Tornator Eesti OÜ pöördumine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas aadu kadakas »

kaalikas kirjutas:Mina olen rahul!
Käisin võtsin täna oma väikeuluki loa klubist Reinu käest ära,ilusti aastaks nagu peab,ole mees ja pea jahti (viisakalt muidugi) :D

Kas sellest infost peab nii aru saama, nagu Tornatori pöördumises oli:
Paraku on jahiseltside huvi kokkulepete sõlmimiseks olnud leige ja seetõttu oleme otsustanud pakkuda kõigile jahihuvilistele võimalust küttida väikeulukeid meie omandis olevatel kinnisasjadel jahipiirkondades, kus rentnikel lepingu sõlmimiseks eramaaomanikega huvi puudub.
Jahipidamine toimuks vastavalt seaduslikule korrale ja selle eest me tasu ei küsi.

Kas oled lihtsalt huviline ja soovisid sobival Tornatori kinnistul väikeulukijahti pidada? Tornator taotles tasuta loa, mis õnnestus saada kogu jahiaastaks ning kogu lugu? Või oled samas jahiseltsis ka, kuhu luba aktiveeriti?
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kaalikas »

ei ole samas jahiseltsis,ja mis vahet seal on?Ma olen erinevates seltsides!
ongi nii nagu Tornatori pöördumises kirjas oli!
Kui ei meeldi,iga oma asi!
Õnnestus ei õnnestunud-see pole Sul loto,kahju on või?
Ei ole tasuta,aastase loa väljastamine on 5 eur-i!
Edu!
In fact You look like a shit!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kalur »

Sinu käest küsiti viisakalt aga kuidas vastad sina. Paistab ,et reede juba varakult kätte jõudnud. (n)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas aadu kadakas »

No mis sa ikka teed, iga mees on oma nime väärt. Olgu või esinejanime.
Tõlkeks minu küsimustele. Tornator esitas omanikupoolse initsiatiivi (ka täiesti seadusliku muuseas), millele olnuks tore saada praktikas toimuvale asjalikke selgitusi. Kuna meie jahindussüsteem on üleminekufaasis, siis poleks midagi halba selles, kui jagataks asjakohast infot. Omanikke harib ja jahimehed oskavad uusi võimalusi paremini sihtida.
Tegu pole ju mingi 007 saagaga, et peab kole salajas hoidma.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kaalikas »

pole salajas hoidnud,ma ju kirjutasin,et asi toimib täpselt nii nagu Tornatori pöördumises kirjas oli,mu meelest oli seal asjade käik üsna täpselt lahti seletatud?
Ma muidugi vabandan kui kellgile hinge sittusin,aga kod.Kadaka postitusest võis välja lugeda paraku väikest intriigi alget!
Loe lõiku-(õnnestus saada)-mitte ei õnnestunud saada vaid väljastati täiesti seaduslikel alustel!
See ei ole mingi lotovõit mida õnnestub saada,õnnest on asi kaugel!
Ehk siis,miks maakondlik klubi loa väljastab mitte kohalikud seltsid-selleks,et ilmselgelt ei väljastata lube kinnistutele mis on kellegi poolt juba jahirendilepingutega kaetud,nii hästi ei lähe!
Ehk siis ilmselt päris naaberseltsi maadele kui neil on lepingud peal seda luba ei saa!
In fact You look like a shit!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kui mingi intriigialge leidus, siis seetõttu, et Eestis leiab seinast-seina tõlgendusi. Kui kuskil küsitakse loa väljastamise eest tasu, siis teises kohas mitte. Omaniku poolt esitatud väikeulukiloa taotlused kolmandatele isikutele leiavad mõnes kandis lahenduse vaid 10 päeva kehtimisega, mis jahiseaduses sätestatud miinimum. Mõnes kandis aga antakse kogu jahihooajaks.
Sellist varieeruvat praktikat on omal nahal tundnud tõenäoliselt igaüks, kes üle Eesti toimetab.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kaalikas »

Maksis seegi 5 euri,loa kehtivus sõltub kas väljastab selts või maakondlik klubi(ilmselt)!
In fact You look like a shit!
Jaan_S
Postitusi: 4
Liitunud: E Jaan 13, 2014 10:08 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Jaan_S »

kaalikas kirjutas:Ehk siis,miks maakondlik klubi loa väljastab mitte kohalikud seltsid-selleks,et ilmselgelt ei väljastata lube kinnistutele mis on kellegi poolt juba jahirendilepingutega kaetud,nii hästi ei lähe!
Ehk siis ilmselt päris naaberseltsi maadele kui neil on lepingud peal seda luba ei saa!


