Tikka x12

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Tikka x12

Postitus Postitas hendrik »

Ostsin mõni aeg tagasi uue tikka x12- kenasti karbis koos lisaträniga ja puha. Täitsa põrsas kotis stiilis ostsin, piinlik lugu. Päris kaua läks aega, ennem kui tuli hea võimalus proovida - ca 6 kuud seisis kapis. Täna seadsin taldrikuaparaadi üles ja proovisin. Täitsa hästi saab sellega pihta :wink: Katsetasin erinevaid tšokke jne.

Ma uurisin selle püssi kohta nii ostjalt kui ka mõnelt käepärast olevalt kõrvaltseisvalt ja infot tuli suht napilt ( pidi vahel probleeme olema ejektoritega), siis küsiks siin - kui palju foorumikülastajatest kasutab justnimelt tikka x12 (ka x12 light) ja mislaadi kogemused valdavalt on?Ma ei tahaks teha kasvõi hooldamisel teadmatusest vigu, eriti kui keegi on mõne jama juba läbi elanud ja viitsiks avitada...

Kui juba pärimiseks läks siis kas kogemusi ka tikka s12-ga on (head ja vead)?

H.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Ka halb kogemus on kogemus.
Juhtus, et ostsin sama relva ja sattus tehase praak. Kiites maaletoojat pean kohe mainima, et relv võeti tagasi ja mees omaltpoolt proovis seda jama lahendada. Kahjuks oli selleks korraks isu silegat osta üle läinud ja ostsin vindi.
Probleemid ise olid rauaga (see andis endast juba laskmisel märku) samuti hülsi eemaldajad jubisid (ei visanud kestasid välja). :?
Isiklikult ei meeldi mulle Tikka lühike kaba ja seda nii sileraudsetel kui ka vintraudsetel. (olen 190cm pikk ja raske relva kiirelt asendisse võtta). Ostsin samalt maaletoojalt Sako 75 Hunter'i ja olen hetkel rahul. :)
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mul kogemusi halbu pole, pigem on esmamulje just hea. Ma ise ka üle 190cm ( kilod vast pole olulised, aga neid jagub ka üle saja). ainuke asi oli see, et ilmselt lasen lisapadjapaksenduse panna, sest kaba oli tiba lühike. Tundus, et kõik muu toimis kenasti... vähemalt ise ei oska nagu millelegi viidata.

Seda ejektoriasja kuulsin mustamäe küti ärist, eriti nad ei soovtanud konkreetset mudelit. Kuigi pidi ka häid eksemplare olema. Ilmselt sul sama koha info. Kusjuures seda ejektoriasja nad rääkisid jahh koos mingi rauaveaga juhtunud kambas olevat. sinu püssist siis mulle räägitigi äkki. Mis probleem selle rauaga oli ja mismoodi see märku andis?
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Loodan, et selliseid praakrelvi peale minu relva ei olnud.
Ühel raual oli vahetult enne tšokki, umbes 10cm pikkuselt, kahjustus. Kahjustuse jälg nägi välja nagu oleks pliiatsi peale liivapaber kinnitatud ja siis sellega pikki rauda vagu sisse hõõrutud. (sujuvate äärtega pikki kriim). Esimese hetkega pidasin ennast süüdlaseks, kuid olin kasutanud ainult poe moona ja lasknud ainult ~30 lasku.
Laskmisel kuuliga viskas kuulid laiali, s.t. ei lasknud täpselt.

Hülsieemaldajad omakorda töötasid esimesed ~10 lasku hästi ja siis keeldusid tööd tegemast. Samuti keeldus relv ennast üleüldse avama peale laskmist, kui tühjad hülsid sees olid (pooleks murda ei saanud ilma, et oleks kasutanud head sõna ja käte jõudu).
Usun, et kui Sinu relv ei ole endas selliseid kalduvusi veel avanud, siis ta töötab veel pikki aastaid hästi.

Kabapikenduse oleksin ka ise pannud. Olin need padjad juba ka valmis vaadanud.
Suletud