Emis küttimise eest 100 eurot

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas greenhorn »

Feen kirjutas:Ja viid katkus emise sigimisorganid kenasti kohale, et näe... emis Ma millegipärast arvan, et metssea sugu hakatakse kontrollima palju pisema proovi järgi. Kasvõi süljekaabe vms + lõug. Aga ikkagi on oht, et katkus proove hakatakse laiali tassima.


Ju selle sigimisorgani ja lõualuu juures peab ka jahiluba olema, seega "organiröövlitest pearahaküttidel" kes metsas surnud sigadelt vajalikke juppe lõikumas käiksid pole nagu väga pointi seda teha, kui just seltsist uusi lube koguaeg peale ei anta.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge "kaugelevaatajad" ,kas teil ei ole tunne ,et arvukuse piiramisest on saanud 0 tolerants. Keegi seda küll välja ei julge öelda,aga kodusead ju hävitati nakkuskoldes täielikult,pole siga metsas -pole probleemi.Kukub neid emiseid nii ehk naa ,aga kas on nüüd õige odateravik emisele suunata ? Igal asjal olgu ikka oma piirid ja aeg.Hauduvat varest lasta ei tohi,aga põrsastega emise eest antakse preemiat :M Mu meelest see värk haiseb! Aga jah eks igaüks käitub vastavalt kohalikule olule ,oma südametunnistusele ja ettenägelikusele vastavalt.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas rixa »

greenhorn kirjutas:Ju selle sigimisorgani ja lõualuu juures peab ka jahiluba olema, seega "organiröövlitest pearahaküttidel" kes metsas surnud sigadelt vajalikke juppe lõikumas käiksid pole nagu väga pointi seda teha, kui just seltsist uusi lube koguaeg peale ei anta.


Miks ei peaks selts neid lube peale andma KKI käskkirja valguses? Mida rohkem tõestatud katkujuhtumeid, seda kasulikum ju seltsile. Praegu käib ju arvestus selgelt kütitud+surnult leitud. Kedagi ei koti, et enamikku surnuid ju ei leita.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Huvitav, kui see lastud emis on katkus, kas siis makstakse matmise eest 70 juurde? :M


Laskmine ja matmine on 2 ise asja, seega loomulik, et kokku peaks siis saama 170.-

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas aadu kadakas »

baddmann kirjutas:
kakuke kirjutas:Huvitav, kui see lastud emis on katkus, kas siis makstakse matmise eest 70 juurde? :M


Laskmine ja matmine on 2 ise asja, seega loomulik, et kokku peaks siis saama 170.-

BM

Siis vast hakkab turismimeestel ka nö kesiku nominaalhinnani jõudma, mis peaks huvi tekitama. Lihtsalt natukse rohkem tööd.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kalur »

Kas see 70 euro maksmine mitte lõpetatud pole?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kakuke »

Ahto Kattai kirjutas:...Igal asjal olgu ikka oma piirid ja aeg.Hauduvat varest lasta ei tohi,aga põrsastega emise eest antakse preemiat :M ....

Minu meelest ka on, aga kui seda teha õigel ajal, sügisel talvel, siis mina seal probleemi ei näe. Keegi ei käse kevadel suvel sõrme kõveraks teha. Samas on siis (kevadel/suvel) ka emiseid, kelledel põrsaid pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
usoPM
Postitusi: 38
Liitunud: N Mär 05, 2015 7:47 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas usoPM »

kalur kirjutas:Kas see 70 euro maksmine mitte lõpetatud pole?


Kas keegi on saanud matmise eest 70 eurot?
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kalur »

Kevadel mingid rahad liikusid aga lubatud 70 maksuvabast eurost arvati vist midagi maha. Lühikest aega kestis see jama. Ei ole nüüdki kindel ,et see asi niisama lihtsalt läheb nagu lubatakse. Saadad nõutud proovid ära aga vastus selline et kütitud emis osutus suguvõimetuks. :lol: Mine ja nõua siis õigust.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Tiit Karp »

