The Ultimate Game - jaht tõelisele röövlile...

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kunagi ammu sai selle probleemiga tegeletud ja maakodus püüdsime kokku oma pangitäie mutte.Püüdsime raudadega ja üpris edukalt.Raudu peab olema hulga,ikka paras seljatäis.
Asi siis järgmine- otsi :lol: ülesse mullakuhil ,eemalda muld ja urgitse seal seni,kuni leiad käigud ülesse,nüüd vinnasta lõksud ja aseta käiku,kindlasti mõlemale poole või kui seal on mitu käiku,siis kindlasti igasse käiku.Lõksud ankurda kindlasti ,suru lihtsalt puupulk lõksu vedrurõngast läbi ja maasse.Katseta ka lõksu kinniminekut,kui liialt kerge ,säti natuke tugevamaks,mutt lükkab nõks mulda enda ees ja see võib lõksu enne kinni ajad,kui ise lõksu jõuab,seda eesmärki teenib ka lõksu ankurdamine.Kui kõik valmis,siis kata auk lauajupi või millegi muuga kinni , nii et valgus läbi ei läheks,ei mäleta,milleks see hea oli :D .
Nüüd mügrist.Selle nuhtlusega sai ka tegeletud :D,kui enam porgandipeenralt porgandeid ei saanud ja kurgid ära kuivasid.Üritasime kõiksugu asju ja lõpuks saime sedasi:tavalise rotilõksuga,söödaks porgandijupp või midagi taolist.Meil oli seal tiik ja tiigikaldale siis sai lõkse pandud ja kartulimaa vao tiigipoolsesse otsa.Tõdema peab küll,et mügrijaht ei olnud kuigi tulemusrikas,aga porgandeid hakkas jälle saama. :lol: Kahjuks seda ei mäleta,palju neid mügrisi mutilõksu läks ja kas üldse.
Mutti saab ka elusalt püüda ja siis vihavaenlase maadele lahti lasta :lol: .Mullakuhil leitud :lol: kaeva sinna paras auk,kuhu mahub ilasasti eelnevalt moosikeldrist leitud laia kaelaga purk,ikka selline 3 ja enam liitrine.Purk peab asetsema nii sügaval,et käigud oleks ikka ülalpool purgi kaela.Purk sellepärast suur,et üks mutt kukub sisse,aga teine tuleb ja lükab purki mulda ning mõlemad pääsevad minema.Nüüd on tegelt ka igatsugu anumaid müüa,nii et vahet pole,mida kasutada.Auk kata jällegi pealt kinni.

Edukat mutijahti! :D (y)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Seda purgi pulli olen mina ka proovinud.Minul asi ei õnnestunud.Püügiriistaks oli suur pott.Kui läksin saaki vaatama,sain parasjagu naerda:pott oli mulda täis aetud ja käik oli ka sirgelt üle poti taastatud.Tark loom too mutt.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

:D :D :D

MUTT KÄES!!! Vähemalt 1 neist. Püügiks kasutasin raudu. Kusjuures tavalised mutirauad ei aidanud, vana oli juppmaad jämedam kui raudade max diameeter. Käisin eile poes, juhuslikult jäid silma mügrirauad, siuksed vahvad hambulised ( meeldisid mulle esimesest silmapilgust :wink: ). Nendest läks mutt esimese korraga kaarega mööda, teine kord asetasin nad nii, et kätte ma ta sain.

Siukest mutti pole mina igatahes enne näinud, kere oli nagu noorel taksil. Tavalistesse mutiraudadesse poleks ta mahtunud lihtsalt om suuruse tõttu juba. Kusjuures kahed tavalised rauad oli ta ka kinni ajanud, eks kergelt oli piki nina saanud, muud ei midagi.

Igaljuhul ma olen juba alustuseks päris rõõmus, jätkan püüki juba positiivsete muljetega. Tunne on nagu oleks esimese korraliku jahindusliku saavutusega hakkama saanud! :D

Õhtul on igatahes peied (b) (b) (b)

H.
hugo
Postitusi: 4
Liitunud: T Juun 28, 2005 4:01 pm

soovitusi mutinuhtluseks

Postitus Postitas hugo »

