Teab keegi head kanašašlõkki marinaadi ?

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
overboost33
Postitusi: 3
Liitunud: N Mai 19, 2005 5:40 pm

Teab keegi head kanašašlõkki marinaadi ?

Postitus Postitas overboost33 »

Kanašašlõkki marinaadi midagi oskab keegi pakkuda ?
Aidake metssigade tõrjumisel öösiti künnavad maa üles.
overboost33
Postitusi: 3
Liitunud: N Mai 19, 2005 5:40 pm

kana

Postitus Postitas overboost33 »

:shock: mõni kogenum võiks ju pakkuda
Aidake metssigade tõrjumisel öösiti künnavad maa üles.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Lappasin siin läbi 8 retseptiraamatut. Ja avastus oli selline, et mitte nendes polnud mitte ühtegi retsepti kuidas kanast sashlõkki teha, isegi grillimseks polnu dühtegi marinaadi. Ma ise pole ka ühesti linnust ei grilli ega saslikut teinud. See tähendab, et ma peaks siin leiutama hakkama. See pole iseenesest keeruline, aga läbi proovimata asja enamasti ei julgeks soovitada.

Kui väga julge oled (ja kohe keegi teine ei avita), siis võid katsetada teha selliselt, et tükelda paar kurki (no, nüüd sõltub kõik liha kogusest), lisa sinna 2-3 kuhjaga spl mett. Lase mahlal välja imenduda. Sellele lisa pool apelsinimahla, pool sidrunimahla, klaas valget veini (midagi poolmagusat nt J.P. Chenet, Blanc Moelleux... nojah... mesi siiski ka magus, arvatavasti sobib kuivem vein ka). Estragoni (kuivatatult peaks ka ok olema). Purustatud kadakamarju. Ise paneks lisaks veel purustatud küüslauku ja vist natukene soola ka. Ahjaa... kindlasti mingit jahvatatu pipart (5 pipra segu, sidrunipipar vms).

Kui ma ei eksi, siis on võimalik hiljem marinaadist kaste valmistada, segades sellele juurde tumadat lihapuljongit.... või kana puljongit vm suvalist puljongit ning vees lahustatud jahu.

Ps. eks see marinaadi valik ja valmistamine sõltub muidugi sellest ka, et kellele ja mis teemal seda valmistada.

Pps. Loodetavasti leidub nüüd keegi, kes ütleb, et mis sellest retseptist ikka katsetada, tal väga hea retsept ja järgi ka proovitud.

Ppps. Kui ikkagi seda katsetad, siis anna teada kuidas tuli.

Pppps. Kui see marinaad üldse ei sobi, siis saada mulle kiri, et mis teemal sul seda marinaadi vaja (et kas niisama katsetamiseks, midagi pidulikku...mõi mida iganes). Arvatavasti ma siis võtan vaevaks natuke rohkem mõtiskleda, asja uurida ja retsepte luua...
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kanaliha on nii õrna maitsega, et talle vaja ainult sutsakas maitseaineid. Ise sai viimati tehtud koduse õunamahlaga. Kanalihalt eraldasin naha ja kondid, siis enda tunde ja maitse järgi maitseaineid ning seejärel veidi õunamahla. Mahla niipalju, et kana sellega niisutatud saab. Ujutada ei ole vaja. Ise panin kilekotti ja aeg-ajalt lihtsalt raputasin kotti. Sellist konkreetset maitseainete kogust ei ole kunagi kaalunud-mõõtnud ühegi asja juures. Kõiki "parasjagu" enda tunde järgi. Siiani ei ole midagi söömata jäänud. Muidugi on veel variant, et mine poodi, loe seal kanalihasaslõki pakendilt maitseained, mis sinna pandud on.
PS. sellest eraldatud nahast ja kontidest maruhea õllekrõmps tuleb, kui need soola-pipraga veidi tummisemalt ära maitsestada ja siis hästi kuumal pannil ära pruunistada. Kui sul asjaga kiiret ei ole, siis kaalu-mõõda ja katseta väikeste kogustega ära kuni endale sobiva maitse leiad. Muidugi endale meeldib vähem karrit, kui osad inimesed teevad. Samas on need valmis maitseaine segud ka suht hea maitsega. Kanale peaks vist olema paari erinevat sorti Santa mariat müükis olema. Veel on müügil Mikaado marinaad (mingi uus Tallinna firma) 200 gr lapikutes viinapudelites ca 3 kg liha jaoks. Üks nende hele marinaad on ka õnamahla baasil. Sellega kana minul naisele maitses väga, endale aga mitte. Seega ise teed ja ise sööd.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Seda a veel, et Santa Marial oli müüki tulnud 3 uut maitseainesegu. Üks neist pidada olema eiti hea.


Ma siib mõtisklesin selle kana teemal veel natuke, see õunamahla ja maitseainete teema on hea jah. Vee võid lisaks proovida maitsesegu + sinepi + see kurgimahla, mee nõk (see on päris vedel, ja hiljem ei kõrbe tulel sedasi kui mesi). Seda ka siis nii palju, et parajalt liha kokku saab ning kilekot on sel juhul marineerimiseks päris hea (samuti on võimalik see kaussi, ja taldrik raskuseks peale, vahepeal segad... aga siis rohkem plädistamist).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Kana liha (kinsud, mitte koivad) ~2,5kg, mugulsibulat 3-4 tk, keefiri nii, et katab liha ära (üle uputada pole mõtet), tulist lihamaitseainet, pipart, soola,võib ka lisada tilli, siis lased seista 1,5-2 tundi ja siis tulele. (y)
maitseaineid oma maitse järgi panna aga seda tulist maitseainet peab panema nii, et ikka tunned, muidu ei saa tulemus hea (liialdada pole ka mõtet)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kana ja parti saab teha ka coca-colas. Samuti tuvi. Kunagi olen proovinud ja täidsa hea tuleb, selline magusapoolne. Kuna hetkel ei tule enam meelde, kuidas ma seda marinaadi kokku segasin, siis ootan tuvijahti... ja sellele peaks siis järgnema mõni retsept ka.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
overboost33
Postitusi: 3
Liitunud: N Mai 19, 2005 5:40 pm

Kana Tänud Feenile

Postitus Postitas overboost33 »

Kui väga julge oled (ja kohe keegi teine ei avita), siis võid katsetada teha selliselt, et tükelda paar kurki (no, nüüd sõltub kõik liha kogusest), lisa sinna 2-3 kuhjaga spl mett. Lase mahlal välja imenduda. Sellele lisa pool apelsinimahla, pool sidrunimahla, klaas valget veini (midagi poolmagusat nt J.P. Chenet, Blanc Moelleux... nojah... mesi siiski ka magus, arvatavasti sobib kuivem vein ka). Estragoni (kuivatatult peaks ka ok olema). Purustatud kadakamarju. Ise paneks lisaks veel purustatud küüslauku ja vist natukene soola ka. Ahjaa... kindlasti mingit jahvatatu pipart (5 pipra segu, sidrunipipar vms).


Suured Tänud FEENILE ! Vääga nhea tuli välja! :A
Aidake metssigade tõrjumisel öösiti künnavad maa üles.
Vasta