paar küsimist relvakapi asjus

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

paar küsimist relvakapi asjus

Postitus Postitas sammal.habe »

vana dokumendikapi relvakapiks ümberehitamisel tekkisid mõned küsimused, millele hr. Pollar ehk vastuseid anda oskab.

kas on mingeid nõudeid lukkudele? (minu kapp saaks olema soliidse tabalukuga...)
kas on määratud, mitmest kohast ja/või mitme poldi-kruviga peab kapp olema seina/põranda külge kinnitatud?
kas variant, et laskemoona laegas ei ole mitte relvakapi sees, vaid asub eraldi ja on lukustatav (ntx. lukuga plekist sõjaväe moonakast), on aktsepteeritav? kas sel juhul peab ka moonakast olema korteri kandevkonstruktsiooni külge püsivalt kinnitatud?

lõpuks küsimus suurele ringile - soovitage head ja odavat metallivärvi!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

§ 46.Füüsilise isiku relvade ja laskemoona hoidmine.

1) Füüsiline isik peab temale kuuluvaid või tema valduses olevaid tulirelvi hoidma selleks kohandatud ja põranda,seina või ehituskonstruksiooni külge statsionaarselt kinnitatud raudkapis.

5) Padruneid,püssirohtu ja sütikuid võib hoida koos relvadega samas relvakapis,selle eraldi lukustatavas osas või eraldi asuvas lukustatavas raudkapis.

7) Nõuded relvahoidlale,relvakapile ning püssirohu ja sütikute hoidmisele kehtestab siseminister määrusega.

Minu teada ei ole vist taba lubatud,peavad olema sisemised lukud,aga ma võin ka eksida.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

NÕUDED RELVAKAPILE (Siseministri määrusest 2002 aastal), milline antud hetkel kehtib. Ise soovitan kapi seina või põranda külge kinni panna.



§ 8. Relvakapp

(1) Relvakapp peab tervikuna olema valmistatud vähemalt 3 mm paksusest teras(raud-)plekist, millel on vähemalt üks turvalukk. Relvakapi võti asub relvaomaniku valduses või on peidetud selliselt, et oleks välistatud selle sattumine kõrvaliste isikute kätte.

(2) Relvakapis peab olema vähemalt kaks eraldi lukustatavat laegast, millest üks on ettenähtud laskemoona ja sütikute ning teine püssirohu hoidmiseks.

Hea "odav" metallivärv on Hammerait. Muidugi toas ajab asja ära suvaline metallivärv. Soovitan värvida värvipüstoliga. Hammerait kõlbab ka pintsliga peale kanda.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Hea ja tõepoolest odav metallivärv on Vivakolor Korrostop (põhimõtteliselt kruntvärv, aga üsna tugev). Saab värvida nii pintsli kui ka püstoliga (siis muidugi vedeldada tarvis). Mul on sellega võõbatud relvakapp, auto veljed jms.
Suletud