mauser m03

2005. aasta teemad
Suletud
Tarvo
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 22, 2005 12:06 pm

mauser m03

Postitus Postitas Tarvo »

Tere,
teab ehk keegi oma kogemuse põhjal öelda miskit halba/head Mauser M03 kohta?

tänud,
Tarvo
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Mulle ei meeldi Mauseri lukusüsteem, kuidagi ebamäärane ja robustne tundub. On jälle inimesi, kes seda robustsust ja lihtsust hindavad ja kiidavad Mauserit taevani.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

jälle teema: kellele ema, kellele tütar! kõnealust Mauserit pole käes hoidnud aga iseenesest on mauser nimi mis räägib enda eest ise. Ilmselt üks vanemaid ja suuremate kogemustega relvatootjaid siin ja seal pool suurt vett. Meie meeste käes on mauseri kaasaegseid relvi vähe tõenäoliselt hinna tõttu ja ka otsest lobitööd tehakse ainult oma tarbeks.
naised saunas rääkisid
Tarvo
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 22, 2005 12:06 pm

Postitus Postitas Tarvo »

ostsin siis ära tolle nimetatud relva. Eks näe, mis ta siis endast kujuta, kui järgmine nädal katsetama hakkan. Ma olin ka ise viimase hetkeni Saueri meelne ja nagu ka siit foorumist saab lugeda, kiidavad seda viimast marki enamasti kõiki. On pisiasjad, mis pole ehk Mauseril kõige käepärasemad, aga ka Saueril oli ühtteist just enda jaoks vastumeelt. Aga arvestades vajadusel optika vahetamise lihtsust/maha võtmist, raua vahetamise lihtsust/vahetamist ja eristumist lihtsalt üldisest Saueri meelsusest, olen valikuga väga rahul. Ja kuna peale sai siiniga Swarovski optika, siis lõpptulemus on väga soliidne.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tarvo kirjutas:...Aga arvestades vajadusel optika vahetamise lihtsust/maha võtmist, raua vahetamise lihtsust/vahetamist ja eristumist lihtsalt üldisest Saueri meelsusest, olen valikuga väga rahul. ....


Mis jalgadega või mis meetodiga optika kinnitub ? Ja kirjelda seda raua vahetamise lihtsust, kas pead silmas pelgalt seda et on võimalik rauda vahetada ka n.ö koduste vahenditega, mitte relvasepa juures ?

BM
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Tarvo kirjutas:ostsin siis ära tolle nimetatud relva. Eks näe, mis ta siis endast kujuta, kui järgmine nädal katsetama hakkan.


Ilus relv see mauser m03
Palju õnne uue relva puhul.Raud lõhki või kuidas uuele püssiomanikule soovima peakski?
Hundist toakoera ei saa.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kui saladus pole, siis millisest poest ostsid ja palju selline ilus riistapuu maksab?
Tarvo
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 22, 2005 12:06 pm

Postitus Postitas Tarvo »

raua vahetus - esilae all on kaks mutrit, keerad lahti ja saad raua pealt ära võtta. poes kruvis sekunditega raua pealt maha. Saueri mudeli puhul sain jutust aru, et raua vahetuseks pead kõigepealt ära võtma/lahti keerama esilae ja siis pääsed raua kruvidele ligi (müügimees rääkis 202 mudeli baasil, arvatavasti siin teadjaid rohkem). tundub kohmakam ettevõtmine, mis ei ole samas eriline näitaja. Olulisem argument tundus, et Saueril saad vahetada rauda ainult sama "klassi" raames e. mediumile saad panna mediumi, mitte aga magnumrauda. Mauseril saad ka "klasside" lõikes raudu vahetada. Sorry, kui terminid pole korrektsed, pole suurem asjatundja veel.
Mingi ülevaate m03 optikakinnitusest saab nende leheküljelt http://www.mauser.com/fileadmin/img/con ... _05_En.pdf .
Ostsin Deerhunterist faehlmanni tn-l ja üks mudel jäi veel hetkel sinna, küll ilma eelpäästikuta. Relv ise maksis 35 tuh. kanti.
mats
Postitusi: 14
Liitunud: N Nov 06, 2003 7:07 pm