Jahiseadus § 40. Jahiluba.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei midagi isikliku!
Ma ei mõista hästi neid mehi ,kes "üle eesti" toimetavad,liiati veel kui mitmes jahtkondas nagunii hingekirjas ollakse. No kas siis tõesti peab kuskil teiste maadel torkimas käima? Ei ole meil ju eestis päris vabu jahimaid ja no kui ongi kuskil mingi lapike ,millele mingil põhjusel pole kohalikel momendil lepingut,kas siis "mina " olen see õige mees .kes "appi" peab tõttama? Las see olla minu isiklik kiiks ,aga selliste meestega ma koos luurele ei läheks! Minu jaoks on see nagu oma pundi meeste reetmine ja võrasse kohta kontvõõraks trügimine.Hoopis teine asi on ,kui sind kutsutakse v mõningatel põhjustel oled hoopis jahimaata mees.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas aadu kadakas »

Siin see olemuslik konflikt ju ongi. Eraomand paikneb üle Eesti, kohalik jahiselts pole huvitatud lepingute kaudu koostööst ning paljud kujutavad siiani ette, et kasutusluba annab õiguse maad nagu eraomandit kasutada. Pole ka suurt vahet, kui kuhugi jahti kutsutakse, sest tihti on mingi väike punt toimetamas isekeskis nii nagu heaks arvab. Hetkel me ei toimeta vist metsavendadena kuskil ja vastandume riigikorrale või mis?
Erinevat praktikat Eesti lõikes võib igas temaatikas näha. Olgu selleks riigiametnike tõlgendused metsandus- või jahindusteemas, samuti jahindusorganisatsioonide tõlgendused jahiseadusest nt.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kaalikas »

Jaa sm.Kattai,nõus!
Aga ma olen loonud endale valikuvabaduse-tahan sõidan 70km jahile,tahan sõidan 30km,ei taha-ei sõida üldse,enamasti ei taha aga valikud võivad olla alati!
Seda enam,et ma Sinuga luurele nagunii ei tule,rääkimata jahile!
Ma eelistan omaette uidata,enamasti kaameraga,vahest ka püssi või raudadega,kuidas tuju on!
Ma tean selliseid ka kes teevad kõik selleks,et hoidku jumal keegi võõras püssiga metsa ei satuks!Karjuvad ennast siniseks!
Mida häda on kui inimesele on luba antud?
Reeglina jama teevad omad,võõrad kellele luba on antud käituvad üldjuhul korrektselt,vähemalt meil pole probleeme olnud võõrastega kes väikeuluki loa saanud!
Pole vaja üldistada,igaühel omad põhjused miks ta siin-seal jahil käib,kui käib!
Päikest!
In fact You look like a shit!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jätsid vist minu esimese lause lugemata ,ja sinu seltsimeheks pole kunagi pretenteerinud! Selle seltsimeheks olemise kohta on ühes teises keeles ütlus,kes teab se teab! :wink: :V
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Ats »

Ahto Kattai kirjutas:Selle seltsimeheks olemise kohta on ühes teises keeles ütlus,kes teab se teab! :wink: :V

Товарищ тебе Tамбовский волк
Pole looma, pole probleemi!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas kaalikas »

Ja Ahto,loe ridade vahelt ka,sm või kod mis vahe seal on!
Ma ei ole kellegi vaenlane ja kolhoosiaegsed tõekspidamised a-la minu-võib ära unustada!
Mul on Läänemaal suguvõsa maad kus ma ise käin ehk korra kahe aasta jooksul ja need on kohaliku seltsi rendiga kaetud,ma ei põe,et seal midagi kahjurlikku tehakse ja magan öösiti väga rahulikult!
Rohkem tolerantsust,iga mart kes Su maadel liigub ei ole potentsiaalne salakütt!
Kui peab midagi kogu aeg kartma,järelikult on seltsis midagi mäda!
Sa tead väga hästi,et suvaline gastrolöör läheb võtab nagunii sealt kust tahab-paraku!
Liigne paranoilisus siin ei aita ja ei aita ka see kahjuks või õnneks,et me ikkagi peame jahti kellegi armust kellegile kuuluvatel maadel,ma ei tea isiklikult kedagi kelle maatükk oleks 15000 ha või suurem,et seal täielik oma õigus kehtestada!
VA Riik muidugi,aga ikkagi me sõltume teistest kui me tahame oma hobidega tegeleda,mul on kogu aeg võrgupüügi luba ka Harjumaa meres,palju ma seda kasutan?aga ta on mul olemas ja kui tahan lükkan paadi merre-lihtne ju!
Loo endale võimalused,kui ei taha pole vaja teisi ka halvustada,mul isiklikult pole kellegi vastu midagi,kes jahib,kes püüab,kui kõik on seaduslik,keegi pole kedagi reetnud,kellegi saaki endale võtnud,kas liha on vähe või?Poes on saada sitaks,mul kodus kolm 200 liitrist sügavkülma ja usu või mitte,aga enamus staff nendes on pärit kohalikult talunikult või poest!
Hobi ongi hobi,mitte elatise hankimise viis ja mitte teiste järgi luuramiseks,usalda,kui ei oled ise samas potis,meil on järelvalveorganid kes mu meelest küllalt tõhusalt töötavad!
Ja veelkord,see ei ole isiklik tänitamine,aga me ikka kahjuks kipume enda omaks pidama asju mis kuuluvad kellegile teisele,peaks meeles,et me ikkagi jahime siin maal veel kellegi heast tahtest!
Ma rohkem ei mulise!
In fact You look like a shit!
Tornator
Postitusi: 10
Liitunud: L Veebr 27, 2016 8:12 pm

