting female wild boars. External genital organs should be exhibited as a proof.

Pussyboar

Estonian hunter deeply jealous -
in state of Saldejums and Alus
wriggling group of hunters gets
behind a door of house of vets.
„Show me pussy to confirme!
Thank you! Here`s your money, sir!“
Organ nice or ugly, hence,
big or small, no difference,
doctor gives a cash from lab,
hundred euros, not so bad.
Smiling hunter Latvian,
life is beautiful again,
through the forest sounds a roar,
banged another pussyboar!
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Tanel. »

Kas keegi seletaks lollile, mis efekti nad sellega saavutada tahavad? Kütitavate metssigade sooline ja vanuseline vahekord on ju jahindusnõukogude poolt paika pandud. Maakonniti see küll erineb, kuid laias laastus on see jaotatud järgmiselt: kogu mahust tuleb küttida 50 % põrsaid ning täiskasvanud loomade suhe on 1:1. Kui jahipiirkonna miinimum limiit on 100 isendit, siis sellest peab küttima põrsaid 50, emiseid 25 ja kulte 25. Kui nüüd tahaks 25 emise asemel lasta 30 emist, siis tuleb kokku lasta 100 sea asemel 120 siga: 60 põrsast, 30 emist ja 30 kulti. Või soolist ja vanuselist struktuuri enam järgima ei peagi?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas ikka pole veel aru saanud,et eesmärk on ---mets puhtaks! Mis soolisest vahekorrast sa siin veel soiud!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas rajaleidja »

Tanel. kirjutas:Kas keegi seletaks lollile, mis efekti nad sellega saavutada tahavad? Kütitavate metssigade sooline ja vanuseline vahekord on ju jahindusnõukogude poolt paika pandud. Maakonniti see küll erineb, kuid laias laastus on see jaotatud järgmiselt: kogu mahust tuleb küttida 50 % põrsaid ning täiskasvanud loomade suhe on 1:1. Kui jahipiirkonna miinimum limiit on 100 isendit, siis sellest peab küttima põrsaid 50, emiseid 25 ja kulte 25. Kui nüüd tahaks 25 emise asemel lasta 30 emist, siis tuleb kokku lasta 100 sea asemel 120 siga: 60 põrsast, 30 emist ja 30 kulti. Või soolist ja vanuselist struktuuri enam järgima ei peagi?

Aga võta oma maakonna protokoll ette ja vaata, mis seal kirjas on. Osades piirkondades ei kehtestatud soolist ja vanuselist struktuuri. Paljudes kehtestati soovituslik struktuur või anti minimaalne emiste %
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas andrus »

Tegelikult hea küsimus. Ja teine küsimus on see märtsi kuine koeraga jaht.
Olen kuulnud kuidas mõningates jahtkondades ülevalt on tulnud lause...mis jaht märtsis,mingit jahti te ei pea.Kes siis nüüd on see otsustaja?Riik,jahtkonna juhataja ja tema jüngrid või mehed ise?
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas rajaleidja »

andrus kirjutas:Tegelikult hea küsimus. Ja teine küsimus on see märtsi kuine koeraga jaht.
Olen kuulnud kuidas mõningates jahtkondades ülevalt on tulnud lause...mis jaht märtsis,mingit jahti te ei pea.Kes siis nüüd on see otsustaja?Riik,jahtkonna juhataja ja tema jüngrid või mehed ise?

Kitsendusi saab ikka kehtestada jahipiirkonna kasutusõiguse loa valdaja.
jyri

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas jyri »

aivar00 kirjutas: Kui taheti min. limiiti suurendada - meie olime vastu - füüsiliselt looma ei ole. Seetõttu on ka meil norm täidetud. Lisaks on sügisest sealuba tasuta - lasta ainult kedagi ei ole :lol: .

Kust see kindlus küll tuleb, et looma pole? Eriti mustal rajal. Küll ja küll olnud situatsioone, kus "spetsialistid" teevad valgel rajal luuresid, küll siin küll seal ja lõpuks kell 2 teatavad, et sigu pole sõidame koju. Meie ( koeraomanikud) oleme nende minemasõidu ära oodanud ja koertega "uupi" sisse läinud. Vähemalt pooltes juhtudes on koerad sead leidnud. Jälgi pole, aga sigu on.
Mis puutub Rajaleidja " kitsenduste seadmise õigustesse"- ma ei tea kuidas on asi juriidiliselt, aga oma isiklikust mõne aastatagusest praktikast- sõber kurtis, et seltsi esimees otsustas lubasid enam mitte väljastada, kuigi riiklikult olid seatud juba miinimummäärad. Ehk "ülemist latti" juba polnud. Ma helistasin kellegi K.R-le (töötas majas Viljandimaante alguses Tallinnas) ja küsisin, kas selline keeld on ka õigustatud olukorras, kus sigadele otsustati riiklikul tasemel ata ata teha.
Vastus kõlas nii- ütle mulle see selts ja esimehe nimi, homme ta enam esimees ei ole.
Nii et mõne "venna" liigne agarus piirangute seadmisel saab olla karistatud ka "ülevalt", mitte ainult "alt"
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas rixa »

