enesetapja jänes

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Laiukas
Postitusi: 16
Liitunud: T Mai 03, 2005 2:51 pm

enesetapja jänes

Postitus Postitas Laiukas »

sõidame meie oma tavapärast sööda ringi kui korraga märkasime et põllult lähenb meile jänes. tuli teine päris valju aga mõtlesime et teest ikka üle ei jookse aga näe jooksis. hoolimata sellest et me autoga peaaegu seisime suutis ta sihtida täpselt rattasse ja sinna ta ka jäi. ei tea mis vennikesel sisse läks kas viina viga wei ajas naine välja :)
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Jänesed võivad teinekord tõepoolest kummaliselt käituda. Paar aastat tagasi juhtusin autoaknast nägema, kuidas üks jänes ajas mööda suurt põldu taga kahte kitse :shock: Need lidusid elueest, tegid haake ja muutsid jooksusuunda pidevalt, aga jänes ei jäänud maha... Lõpuks kadusid võssa.
Pean veel mainima, et väljas oli valge, ja ise olin kaine... Seda selle mõttega et kui mulle keegi sellist lugu räägiks siis kahtlustaksin kohe et äkki ikke oli koer hoopis või rääkija purjus ja veel viinale kummiliimi ka peale nuusutand :)
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Asi ikka jänese silmanägemises. Jänese silmad paiknevad sellises asendis, et tema vaateväli on otsevaates keskelt suure tühja auguga, silmad vaatavad kahele poole pead mitte ette. Sellest ka nn. ``jänesehaagid``, mitte, et jänes oleks nii tark loom, et eest ära joostes vasakule- paremale tagaajaja eksitamiseks põigelda, vaid ta lihtsalt vahetab külge selleks, et näha kuhu jookseb. Jänes võib otse liikudes teile ka vastu jalgu joosta, ta LIHTSALT EI NÄE ETTEPOOLE.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Meil tekkis ühe mehega vaidlus ja kihlvedu.

Nimelt mina väidan, et jänesed jooksevad autotuledes, tema aga, et ei jookse mitte. Väidab veel, et jänes on teinud läbi evulutsiooni 50 aastaga ja ei jookse enam autu ette :P.

No kes toetab minu arvamust?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Jälle lihtne. Autotulede valgusvihus jooksevad nad seepärast, et väljaspool seda pole midagi näha. Korraks tuled surnuks ja jänes kadunud nagu poleks olnudki.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Jooksevad ikka, ainult vimasel ajal olen täheldanud et hüppavad viimasel hetkel siiski kõrvale. Metsateedel, kus kiirused väiksed, olen näinud ka repsi auto ees jooksvat, ning ühe korra isegi kitse.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

kitsed ja muud pudulojused, kellel silmad on külgede peal pididki jooksma kogu aeg tuledes, kaasaarvatud põdrad. põder pidi isegi tule poole jooksma, nii et kui põtra nääd pane tuled kustu :D
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Jänes jookseb (tee peal vähemalt, mitte aga heinamaal) pea alati tuledes!
Aga no sellist täheldust ma pole veel teinud, et viimasel hetkel hüppavad siiski ära:M ... Ma olen ikka nii üritanud sõita, et seda "viimast hetke" jänesel ei tuleks ;) ... no kui siis kunagi metsa jänesejahil olles, aga autoga sõites viimast hetke ei maksa taga ajada :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Veneajal rääkis üks maaparanduse mees,kes jossiga(buldooseriga)kraavi kaldaid tasandas,kuidas ta ilma pauguta jäneseprae sai.Mees sõi lõunaleiba ja kuulis koerte kilkamist.Korraga vaatab,et jänes tuleb igavese vardiga pikki sihti otse tema poole.Tuleb ja tuleb ja ära ei pööra.Lõpuks pani kolaki vastu jossi tera.Mees ronis traktorist välja ja lõpetas lindipoldiga looma piinad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Enesetapja jänes

Postitus Postitas jorr »