Re: Tornator Eesti OÜ pöördumine

Postitus Postitas Tornator »

Tere,

Proovin vastata kõige rohkem põletavatele küsimustele:

1. Jahiluba väljastab jahimaa kasutusluba omav isik/ettevõtte ning vastavalt JS parag.40 väljastatakse jahiluba tasuta (seekord ei oskanud selle tähelepanu pöörata, kuid tulevikus parandan ennast).
2. Enamus jahipiirkondadest ei väljasta väikeuluki luba kolmandatele isikutele või tehakse seda ainult rahalise hüve saamise valguses. Tornatori juhatus on otsustanud, et ettevõttele kuuluvatel kinnisasjadel ei küsita kõrvalsaaduste varumisest (jahipidamine, seente- marjade korjamine, puhkamine, mesilaste pidamine jmt.) materjaalset hüve.
3. TE omab ca 5000 ha mittemetsamaid, palju on veekogudega piirnevaid kinnistuid, kus saab edukalt pidada jahti näiteks veelindudele.
4. Jahipiirkondadega sõlmitavas tüüplepingus ei ole ette nähtud TE poolt rahlise hüve küsimist.
5. Omalt poolt oleme palunud jahimeestel võimalusel teavitada meid asjadest, millest nende aravates peaksime kui metsaomanik teadma. Teavitatud on lõhkematerjali leiust, vanadest salvkaevudest, kaitsealuste loomade- lindude oletatavatest pesitsuspaikadest, võimalikust vääriselupaigast, amortiseerunud kuivendussüsteemist, metsamasinate poolt lõhutud metsasihtidest ja -teedest, vajalikust kultuuride hooldamisest jmt. Olema igasuguse informatsiooni eest tänulikud, mis aitab meil paremini ja säästlikumalt majandada oma kinnisasja ning reageerida kiiremini põlevamatele probleemidele.
6. Kui jahipiirkonna kasutajaga on sõlmitud kokkulepe kasutamise kohta, siis ei sõlmi kolmandate osapooltega lepet ega palu väljastada väikeuluki tuusikut, kuna see ei ole meie arvates kooskõlas heauskliku kokkuleppe tavaga.
7. Kõiki kokkuleppeta ja registreerimata jahirajatisi kohtleme kui kinnisasjale ladustatud prügi ,mis peale vastavaid menetlustoiminguid kuuluvad likvideerimisele. Palun siinkohal töö tegijatega mitte kurjustada, kuna nemad on töö tellimuse täideviiad. (NÄ. Mustvee jahipiirkonnas avastatud jahirajatised kuuluvad antud juhul likvideerimisele. Seega kes tunneb oma asja ära võiks ühendust võtta.)
Jahirajatiste monitooring aitab meil paremini tulevikus ka arvestada nendega metsa majandamisel.

Miks inimesed soovivad ja võivad küsida väikeuluki tuusikut:
1. Jahiluba on, kuid ei saa seltsi, kuna viimase liikmete limiit on täis.
2. Paljudel asuvad TE kinnistud kodu lähedal aga jahiseltsi maad on kaugel.
3. Alustavad jahimehed kellel ei ole veel relva, saavad harjutada urujahti ning püünisrauaga jahti.
4. Täbarad võimalused pidada hane või pardi jahti oma jahimaadel, kuna ülelennud ei kattu vmt.
5. Urujahi harrastajatel ei ole võimalusi omal jahimaal jahti pidada, antud uluki vähesuse pärast.

Piirkonnad on omalt olemuselt väga erinevad ja seda, mida on ühtedel küll ja rohkemgi veel teistel lihtsalt pole.

Edukat jahti soovides!
A.
Vasta