BLONDOSID!

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Blondo

Postitus Postitas vana sokk »

Varem sai treitud ise ka neid kuule ja siis laksin pingis karestus rulliga parajasse mõõtu,vastavalt soovitud kaliibrile.Käsitsi seda tööd ei teeks sest ei pane täpselt vööd peale,juhul kui püssi ära ei riku siia täpsus on kaheldav parem ikka treialil lasta vöö paigaldada.
võimalikult suurem ports
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kas keegi ei ole teinud blondod alakaliibrilisena ja pannud konteinerisse? Siis peaks olema tinavöö probleem lahendatud. Samuti väheneb tõenäosus et toru kaunaks lased :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Plastmasskonteineriga kunagi üks sõber katsetas(siis kui tina saada ei olnud) ning tema jutu järgi oli tulemus olnud hea. Samas minu arvates see tinavöö ainult raua kaitseks ongi. Konteiner teeb selle töö samuti ära.
ikka lõbusalt
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

BLONDO

Postitus Postitas vana sokk »

Olen kasutanud kaliiber väiksemat blondot ja konteineris ning tulemus oli hea.Siis oli püssiks iz 27e ja kasutasin kal16 kuule kuid oli tinast vöö peal ja isegi ulukist võetul oli tina peale jäänd.
võimalikult suurem ports
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kardan, et plastikkonteiner tsokkrauda kaitsta ei suuda, liiga õhuke kiht plastikut jääb vahele, metall põrutab vastu metalli, tšokid kulutab läbi . Parem ikka tinavöö, äraproovitud asi.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kardan, et plastikkonteiner tsokkrauda kaitsta ei suuda, liiga õhuke kiht plastikut jääb vahele, metall põrutab vastu metalli, tšokid kulutab läbi . Parem ikka tinavöö, äraproovitud asi.

Parem, sest tinavöö mitte ainult ei kaitse relvarauda ta samas tasakaalustab ka kuuli. Teras jms. kuuliks ei sobi. Väitku kirjandus mida iganes. Liialt kerge ja rohkem ullikestelt :wink: :wink: raha sissekassseerimiseks sobilik :wink: :wink: Konteineris asi toimib kui 16cal. lasta 12cal. püssist Aga 20cal. kuuli 16cal. ei ole korralikult jooksma saanud. Miks??? Aga 20cal. täiesti 80m veel kasutatav. Olge nende nurgataguste kõrge kat. meistrimeestega ettevaatlikud :cry: Elu on näidanud, et ta peaks lasmisest ühte-teist taipama. Näit.kui kuuli koonuse nurk ei ole täpne hakkab kuul loopima :cry: 0ma esimese suuruluki 20cal. blondoga ....see oli 1979a. (26aastat tagasi!)
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Postitus Postitas Kaarel »

No nii, nüüd on siis esimesed kuulid sammal.habe joonise järgi valmis tehtud. Praegu paigaldan neile tinavöösid. Homme laen padrunid ära ja nädalavahetusel tahaks juba tiirus proovida. Eks näis , mis välja tuleb!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

issa ristike, nüüd kitkutakse vaese sammal.habeme habe välja, kui kuul ei taba? 8)
ei ehi ma end võõraste sulgedega - need joonised on siiski vene jahindusfoorumist http://talks.guns.ru/forum leitud...
dirk kirjutas:No nii, nüüd on siis esimesed kuulid sammal.habe joonise järgi valmis tehtud...
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

sammal.habe kirjutas:issa ristike, nüüd kitkutakse vaese sammal.habeme habe välja, kui kuul ei taba? 8)
ei ehi ma end võõraste sulgedega - need joonised on siiski vene jahindusfoorumist http://talks.guns.ru/forum leitud...
dirk kirjutas:No nii, nüüd on siis esimesed kuulid sammal.habe joonise järgi valmis tehtud...

