BLONDOSID!

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

eeru kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:Kardan, et plastikkonteiner tsokkrauda kaitsta ei suuda, liiga õhuke kiht plastikut jääb vahele, metall põrutab vastu metalli, tšokid kulutab läbi . Parem ikka tinavöö, äraproovitud asi.

Parem, sest tinavöö mitte ainult ei kaitse relvarauda ta samas tasakaalustab ka kuuli. Teras jms. kuuliks ei sobi. Väitku kirjandus mida iganes. Liialt kerge ja rohkem ullikestelt :wink: :wink: raha sissekassseerimiseks sobilik :wink: :wink: Konteineris asi toimib kui 16cal. lasta 12cal. püssist Aga 20cal. kuuli 16cal. ei ole korralikult jooksma saanud. Miks??? Aga 20cal. täiesti 80m veel kasutatav. Olge nende nurgataguste kõrge kat. meistrimeestega ettevaatlikud :cry: Elu on näidanud, et ta peaks lasmisest ühte-teist taipama. Näit.kui kuuli koonuse nurk ei ole täpne hakkab kuul loopima :cry: 0ma esimese suuruluki 20cal. blondoga ....see oli 1979a. (26aastat tagasi!)


olen seda blondo värki tudeerinud pikalt, ka mõned sõnumid siia saatnud. Paari tunni pärast üritan ka asjakohased pildid juurde lisada.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

nii, mul asi ette valmistatud, olge head ja viidake kuidas saab siia pilte saata, et siis "puust ja punaseks". Pilte tuleks 9. Tänudega! Tuleksid nii joonised, mõõtkavad kui ka loomast läbi käinud või seest leitud kuulid, seda siis 16 kal. Kõik joonised ka 12 kal. jaoks olemas.
diabolos
Postitusi: 1
Liitunud: P Sept 25, 2005 5:44 pm

Postitus Postitas diabolos »

pildid pead nähtavasti mõnda serverisse näit zone.ee-sse üles upitama ja siis siia linkima.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kas kuskil saab pilte näha :shock: :shock: :shock: :shock:
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

diabolos kirjutas:pildid pead nähtavasti mõnda serverisse näit zone.ee-sse üles upitama ja siis siia linkima.

zone.ee-st ei saa linkida
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Sai valmis aasta tagasi tellitud partii Blondo kuule. Tehtud messingist, hind tuli esialgse 12 eek asemel 15 materjali hind olla aastaga tõusnud. Proovime ära eks näis kuidas välja tuli.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kütt »

Tore teema! No kuda siis kuulid toimivad, hm...
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kirp »

Hää alateema küsida ja arutada ka lätlaste Blondo-analoogi omadusi, mida Rapla pood pakub. On kellelgi kogemusi nende uute "blondodega"? Eriti huvitaks oksakindlus. Originaal-blondoga andis tihedast põõsast läbi lasta nii, et okspuru lendas, aga kuul jooksus ikka otse.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas honkomees »

uurisin seda teemat, lätlastest jahimehed väitsid et võsas on tõesti hää aga ise olla nad kasutamisest loobunud suure lihakao tõttu.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Olen jälginud seda teemat juba pikemalt ja saanud siit julgust ise see blondo valmis treida ning kõik sinna juurde kuuluvad katsetused järgi proovida. Käin jahil MC20-01 cal20 relvaga tsokk 0,5,kuna relvale olen paigaltanud ka kollimaatorsihiku siis oli eesmärgiks , et kuul peab tabama 50m tistantsilt koservikarpi.Töötan ise CNC treipingil ja kuuli seepärast lihtne valmistada.Algul tegin kuulid tinavööga ja pronksist ,hiljem loobusin, kuna tinavööd on tülikas paigaltada. Praegu kasutan plastikribasid nagu on poolevol.Laadimisel kasutan püssirohtu BARS (1,8g) mis on äkilisem kui SOOKOL ,kuuli kaal 16,5g LÄBIMÕÕT 13,1mm PIKKUS 23mm.Kuuliga lastes 35m-50m KUUL EI LANGE,70m-LANGUS 2-4cm.Kuul tabab märki nii 35m,50m kui ka70m. Miks just püssirohi BARS ? Eks selleks,et anda kuulile suurem algkiirus ja oleks väiksem suudmerõhk ja sellest tulenevalt pehmem tagasilöök.Mehed ärge jamage nende tinavöödega,saab ka lihtsamalt ja kuul on kah palju kergem.Olen selliselt laetud kuulitega käinud jahil ühe hooaja ja igati rahul.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Olavi Kool »

Oleks kena siin ka pilte näha koos plastikust jubinatega
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Oxoma »

Sai ka kunagi ostetud ports neid blondosid aga asi jäigi just vööde taha ja vedelevad siiani niisama. Äkki räägiks täpsemalt ja näeks pilte nendest plastvöödest?
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Sarvik »

mul ka veice kogemus selle bolandoga.....kunagi sügaval vene ajal sai neid hulgi tellitud/kasutatud....sel ajal oli neid kahte tüüpi...tinavööga (tinavöö soontega)....ja selgelt alakaliibriline ilma tinavöö soonteta....need viimased said kõige enne otsa...siis sai otsa tinatraat....ja laisk inime nagu olen sätitas selle 16,7 täismõõdus tinavöö soontega aga ilma tinavõõta bolando vene plastkonteinerisse (muideks neid konteinereid oli ka vähemalt kahte tõugu....sobis konteiner millel pole sees tugevdukontraforse (st.ribisid)....relvaks mz 21-12...st. täistsokk..arvan et tükki sada selliselt laetuid on läbi lasnud....julgen arvata et pole püssil siiani midagi viga....ja kuul jookseb sama hästi kui tinavõõga....sry veel üks detail...enne konteinerisse asetamist keerasin tinasoontesse paar keerdu villast lõnga...siis kastsin korra sula küünlarasva ja pärast hangumist lõikasin noaga tasaseks....see tehtud selleks et sooned saaks tasa ja kuuli aerodümaamikat ei mõjutaks...

PS. kogu eelnev jutt pole mõeldud üleskutsena tinavööst loobuma...kui mõni seetõttu oma püssi/tsoki rikub....palun mulle mitte tappa anda ...:)
Viimati muutis Sarvik, N Apr 02, 2009 12:33 pm, muudetud 2 korda kokku.
kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kunagi sai ka nendega mässatud.Algul sai kasutatud vöödeks tinutus traati,oli tegelt päris lihtne kasutada,hiljem sai mingist 3-4 mm paksust plastikust auguraudadega löödud seibid,need ühest küljest lahti lõigatud ,oli lihtne soonde paigaldada ja polnud ka probleemi!
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

veidi pilte plondo kuulist ja plastik konteinerist

Postitus Postitas aivart »

(plastikkonteineri paksus on 1,2mm)
Manused
DSC00051.JPG
DSC00045.JPG
Vasta