The Ultimate Game - jaht tõelisele röövlile...

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

The Ultimate Game - jaht tõelisele röövlile...

Postitus Postitas hendrik »

Kas olete kunagi tundnud jahitava uluki suhtes tõelist "tabamiskirge" ( et mitte öelda viha). Mina olen. Ulukiks mullamutt, kes rikub juba mitmendat aastat mu muru, tervet õue. Lühidalt öeldes, olen katsetanud mürgitamist, uputamist, lämmatamist gaasidega. Raudu veel katsetanud ei ole, vähe on usku asja. Mürkideks on olnud tavaari alates poes müüdavatest kuni väetiseni... Lämmatamine on olnud ka poe toodanguga, lisaks katsetused atsetooni, bensiini ja diiselküttega. Korra üritasin vihaga isegi käike vett täis lasta aga see oli üks eriti mannetu üritus... :VS Haavlipüssi pole ka proovinud, elan keset väikelinna... Kuigi olen asunud vastavasisulistesse läbirääkimistesse naabritega.... :twisted: Käsikranaat oleks ka variant, kuid sinna on ehk veel aega... :V

Ehk siis - kes tahab, Andke Hüva NÕU!!! Ma usun, et ma pole ainuke, kes siukest jama taluma peab... Kes tahab ise katsetama tulla mutitapmist ja on endas ikka kindel, et suudab suhteliselt väiksema kahjutööga toime tulla, kui mutt, siis olge lahked - ma usun. et (b) saab piisavalt olema.

Ette tänades,
H.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul üks tuttav püüab edukalt miskite poeraudadega. Ise seda lähemalt uudistamas pole käinud. Sellega on ainult üks aga, kui olud soodsad siis võid saada muti asemel omale mügri ja siis mõtled, et mutt oli õnnistuseks. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Naabril oli mügri ka olnud, ise ei oska nagu võrrelda, kumb parem või halvem. Mis neil tehnilise külje pealt vahet on? Tegutsemisviis jne.

Kakuke, kas sõber teenust ka teeb? Või äkki natuke juhendamist saaks, oleks ka abiks...

Teadsa, mõelda et mutt on õnnistus!? mkm, kaugel sellest, enne on korralik pohmakas 10x õnnistus, kui see (need) mutt(id)...
:wink:
H.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Soovitan soojalt kiigata aiandusfoorumitesse. Selle probleemiga tegelevad paljud. Näiteks http://www.kodukauniks.ee/phorum/read.p ... eply_28914
Mäletan omast lapsepõlvest, et mügri pistis nahka kõik mis maa all oli :cry:
Muti ja vesiroti toimingute eripärasusest saad lugeda siit:
http://www.kodukauniks.ee/phorum/read.p ... eply_19309

PS. teises foorumis soovitati mutt saata vanadekodusse. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Olen targemate käest kuulnud, et pannakse maasse tokk(tokid) mille otsas on propellerid.Kui propellerid pöörlevad siis tekitavad maasse vibra, mis mutile ei meeldi.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

nt 1,5 l plastpudelist lõigatud tiivikud, on tõesti abiks aga tuulevaiksel ööl saab elukas ikka tegutseda.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mul üks tuttava tuttav vene mees lubas 1000 eek muti tükist maksta, kes tema aiast kinni püütakse. Nii, et seltsimehed töötage välja toimiv lahendus ja saab pappi teenida.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

honkomees kirjutas:nt 1,5 l plastpudelist lõigatud tiivikud, on tõesti abiks aga tuulevaiksel ööl saab elukas ikka tegutseda.


Pika peale saab mutt vist aru kuhu ei tasu ronida.Isegi siis, kui parasjagu vibrat pole.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Mutti rauad Jahipauna kaupluses müügil,omal üle kahe päeva poleläinud kui mutt käes.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Laske 2-3 terjerit aiaga piiratud krundile lahti. Poole tunni pärast on õu nagu tanki polügon (segi pööratud)ja mutid maha murtud.Ühe koeraga veidi raskem, liiguvad suht kiirelt.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Mul vennale teevad ka mutid liiga, ta oli kaunis üles ärritatud. Rääkis, et hoiab aias suurt vasarat endas kõrval kui tööd teeb ja kui mingi mutimullahunnik liikuma hakkab, siis virutab vasaraga. Kahel korral olevat pihta saanud. Mulle tegi lugu nalja, aga vend oli küll püha viha täis.
On spetsiaalsed mutirauad täitsa olemas, tuleks proovida, kuidas töötavad. Mul neid kolm tükki kapis seisavad, eks vist kusagil poes müüakse ka.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: The Ultimate Game - jaht tõelisele röövlile...

