Kaliibrid

2004. aasta teemad
Suletud
Saffriwaim

Kaliibrid

Postitus Postitas Saffriwaim »

Tere!
Asi on selles, et alles mõni aeg tagasi hakkasin tundma tõsist huvi tulirelvade vastu. Olen uurind siit ja sealt, aga kusagilt pole õnnestunud leida infot, mis seletaks minusugusele rohelisele algajale need kaliibrid lahti. Oleks väga tänulik, kui keegi räägiks mulle lähemalt sel teemal. Sooviks teada vastavate kaliibrite väärtusi millimeetrites.
Näiteks leidsin sellised kaliibrid:
38
30-30 Win. (minu arusaama järgi see tähendab, et winchesteri toodang)
44 Rem. Mag.
357 Mag.
45 Colt
.410
22 Rimfire ( see vist ääretulepadrun, kas see 22 tähendab, et 5,6mm)
22WMR (Winchester Magnum Rimfire)
17 HMR (Hornady Magnum Rimfire)
Siis leidsin ühe padrunikesta, millele oli pressitud numbrid 38 ja 40?
Oleks väga hea kui keegi vaevuks seletama!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Enamasti asi lihtne. Selleks, et saada teada mõõt millimeetrites, korruta antud arv läbi teguriga 0,254 ja ongi olemas. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul on küsimus teadjamatele natuke teise nurga alt. On sellised kal. nagu .600 Nitro Express Dummy Round . Tean mis asi osadel autodel sõna nitro tähendab, aga relvadel? :shock: Netis tuulates leidsin veel sellise kaliibri nagu Holland&Holland .700 Nitro, millel suudmeenergia 12202 J :shock:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kas nitro mitte suitsuga püssirohtu ei tähenda. Tolle plahvatus on erinev suitsuta püssirohust ning seega ei saaks teda kasutada võttes teda üks-ühele suitsuta püssirohuga.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
K.

Postitus Postitas K. »

Nitro on suitsuta püssirohu algne nimetus!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kakuke kirjutas:Enamasti asi lihtne. Selleks, et saada teada mõõt millimeetrites, korruta antud arv läbi teguriga 0,254 ja ongi olemas. :wink:

Enamasti, vaata et .303 Brit. ja .223 Rem. seda ei korruta. Saad ebaloogilise tulemuse :lol: Tollimõõdus relvakaliibri tuletamine meetermõõdustikku on mingi matemaatilise valemiga - peaaeguVÕIMATU. Neid pead lihtsalt teadma. Isegi 8x57 JS ja 8x57 JRS on tegelikult 8.2mm. Samas 8x57JR 0n 0.16mm. neist peenem. RWS eristab (JS,JRS) eraldi veel kuulil oleva märgistusega. Alusta uuringuid kaliibriga näit.7.62x39. Võta Lapua kataloog ja saad teada tema kuuli tegeliku mõõdu ja 10x targemaks! Ja võibolla saad teada millepoolest erineb 8g. ja 9.7g. mega kuul.
Suletud