Härrased! Minu meelest need 100€ vahendid on kaks aastat hiljaks jäänud. Nüüd kus katk on sees, reguleerib juba kõige efektiivsemalt loodus ise. Tugevamad jäävad ellu ja populatsioon on tugevam. Kõik need otsused, mis on vastu võetud , tunduvad valed olema, rohkem populistlikud. Kui ikka oli vaja arvukust vähendada- siis oleks pidanud seda tegema eriolukorrale vastavalt, et eesmärk saavutada. Siiamaani jahutakse mis on eetiline ja mis mitte. Ma küsiksin, et kas tuhandete sigade gaasikambrisse saatmine on eetilisem kui lisavalguse kasutamine vilja põllus, või summuti kasutamine öösel majade lähedal vilja põllus?
Kui käis metssigade lisasöötmine ei liikunud nad toidu otsingul laialt ringi. Igal teisel jahimehel oli oma söödakoht ja seda külastas üks või kaks pesakonda. Ma pole elus näinud nii suuri metssea karju lõigatud viljapõllul, kui peale lisasöötmise lõpetamist. Metssea karjad hakkasid tegema suuremaid rännakuid toidu otsimiseks ja kogunesid suurde karja. Eks sedasi levib ka katk paremini.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
emis osutus suguvõimetuks

Vast ikka kult võib olla suguvõimetu - emis pigem ikka sigimisvõimetu :lol:
Juhtub reaalses elus ka nii, et lastakse emis põrsaste eest maha - seda eriti kevadel põllus. On juhtunud enne ja juhtub ka edaspidi. Tean enda seltsist ainult ühte jahimehest talunikku, kes lasekski ainult emiseid - see tal kõrvade vahel kinni.
Asjaolu, et meil on suund " 0 " siga metsas on mulle juba ammu kohale jõudnud. Pole siga järelikult pole ka katku probleemi. Eelnevate mökutamistega riigi poolt on asjad nii kaugele viidud, et nüüdseks üsna suur arv sigu kütitud. Kuna liha kokkuostuhind odav enam stiimulit küttida ei ole. Selleks siis vaja 100 euri hakata emise eest maksma. Ehk "rumalad ja ahned jahimehed" kütivad veel :VS .
Kindlasti on Eestis veel reservuaare, kus sigu palju - meie jahimaadel paraku aga mitte. Kui taheti min. limiiti suurendada - meie olime vastu - füüsiliselt looma ei ole. Seetõttu on ka meil norm täidetud. Lisaks on sügisest sealuba tasuta - lasta ainult kedagi ei ole :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas TiitR »

Tiit Karp kirjutas:Härrased! Minu meelest need 100€ vahendid on kaks aastat hiljaks jäänud.

Justnimelt. Tuuakse välja, et Läti ja Leedu oselle nö. pearahatasuga juba alustanud, kuid minu teada on vähemalt Lätis seda makstud vähemalt aastajagu, kui mitte 2 aastat. Ja Lätis, mitte ainult emise eest, vaid iga sea pealt.

"Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku hakata Balti riikides sigade Aafrika katku (SAK) efektiivsemaks tõrjumiseks maksma emise küttimise eest niiöelda pearaha,» ütles BNSile veterinaar- ja toiduameti peadirektori kohusetäitja Olev Kalda. Ta lisas, et Läti ja Leedu on sellega alustanud ja Eesti alustab jaanuarist".
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Feen »

Maetud sigade eest makstakse u 50 eurot (mis nö kätte jääb). Vähemalt paar kuud tagasi maksti küll ja ka eelmine kuu ja pidavat ka eelmisel kuul maetute eest laekuma.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas jahe »

Kuskilt otsast määrati meie jahtkonnale üsna jabur limiit,lasta tuleks 300+ siga,100euri emise eest võiks kolkida küll.
243win
usoPM
Postitusi: 38
Liitunud: N Mär 05, 2015 7:47 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas usoPM »

TiitR kirjutas:
Tiit Karp kirjutas:Härrased! Minu meelest need 100€ vahendid on kaks aastat hiljaks jäänud.

Justnimelt. Tuuakse välja, et Läti ja Leedu oselle nö. pearahatasuga juba alustanud, kuid minu teada on vähemalt Lätis seda makstud vähemalt aastajagu, kui mitte 2 aastat. Ja Lätis, mitte ainult emise eest, vaid iga sea pealt.

Lätis hakati emiste eest maksma tänavu novembris, Leedus tiba varem. Alguses, kui katk Lätti jõudis, hakati kohe metssigade küttimise eest maksma, aga see lõpetati õige pea ära.
Lätis, muuseas, makstakse matmise eest kõigile isikutele, kes hukkunud sea leiavad, meil on lepingud vaid jahiühendustega. Läti variant on katku tõrjel kindlasti märgatavalt efektiivsem, meie oma jälle ametnikele mugavam.
Vasta