Postitus Postitas bighornet »

hendrik kirjutas:
Ehk siis - kes tahab, Andke Hüva NÕU!!! Ma usun, et ma pole ainuke, kes siukest jama taluma peab... Kes tahab ise katsetama tulla mutitapmist ja on endas ikka kindel, et suudab suhteliselt väiksema kahjutööga toime tulla, kui mutt, siis olge lahked - ma usun. et (b) saab piisavalt olema.

Ah-aaa! Veel üks mees!! Loo või klubi

:lol:
Vahepeal ütleks veel tänu kakukesele lisainfi eest!
Aga kuna neppi praegu lasta ei saa ja igasugune silmusega, mürgi-ja rauapüük on piiratud, siis siin saab kogu jahimeheliku oskuse ja elukate läbinägemisvõime proovile panna.
Mutt üksi on ainult pool jama (too sööb ainult usse-putukaid). Aga koos mügriga, kes paneb nahka naispere loodud hinnalised ja ainulaadsed tulbipeenrad ning kõik-kõik, mis maa all magus ning poeb käsikäes mutiga loodud käikusid pidi(mügri teeb pindmised tunnelid) talveks noorte õunapuude alla, närides puhkeperioodil ära varutud porganite kõrvale peajuured, et ka isegi 10 a.puukene kevadel ilusasti tudiseks, siis siinkohal olen ette tänatud lisaõpetuste eest ka mügriijahis.
Nädalaid tuuldunud ja linaste kinnastega pandud nii mügri- kui mutirauad, Inglise peibutsmürk, vesi ja hetgaasid kaa,ja uuest aastast järelejäänud raketisopsud proovitud! .(edukaim! kolmeks nädalaks, kolisid naabri manu). Takse ja terjereid ei oma.
Muide, vene ajal maksis muti nahk kokkuostus vist 2 rubla!! Mis see kasukas siis maksta võis? Aga nüüd? (ka lihakeade likvideerimine oleks probleemivaesem :!: )
Ei usu hävitamisse, sooviks ainult tõrjuda või elu neil kibedaks teha!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Eks peab vist hakkama mutte "rautama" :lol: Lugesin Kakukese lingid läbi ja raudu soovitati kõige enam, sama nagu siin. Kuigi päris lahedaid välgatusi oli - CO2 lämmatamine tundus ka üks lõbus asi olema, küll pisut kallivõitu äkki kui pinda palju. Üks etemaid nõuandeid oli vast see, et tuleb tünn 40l naabrimehe verega maha matta, mutid pidid kohe kaduma :D :D :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Mulle tundub,et raudadega püük on ikka kõige tõhusam.Ise pead olema ainult väga visa ja järjekindel.Saab ka püssiga ja labidaga.Mõlemal juhul tuleb hommikul vara,kui röövel töötab,vaikselt varitseda.Nii kui hunnik kerkib paned paugu ja surnd ta ongi.Labida lööd mullakuhila alla ja viskad muti värske õhu kätte.Ja siis," mullast oled sa tulnud ja mullaks pead sa ka saama".
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Mulle tuli praegu silme ette üks Bidstrupi pildiseeria muti tapmisest, üks aednik seal ka püha viha täis ja labidaga ta selle muti õhku igatahes viskas. Edasi juhtus mingi jama ja mutist ta vist ikka jagu ei saanud, aga ise sai kenakesti haiget. Igatahes probleem oli vist juba ammu ja meie vanaisad sõdisid ka muttidega. Nii et andke aga valu!!
Varustus peab muidugi korralik olema: rauad, gaasid, vasarad, labidad, gaasimask enesele, veekahur, mürgid, leegiheitja.
Tegelikult võiks ju ka srapnellidega auku põrutada, kaitseliitlased võiksid õppuste käigus automaatidest valada. F-1 poleks ka paha auku visata, ise ainult kähku kaitsekraavi peitu, sest killud lendavad kuni 200 m.
Äkki annab emase muti häält teha, saaks peibutusjahti pidada, emase lõhn poleks ka paha- tuleks neid isaseid lausa sülega. Muidugi korralik varjeriietus oleks siis vajalik ja kindlam ikka kõrgistmelt lasta- mine seda naistenäljas vihast mutti tea.
Kas meil mutt üldse jahiulukite nimekirjas on? Äkki tuleb EL-st luba küsida, praegu veel kevadjahi aeg kah. Sigimisajal ei tohiks nagu üldse segada, praegu ei tohi isegi varest lasta kui ma ei eksi, nädalavahetusel sitsis teine veel munadel. Asi see nüüd mõni tonn porgandeid, õunaaed või tulbipeenar looduse heaks ohverdada on. Äkki annaks kusagilt kahjutasu küsida? Las plekivad.
Suletud