enesetapja jänes

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

et mul siis sugulane istus võsas(jahtis vist sokku)kui sis korraga märkas jänest kes tuli tema poole.tuli ja tuli kuni oli juba tema ees(mees muidugi ei julge hingata ega liigutada) ning lõpuks jänes nuusutas siledaraudese toru :) kuni alles sis sai aru et midagi on valesti ja pani jooksu :D
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

aastat neli või rohkem tagasi, kui sai vanaisaga vilja käidud kaasas vedamas, juhtus ikka, et mõni jänes sattus meile teele. Enamasti sama jama: algul jookseb tuledes, klõps tuled kinni, sekund-paar vahet, tuled peale, tema juba istub ja krapsti püsti ja uuesti liduma. Mõni jänes võis vahel rohkem kui 2-3 korda niimoodi istuma jääda. pole enam ammu pimedas jänest näinud, nii et ei oska kommenteerida, kuidas asi nüüd on. Arvatavasti suhteliselt sama, aga kindlasti oleneb tõesti ka vanusest nagu Pikk siin kirjutab

Pikk kirjutas:Eks suve teisel poolel ja sügisel jääb auto alla rohkesti noorloomi aga jiljem juba oskavad loomad autot mitte karta ja seega mitte enam paaniliselt risti üle tee panna, või siis piki teed edasi panna. Sama tundub ka kitsedega, sügisel kui näed kitse tulemas siis ega ta oma teed ei muuda, kui üks loll ees siis terve kari järel, nüüd hiljuti pani jälle pimedas üks kits ees üle tee , nägin et kari taga, endal kiirus piisav libe ka juba vandusin et nüüd on kombes, aga ei kari jäi seisma, ootas viisakalt kui ma sain autol hoo maha, nendest mööda ja siis läksid graatsiliste hüpetega üle tee auto tagant. ja ei mingit paanikat :D


nähtavasti oli see sokk kellega nädal-kaks tagasi kohtusin, siis juba vanem ja kogenum. Ise küll roolis ei olnud ja juht ei märganud ka sokku, enne, kui ma karjatasin, et võta hoog maha, aga reageerimisaeg jäi õnneks nii pikaks, et hoogu maha ei saanud. Nimelt sõitsime umbes 80ga korralikul kruusateel, kahel pool umbes 20-25m laiune põlluriba. Korraga nägin, et sokk autost vast 10 m kaugusel, siis hõikasingi, et hoog maha. Õnneks keeras 2-3 meetrit enne autot otsa ringi, muidu oleks otse külje pealt sisse põrutanud. parajalt hakkas pimedaks ka minema, nii et enda viga, et ei atrvestanud, et loomad liikvel, aga hea ikkagi, et looduslik valik oma korrektuurid alates auto leiutamisest teinud. :lol: oleks pidurdanud, oleks ehk loomgi teisiti käitunud
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

eh, jänes on kuri loom.....võib su tõsiselt ära lõhkuda, :)

korra vanal vene ajal koerad jänest ajasid suure põllu peal mida poolitas suht suur magistraalkraav millesse suubusid veel aegajalt veic väiksemaid kraave.....aga lund see aeg ikka jagus....ja tuskas ning kraavile olid justkui karniisid moodustunud.....jänes tahtis üle magistraali minna aga ei saanud teistpoolt kalda karniisist üles .....ja hakkas mööda kraavipõhja minu poole jooksma.....aegajalt proovis üles hüpata aga ei õnnestunud....no lasta ei saa....mööda renni tulevad ka koerad....mõtlesin et lähen kraaviristis külgharusse ja võtan kätega selle selli kinni...mõeldud tehtud....viskusin jänese peale...krahmasin jänese siis sülle....aga jänese tagakäpad on siiski suht tugevad.....igastahes buhvaikast (vene vatijopest) jäid vaid räbalad....ja siis kui mulle veel kaks koera selga hüppasid.....siis lasin selle jänese lahti ja läinud ta oligi.... :oops:
kärbes kirbule!
Vasta