Padrun kiilus kinni

2005. aasta teemad
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Lõpp hea - kõik hea !
Hr.Arlese kommentaarile vaidlen vastu! Mul juhtus pea sama jama suht uue püssiga -500 lasku ,Hornady laadijaga ja laadimist toimetasid klubi juures nn. oma ala asjatundjad. Jama kordus , ostsin LEE laadija ja matriitsid ,laen ise ja paugud on igati korralikult kaliibris! Paistab, et ka nö.head riistad on võimalik hea tahtmise juures ära rikkuda. Kaunist kevadet!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

AndresK kirjutas:Suured tänud kõigile, kes jõu ja nõuga aitasid. Sain padruni kätte ja lukk ning raud korras. Ebameeldiv kogemus on ka hea kogemus. :wink:


Äkki sa hoiaksid selle kesta alles, sellisel kujul nagu ta on ja näitaks laadijale.Tahaks ikkagi teada,milles asi oli.Kas lihtsalt pikkusesse lõikamata kest või midagi muud,enne kui järgmisi hakkad rauda lükkama.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Tark tegu oleks küll nüüd põhjus leida, mitte selleoärast, et kellelegi pahasti õelda, vaid selleks et ise ja teised samasse "ämbrisse" ei kukuks.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siili kirjutas:Tark tegu oleks küll nüüd põhjus leida, mitte selleoärast, et kellelegi pahasti õelda, vaid selleks et ise ja teised samasse "ämbrisse" ei kukuks.

Seda ma mõtlesingi.Endalgi laadimiskogemus väheldane,pole sellist asja veel ette tulnud ja ei tahaks ka. :D
AndresK
Postitusi: 7
Liitunud: L Sept 11, 2004 5:17 pm

Postitus Postitas AndresK »

Ma püüan uurida, milles on asi. Kui targemaks saan, annan kindlasti ka teada.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Postitus Postitas Arles »

puukoi kirjutas:Lõpp hea - kõik hea !
... Hornady laadijaga ja laadimist toimetasid klubi juures nn. oma ala asjatundjad. Jama kordus , ostsin LEE laadija ja matriitsid ,laen ise ja paugud on igati korralikult kaliibris! Paistab, et ka nö.head riistad on võimalik hea tahtmise juures ära rikkuda. Kaunist kevadet!


ja mina loll arvasin, et mul viga ainult LEE pärast oli .. Ses osas muidugi õigus, et probleeme saab ka kvaliteetriistadega tekitada.
Tegelikult Trucker just alustas teemat laadimise all ning see sama probleemiga seotud.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Lõppselgitus

Postitus Postitas Arles »

Sain ülevaadatud padrunid ja püssi.
Kokkuvõte:
Padrunil kest peale mitmekordset kasutamist antud püssi jaoks liiga pikk (kahe teise püssiga pole probleeme). Püssil lukk käib sulgemisel vastu luku fiksaatorina toimivat lukukoja osa (kes mäletab õiget terminit) ning seetõttu lukk sulgemisel veidi nurga all. Nende kahe asja koostöös tekkis antud juhul ka kiilumine.
Mida veel - padrunite laadijaks mu oma isa (isegi lasen sama moonaga, moona võtsime tagasi), kes kasutab (oh üllatust:) LEE tooteid. Antud juhul muidugi saan selgelt ja üheselt kinnitada, et LEE ei olnud situatsiooni tekkimises vähimalgi määral süüdi.
Järeldused (koos muu kogemusega):
Ostes püssi, tuleb osta sama püssi jaoks laetud moona/poemoona. Hiljem saab sama püssi läbinud kesti hakata taas kasutama.
Võõrasse moona tuleb alati suhtuda väikse ettevaatusega - ideaalne ühes võib olla problemaatiline teises relvas.
Kui relv ei toimi ideaalselt (loksub, kiilub kinni vms) on alati odavam nõu küsida, kui vaikselt edasi kannatada (ja oodata kuni x atm näkku tulla soovivad ...).
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Suletud