BLONDOSID!

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kakuke »

Kas need nn plastkonteinerid on siis mingid suvalised plastiribad vastava paksudega?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Jah,lõikan need välja jämedast termokahanevast rüüsist elektritarvete poes müügil 1m jupidena hind 150kr. tk. Minu kogemuse põhjal selleks otstarbeks kõige sobilikum materjal.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Olavi Kool »

(y)
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas zavi »

Termokahaneva eest on küll natuke palju. Meie riiulis: Termokahanev rüüs 19/9.5 liimita, must ja hinnaks 16.58 + km. Ja paksem varjant: Termokahanev rüüs CPEEL 19-6 1m/tk liimiga, must
59.78+km.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Kasutan termokahanevat rüüsi CELLPACK SRH2 56-16 ilma liimita, põhjus väga lihtne, püssirauast väljudes eralduvad konteinerid kuulist kiiremini, kui nad on valmistatud kas sirgest materjalist või suure läbimõõduga ümarast materjalist(antud termokahaneva rüüsi läbimõõt on 56mm). Olen proovinud ka väiksema läbimõõduga rüüsist valmistada, proovi lasud näitasid et konteiner lendas kuni 20m kaugusele. aga sellest matesjalist valmistatud konteiner lendab kuni 10m.
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas nimetu taat »

Tervitus

Pärisin juba mõnda aega tagasi ühelt tuttavalt jahimehelt, kes ka treialitööd tegi, karbitäie pronksist treitud kuule. Kahjuks ei oska ühe tüübiga neist midagi peale hakata: 12 cal jaoks liiga väike, ka konteineriga, vööd ei anna panna.
Kui kellegi on sellise asjaga kogemusi andke palun teada.
Blondosi olen laadinud ja lepa(võsa) vastu paremat rohtu ei ole :) Kui saab rüüd kasutada –veel kordi lihtsam.

Ette tänades
Manused
kuulid.JPG
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas duv »

nimetu taat kirjutas:Tervitus

Pärisin juba mõnda aega tagasi ühelt tuttavalt jahimehelt, kes ka treialitööd tegi, karbitäie pronksist treitud kuule. Kahjuks ei oska ühe tüübiga neist midagi peale hakata: 12 cal jaoks liiga väike, ka konteineriga, vööd ei anna panna.
Kui kellegi on sellise asjaga kogemusi andke palun teada.
Blondosi olen laadinud ja lepa(võsa) vastu paremat rohtu ei ole :) Kui saab rüüd kasutada –veel kordi lihtsam.

Ette tänades

See all paremal igati normaalne kuul, aga käib konteinerisse. Juhul, kui ta 12 cal konteineris loksuma jääb on ta 16 peale tehtud ja sulle ei sobi. Läbi raua peab ta koos konteineriga ikka tuugalt käima, sest igatsugu loksude puhul pole täpsust enam loota.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kirp »

Kui on 16-se kuulid, siis jääb 12-se haavlikonteineris loksuma. Võib ju proovida ka selles veel millegi lisamisel tsentreerida, aga väga hullult loks kuuli pilduma ei pane. Kui eesmärk tihnikus lähedama maa pealt laskmine, siis käib küll. Ju tsentreerib kuul ennast mingil määral lennu ajal õhus. Kasutasin kunagi märki laskmisel 16-se ümmargusi kuule täiesti ilma konteinerita 12-ses püssis (lihtsalt oli järele jäänud ja ei viitsinud eriti jännata - raamatutes võib leida igasugu meetodeid s.h. auguga papplitreid jne.). Lasi küll ja mitte halvasti (mis mind ennastki vähe imestama pani). Kui aga pika maa peale ka täpsust tahad (nt. optika või punatäpp peal), siis pead väga korralikult sobitama (korralik Blondopadrun laseb 100 pealt peaaegu kuul-kuuli).
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas duv »

Ärge tina kuuli pronksiga võrrelge, tina kuul(ka ümargune) muutub kaliibri järgi lihtsalt püssirohu plahvatuse löögist. Ideaalis peaks ka konteinerist alakaliibrist tinakuuli lastes olema konteineril kuuli järgiv kuju(näit Poleva, Mc Kelvin jne), vastasel korral jämeneb kuul ja sellega seotult võivad stabilisaatorid saada rikutud. Kuulide deformeerumine sai omal ajal klassivenna poolt lausa katseliselt proovitud.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas Ten »

Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas jahipuss »

See nagu see lätlaste monoliit..
mõtle mitu korda sihi üks kord
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Kõik me teame kui hea on blondokuul jahil ,kuid vähesed meist kasutavad seda ja veel vähem meist oskab head blondoga padrunit laadida.Teen ettepaneku.et teadjamad võiks oma kogemusi jagada. Olen ise selle katsetuste kadalipu läbi teinud ,selleks kulus kaks kuud ja umbes 50-60 erinevalt laetud padrunit.Kuna relvaks mc20-01 kal.20 siis polnud mul sellele kaliibrile kuuli mõõte kelleltki küsida, tuletasin 16 kal.-st. See vaev tasus end ära, nüüd on mul kuulipadrun millega toelt lastes kuni 40m 3-4cm ringis kolm lasku, kuni 70m kolm lasku 6cm-8cm ringis.Arvan kui me kasutaks jahil rohkem BLONDO kuule ,oleks jahil ka vähem möödalaske mille põjuseks ette juhtunud puuoks. Selle padruni laadimisest olen eelpool ka põgusalt kirjutanud. Meil müügil ka läti tuplekskuulid kuid ainult kal.12 ja 16, ning ainuke puudus mis neil on, soolane hind.
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kärss »

Aivart-
Kas sa laadides blondoga jätsid püssirohu koguse samaks, kui tavalise kuuliga laadides? Ise olen pisut rohu kogust suurendanud Blondo puhul. Jäi mulje, et tulemus oli parem.
metsas on mõnus
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas kirp »

Ja kindlasti võiks kirjutajad lisada ka infot tsoki kohta, millega prooviti. Minul nt. on täpsus 1/4 tsokiga tunduvalt parem kui silindrilisega. Ka jahipadruni kuuli kiirus sõltub kestast, eeskätt selle kinnivaltsimisest. Seega kui kellelgi on kuuli kiirused mõõdetud, siis oleks eriti hea.
aivart
Postitusi: 50
Liitunud: E Mär 30, 2009 10:41 pm

Re: BLONDOSID!

Postitus Postitas aivart »

Oma kuulipadruni laen püssirohuga BARS 1,8g suvel, 1,85g talvel kuuli kaal 15,5g. Rohu peale asetan HAAVLIKONTEINERI , millelt olen ära lõiganud need 4 riba, selle peale asetan 5 TUGEVAST PAPIST seibi,seejärel läheb BLONDOKUUL, ümber 2 plastikust lehte mille paksus on1,2mm. Padrunit ma eriti tugevalt kinni ei valtsi. Selliselt laetud 5 kuuli algkiirused 10m kauguselt mõõdetuna, 504, 500, 502, 497, 496ms, õhutemp. +19. Selle kuuli läbimõõt 13,1mm nii et alakaliibriline blondokuul. Selliselt laetud kuul jokseb hästi 1/4 ja 1/2 tšokist, minu relval1/2 tšok.
Vasta