olen ka ise muti või mütaga kipus olnud.Kui te ei taha neid füüsiliselt häävitada, siis on kindel vahend selline:kaevake lahti mõni urusuu,kõige parem mõni värske mütakuhil, pistke mingi kummivoolikujupp urgu ja teine voolikuots ühendage mootori summutiga. käivitage mootor. Kõige parem on kahetaktiline bensiinimootor, kuid kõlbab ka automootor.Urus olev voolik katke korralikult mullaga. vähemalt pool tundi laske mootoril käia ja ühendage voolik teise urupoolega. Mõjub hästi nii mütale kui mügrile, kuid mitte kauaks, kui te protstuuri ei korda on nad nädala paari pärast tagasi.Teine viis on töömahukam. Võtad 3l klaaspurgi ja kaevad ta ääreni mütauru kohal maa sisse.Peale paned kaarega oksad, et mütt vabalt liikuda saaks ja katad kogu kupatuse mullaga.Oleneb maatüki suurusest mitut purki kasutad.Neid purke tuleb vähemalt korra nädalas kondrollida ja oleks hea, kui purgis on veerandi osa vett.Kõik.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mutile saab ka varitsusjahti pidada.Selleks vaja palju vaba aega ja labidas.Sõku mullakuhil maha ja käi aegajalt eemalt vaatamas,kui kuhil tagasi tekkinud ,saad passimisaega koomamale tõmmata.Kui oled aja millal ta sealt läbi läheb ära fikserinud,siis järgmisel korral võta labidas kaasa ja mine vaikselt paika,kui nüüd näed tegutsemise märke,siis labidaga kiire löök ja käes ta ongi.Ise pole proovinud,aga pidavat liikuma täpse ajalise graafiku järgi. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

trucker kirjutas:Mutile saab ka varitsusjahti pidada.Selleks vaja palju vaba aega ja labidas.Sõku mullakuhil maha ja käi aegajalt eemalt vaatamas,kui kuhil tagasi tekkinud ,saad passimisaega koomamale tõmmata.Kui oled aja millal ta sealt läbi läheb ära fikserinud,siis järgmisel korral võta labidas kaasa ja mine vaikselt paika,kui nüüd näed tegutsemise märke,siis labidaga kiire löök ja käes ta ongi.Ise pole proovinud,aga pidavat liikuma täpse ajalise graafiku järgi. :D

Tükib lähedale tuleku ära tundma, sai ikka mõnelt meetrilt vanu padruneid ära lastud, pauk sihitud nõks kuhila all ja siis viskas nokaudis muti üles päevavalguse kätte
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jaht tõelisele

Postitus Postitas jorr »

Sain hiljuti asjatundja käest veel nõu kuulta. Tuleb karbiiti urgu toppida ja pealt mullaga kinni katta.Karbiit hakkab niiskuse toimel vingu ajama.Kust karbiiti saab, ei oska ise öelda.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

Siili kirjutas:Laske 2-3 terjerit aiaga piiratud krundile lahti. Poole tunni pärast on õu nagu tanki polügon (segi pööratud)ja mutid maha murtud.Ühe koeraga veidi raskem, liiguvad suht kiirelt.

Jutt jumal oige. Oma laika-terjer on ka kova muti- hiirehävitaja. See on kindel
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ja üks teine võimalus. :D
http://www.aegmaha.com/?id=269
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Kolmeliitrine purk on suhteliselt kindel asi. Eelnevalt on paigaldamist kirjeldatud, ei hakka kordama. Mina küll ei hakanud purki okstega katma, toimis nii samagi. Sain nädalaga kolm vennikest kätte. Olen kuulnud, et mutt kasutab üksinda oma käikke, aga need kolm sain kõik ühest kohast.
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

http://www.sakala.ajaleht.ee/260705/esi ... 017013.php
Mees tegi sihukese ahingutaolise riistapuu, mille mutikäigu kohale üles seadis.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

troll kirjutas:http://www.sakala.ajaleht.ee/260705/esileht/artiklid/5017013.php
Mees tegi sihukese ahingutaolise riistapuu, mille mutikäigu kohale üles seadis.

Selle riistapuu nimi on MUTIVÄSTAR ja juba Tartu kandi kuldkäte tehtult kõva relv.
Mina muretsesin selle lisaks kõikidele eneskaitsevahenditele ja pool platsi sai suvel kaudselt tänu sellele puhtaks! peategelane oli elukas, kellesarnasega kalamehe slängis võiks koprameestega näitusele minna, kui hambaid veits peitsida :lol:
Kuid täheldasin sellega riistapuuga seda, et see mutt vist tajus mingilmoel raja kohal olevat metalli (el. väli?) ja taganes iga kord. Aga ükshommik (ja liikumise kellaaeg on tal küülalt täpne!) naine köögiaknast karjus-LÜKKAB!- pani "tagurpidi" käiku sisse vist ja käes ta hargiga (kah nagu västar!)oligi .Muuseas teised mutid tema territooriumit poolteist kuud ei hõivanud. Oli vist õueplatsi hirm.
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Postitus Postitas J.Lagle^ »

ise olen proovinud varitsus jahti ja koeraga...
olen uputanud ka virtsaga (see aitas-mutt tuli pinnale ja puud ja põõsad said väetatud) mutte olen maha löönud labidaga....ykskor nägin et mutt on pinnal...ema hakkas karjuma et löö see k***** mutt maha labidaga.
Isa siis hõikas et ikka serviti,serviti. Aga ma lõin ikka lapiti ja mutt kukkus :D
Mina ja Mets.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

OT

Ega sinna virtsa sisse on mõistlikum jah serviti lüüa, lapiti virutades lendab virts liigsuure hooga lööja suunas :P

BM
Suletud