Noorena,kui jänesejahti palju oli, nägin ka sellist lugu.Kaks linnameest,isa ja poeg, olid jänesejahil.Seisid sihipeal teineteisest nii 4--5m kaugusel ja ajasid juttu.Koer otsib metsas ja kisa lahti, jänes sihipeale ja täie tambiga meeste poole.Poeg annab kaks mütakat, jänes lisb kiirust, isa laseb-- mööda.Jänes tuleb poja ette, kes suure kiiruga laadib,jääb häkki nii 1m kaugusele pidama, pöörab pea viltu ja vaatab mehele otsa.Isa karjub, et viska püssiga.Aga enne kui poeg liigutadagi jõuab,teeb jänes paar hüpet ja on metsas.
Ega otse tulevale jänesele on jah kaunis raske külge saada.Olen isegi nii mööda lasknud.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Laupäeval oli nii, et koer ajas jänese metsast välja... muidugi lippas jänes natuke kaugel... ja kavatses niimoodi metsa joosta. Kuna tema sihtpunkt oli mulle teada, siis panin ise ka ajama, et tal tee ära lõigata. Kui enam lähemale ei saanud, sisi tegin 2 pauku, 0 ja BB. Siis lendas hagijas ka välja ning koos panime jänesele järgi. Metsas jäi hagijas varsti vait, ja mõtlesin, et jänes maas ja kiirustasin... muidu paneb veel nahka (esimese jänese rappisid korralikult ära... see jooksis pärast nelja pauku veel ca 500 m või enam, enne kui kukkus ja koerad kohe jaol). Võsas ukerdamiseks olid kuked all. Raudades jälle BB ja 0. Korraga vaatan, et jänes tuleb otse peale, 15 m vahe... sain kuke alla... päästikule, ei midagi. Vale päästik (st, päästik õige aga vale kukk all)... jänes juba nii lähedal, et jookseb või otsa. vajutasin siis teisele päästikule kah, BBga vastu pead, pea sodi, 1 esikäpp lännu, 1 ribipool lännu. Hiljem selgus, et esimesed kauglasud olid ka pihtas (paar tera nt.0i kopsudest läbi, teisel pool nahka, BBst ka paar tera sellest suunast seljas, süües tuli neid veel välja). Siit moraal, kui lask kauge tundub ja jänes metsa putkab, siis võib ta ikkagi maha jääda, aga kaugemal... ja koer siis igati omas kohas.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

indian kirjutas:LIHTSALT EI NÄE ETTEPOOLE.

Minu info pärineb ajakirjast "Loodus" aprill 2002: Kuna jänese silmad asetsevad nii pea külgedel, on vaateväli ta ümber 360 kraadi. Artikli juures on ka joonis, millel on näidatud jänese, kiskja ja inimese vaateväljad. Jänese vaateväli on nii ees kui taga u 30 kraadi ulatuses binokulaarne...
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

vanasti väideti, et just külgedel asetsevate silmade tõttu pimestab autotulede valgus jänese ja seepärast jooksebki ta otse, ei näe midagi ega oska kõrvale hüpata.
... aga tänapäeval on minu tähelepanek küll, et vaid paar hüpet teel ja läinud ta on. Vanasti, veel paarkümmend aastat tagasi jäid pidevalt auto alla, kuna kõrvale ei hüpanud. Samas olid vähemalt mul samal teel kiirused umbes poole väiksemad kui praegu - tehnika areng ja paranenud juhitavus on mõju avaldanud.
Ju ikka midagi jänese käitumises muutunud on ja kas kõik need "teaduslikud" seletused tuledes jooksmise põhjendamiseks üldse vettpidavad olid :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Seda vist nimetatakse kohastumiseks muutuvate oludega, eks jänkud taha ka elada :lol: :lol: :lol:
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Eks suve teisel poolel ja sügisel jääb auto alla rohkesti noorloomi aga jiljem juba oskavad loomad autot mitte karta ja seega mitte enam paaniliselt risti üle tee panna, või siis piki teed edasi panna. Sama tundub ka kitsedega, sügisel kui näed kitse tulemas siis ega ta oma teed ei muuda, kui üks loll ees siis terve kari järel, nüüd hiljuti pani jälle pimedas üks kits ees üle tee , nägin et kari taga, endal kiirus piisav libe ka juba vandusin et nüüd on kombes, aga ei kari jäi seisma, ootas viisakalt kui ma sain autol hoo maha, nendest mööda ja siis läksid graatsiliste hüpetega üle tee auto tagant. ja ei mingit paanikat :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Vasta