Postitus Postitas mats »

m03 oli ka minu valik.
kuna pole veel seda kätte saanud ei tea kasutuskogemusi jagada, kuid lühidalt oma valikust aga küll.
kuna olin otsustanud osta endale uue relva "ülemise riiuli" markide seast (eeldusel et see kestaks isalt pojale mitte "riista pikendamiseks"), siis proovisin kõrvuti m03, s202 ja r93. ette rutates - selliseks minu hinnang ka nendele jäi. r93 juures ei saa ma siiani aru, miks rahvas blaserit armastab. jäi kuidagi imelik mulje ja tundus liiga lego olevat. ka lukk on vähe võõras. mulle liiga epu-trilla (ma liiga vanamoodne vist). s202 väärtuseks minu silmis jäigi vaid atraktiivne välimus. palge proovides oli laad väga vale (relv jäi kiiva) ja asi ise käes liiga õbluke. kui sama oleks olnud mõnel odavamal margil, poleks liiga suur vaev ka see konkreetne relv täpselt õlga saada, kuid selle raha eest oleks tahtnud paremat.
m03-s aga tundus kõik paigas olevat. ma ei räägi hinnast vaid muljest mis relvast jäi. tugev tükk, püsis mõnusalt palges ja mugav käsitleda. ütlen ausalt - selle mauseri tunne tuli minuga poest lahkudes kaasa.
sellised asjad nagu raudade vahetuskiirus, optika kinnitused (mauseril oma sisteem) jms olid mulle nende kolme mudeli juures teisejärgulise tähtsusega.
tegelikult panin selle poeskäiguga oma valiku i-le vaid täpi. sellele eelnes päris pikk eeltöö netis ja sõprade-teadjate hulgas.
ps! tegelikult kasutan ka praegu ühte vanemat mauserit ja pole pidanud pettuma. võibolla mõjutas ka see minu valikut :wink:
...ja asjata pauku ei tee!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tarvo kirjutas:.....Saueri mudeli puhul sain jutust aru, et raua vahetuseks pead kõigepealt ära võtma/lahti keerama esilae ja siis pääsed raua kruvidele ligi (müügimees rääkis 202 mudeli baasil, arvatavasti siin teadjaid rohkem). tundub kohmakam ettevõtmine, mis ei ole samas eriline näitaja. Olulisem argument tundus, et Saueril saad vahetada rauda ainult sama "klassi" raames e. mediumile saad panna mediumi, mitte aga magnumrauda.......


Mitte et Su õnne tumestada, aga Sauerilgi on võimalus mediumile magnumraud paigaldada, lihtsalt maksad täiendavad ca 5 K magnum-lukukoja eest (a'la 10 K asemel 15 K) ja sedagi olenevalt konkreetsest magnumkaliibrist - loeb padruni pikkus, nt 308-sest lukukojast ei mahuks pikemad magnumpadrunid relva tühjakslaadimisel lihtsalt välja lendama, Short Mag kaliibrid aga mahuvad ja neil (osadel vähemalt, peast ei ole meeles millistel) pole vaja ka lukukoda vahetada.

Esilae lahtivõtmine tuleneb lihtsalt teistsugusest ehitusest, esilaad on Saueril tõepoolest eraldi tagalaest, erinevalt Mauserist siis (vähemalt lisatud piltide järgi on Mauseril kogu puitosa ühest tükist). Take Down mudelitel (safarirelvad) on ka Saueril asi lihtsamaks tehtud, neil vahetad raua "põllu peal" ilma tööriistadeta, tavamudelil vajad selleks kaasasolevaid kuuskantvõtmeid ;)

Minu jaoks tundus Mauseril mugav võimalus olevat clip-salve pealt laadida ajal, mil see on relvas sees. Asjalikuks võib osutuda ka salvevabastusnupu lukustamise võimalus, krt seda teab millal sinna võid muidu juhuslikult vastu vajutada. Samas ei ole mina kunagi suutnud muude kui siledaraudsete relvade puhul ära harjuda asjaoluga, et kaitseriiv ei ole mugavalt päästikusõrme asukoha läheduses, vaid et seda tuleb pöidlaga lahti liigutada. See aga kindlasti minu isiklik puudujääk ;)

BM
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Kas see vahetus ikka toimib suvalises suunas ? 308, 30-06 hülsi kübara läbimõõt 12mm. 300 Win Mag, 7mmRem Mag 13,4 jne. Kestaheitja tuleb ka ära vahetada, lukud lukukojad erinevad pikkuselt. Muidugi, nagu lux variant- kohvris puha olemas mis vaja, aga kaks relva kolme hinna eest. Muidugi see eest ausad relvad mis kestavad isalt pojale.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

jah, lukk muidugi kah. tegelikkuses siis vastavalt konkreetsele kaliibrile, tabel ilusti olemas, milliste kaliibrite vahetamisel millised detailid vaja tellida.

BM

P.S. jutt sauer 202-st
marxx
Postitusi: 11
Liitunud: L Jaan 29, 2005 8:49 pm

Postitus Postitas marxx »

Ilmselt peale igat raua vahetust on vaja uuesti optika paika lasta.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

vaatasin järgi, 7mm Rem mag ja 300 Win mag ei pruugi lukk vahetamist vajada võrreldes 308 Win, Saueril näiteks ei vaja nii et ei pruugi ka Mauseril.

BM
Suletud