äää nuta vennas :cry: kui akkavad kiusama ajame punasele bussile jälle ääled sisse maailm suur ja lai ega sa kingpooliku uut mobla numbrit ei tea :?:
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

tegelikult on Blondo algselt teraskuulina väljatöötatud ja hiljem võeti pronks kasutusele. Sellest on foorumis varem juttu olnud.
naised saunas rääkisid
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

dirk kirjutas:No nii, nüüd on siis esimesed kuulid sammal.habe joonise järgi valmis tehtud. Praegu paigaldan neile tinavöösid. Homme laen padrunid ära ja nädalavahetusel tahaks juba tiirus proovida. Eks näis , mis välja tuleb!



paistab et vist ei tulnud midagi välja :?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

juhtus selline lugu, et tuttav otsis kapist välja kunagi aamu hangitud Blondo kuulid, et mõned paugud laadida. On teine tiba umbusklik ja kontrolli mõttes mõõtis kuulid üle. Kuulid kal.12 ja ivakese suuremad kui püss lubab. No mis seal ikka vööd maha ja treipinki ning kuulid mõõtu aga vööde mahavõtmisel selgus, et on olnud kusagil eriliselt "andekaid" meistreid, kuulidel peal terasvööd ja vööde otsad ilusti tinaga kokku joodetud.
Vaadake omad vanad varud üle, vaevalt see mees ainus oli kes oma kuulid selle "spetsialisti" käest hankis
naised saunas rääkisid
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ma vaidlen Eerule vastu selle taskaalustamise koha pealt. Endal nn. blondoga laetud Federale vist veel paar tükki alles (kunagi sõber soomest tõi kingituseks 10 tk). Ühe urgitsesin kunagi lahti. Plastmasskonteineri sees oli ja ilma tinavööta. Kuuli materjal kangesti puhta vase karva.
Kas siis on mehed nii "täpsed", et kuuli esi- ja tagaosas oleva tinavöö täpselt samasse kaalu ajavad? Minu lolli mõistuse järgi see tinavöö kaitseb ainult relvarauda ning suurendab ka kuuli kaalu. Sellest kaalust aga sõltub rohu kogus, et asi täpselt jookseks. Seega minu arusaama järgi pole messingul ja raual muud vahet, kui ainult metalli enda erikaal. (messing on kergem ja raud raskem).
ikka lõbusalt
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

aivar00 kirjutas:Kas siis on mehed nii "täpsed", et kuuli esi- ja tagaosas oleva tinavöö täpselt samasse kaalu ajavad? Minu lolli mõistuse järgi see tinavöö kaitseb ainult relvarauda ning suurendab ka kuuli kaalu. Sellest kaalust aga sõltub rohu kogus, et asi täpselt jookseks. Seega minu arusaama järgi pole messingul ja raual muud vahet, kui ainult metalli enda erikaal. (messing on kergem ja raud raskem).


Tegelikult ikka messing ju raskem 8,5 g/cm3 ja raud 7,8cm3. Ja see kuuli kaal tundub tõesti varieeruvat, sest Sammalhabe antud joonised ei kattu kõigi 12 kaliibrile valmistatud blondodega(mõõtsin ise ja vahe kuni 10%). Tegelikult materjaliga ka nii, et ei pea kindlasti olema pronks või messing. Võib vabalt olla mõni sarnaste omadustega(tihedus, plastilisus, võibolla ka sulamis temp) sulam. Jorrilt saadud näidisega üritaks endises Valumehhaanikas midagi valmis lasta treida. Parim variant oleks ju, kui saaks mitut erinevat materjali kasutada, oleks pilt selge, kui suured erinevused tulevad. Muidugi, kui kellelgi veel kodus blondosid seismas ja ise ie kasuta, võiks ju teada anda.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ma leidsin kevadtormi käigus ühe mahajäetud metsavahimaja õuest ühe blondo. mitte tinavõru polnud pandud, vaid haavlikesed topitud soonde. võin näidiseks anda küll - või eksponaadiks. kui kellelgi vaja.
Vasta