Jüri, Sa jälle langed kuskile kaugele nõukaaega, kus kuskil istus mingi suur ülemus, kes kõike otsustas. Jahiselts on tänapäeval tavaliselt MTÜ, mille juht valitakse vastavalt seadustele, mitte ei määrata seda kuskilt Viljandi maantee majast. Isegi KKI või KKA peadirektor ei saa oma käskkirjaga jahiseltsi juhti maha võtta. Küll saab jahiseltsi teatud tingimustel piirkonna kasutusõigusest ilma jätta.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kahro »

Minu arust valib iga selts ise esimehe mitte keegi teine.
Omavahel tuleb püüda läbi saada mitte kohe kittuma joosta!
jyri

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas jyri »

rixa kirjutas:Jüri, Sa jälle langed kuskile kaugele nõukaaega,

Kas "mõned aastad tagasi" kestis sinul nõukaaeg? Samas sa ise kirjutad, et " veenmismeetodeid" on küll. Onju? Ja keegi pole kittumas käinud- lihtsalt küsisin reaalselt asjatundjalt, kas tohib piirata küttimislimiiti? ( nagu alati nimetamata konkreetseid nimesid)
Kui mul vahest seda tüüpi küsimused tekivad, ja mitte ainult jahinduslikud, pöördun ma ainult vastava ameti vastutava isiku poole. Mitte kõiksugu foorumitesse või DELFI. Ainult nii saab targutajad eemale jätta ja esmaallikast infi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:
rixa kirjutas:Jüri, Sa jälle langed kuskile kaugele nõukaaega,

Kas "mõned aastad tagasi" kestis sinul nõukaaeg? Samas sa ise kirjutad, et " veenmismeetodeid" on küll. Onju? Ja keegi pole kittumas käinud- lihtsalt küsisin reaalselt asjatundjalt, kas tohib piirata küttimislimiiti? ( nagu alati nimetamata konkreetseid nimesid)
Kui mul vahest seda tüüpi küsimused tekivad, ja mitte ainult jahinduslikud, pöördun ma ainult vastava ameti vastutava isiku poole. Mitte kõiksugu foorumitesse või DELFI. Ainult nii saab targutajad eemale jätta ja esmaallikast infi.

Ja millise paragrahvi alusel on õigus sellel Tallinna tänava inimesel ühe MTÜ juhatuse liikmed oma kohalt tagasi kutsuda, kui nad on otsustanud näiteks mitte pidada aprilli kuus ajujahti metsseale?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kust see kindlus küll tuleb, et looma pole? Eriti mustal rajal. Küll ja küll olnud situatsioone, kus "spetsialistid" teevad valgel rajal luuresid, küll siin küll seal ja lõpuks kell 2 teatavad, et sigu pole sõidame koju. Meie ( koeraomanikud) oleme nende minemasõidu ära oodanud ja koertega "uupi" sisse läinud. Vähemalt pooltes juhtudes on koerad sead leidnud. Jälgi pole, aga sigu on.

Jüri - peale sinu koera on maamunal ka teisi koeri :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas sax »

Tule taevas appi.
Aasta loom :!:
Kus nüüd see suur jahieetika on. 100 euro eest osteti ära. Vanasti tuli paha maitse suhu kui telekas näidati M. Repsi või U. Palo sest nendest suudest tuli igasuguseid üllitisi. Nüüd paistab seda si..a juba igaltpoolt tulevad. Kõik arvavad et peaks nagu midagi ütlema isegi kui teemat ei valda.
Kes need tiined emised ära sööb. Minister? Udarad ja looted ka?
Mina igatahes sellest tsirkusest osa ei võta. Minu põhimõtted maksavad rohkem kui 100 euri.
Surevad need sead niisamagi ära ja las nad surevad. Minu uni on rahulik.
jyri

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas jyri »

aivar00 kirjutas:Jüri - peale sinu koera on maamunal ka teisi koeri :lol: :lol: :lol:

Kindlsti oli, on ja saab ka edasi olema.
Aivar, aga sinu: Kui taheti min. limiiti suurendada - meie olime vastu - füüsiliselt looma ei ole. Seetõttu on ka meil norm täidetud. Lisaks on sügisest sealuba tasuta - lasta ainult kedagi ei ole :lol: loeb ju välja, et te jahil enam ei käi, sest limiit täis ja rohkem ei lasta , onju? :M
Muidu on huvitavad tähelepanekud tekkinud nii mõnegi (laikade teemas puugi, mina) kohta. Nagu DELFI-s lausa (midaiganes ei öelda, kommentaariumis on süüdlasteks Savisaar. Venemaa või Putin).
Mina vahest kirjutan, mis on minuga reaalselt ,ja mitte just nõukaajal, juhtunud- kommentaarideks tuleb, et seda juhtunut ei saanud olla, sest seadus ei luba(nud) :VS . Lasteaed lausa. Üks räägib aiast, teine vastu aiaaugust.
Aga teemasse- 100€ on piisavalt suur raha, et paljud nendest, kellel siiani käsi ei tõusnud laskma, hakkavad seda nüüd tegema.
Vasta