SOOVIKS OSTA KOMBIT

2005. aasta teemad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Alati on hea kui keegi esimesena KKI taluvuspiiri mõnes küsimuses järele proovib ;)

BM
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

kombi

Postitus Postitas tsuks »

Õigem siis juba 12/70(76) x .308 win.

Üksvahe trapperis müüdi IZ-94 komplektis optikajala+ optikaga ca 13500 krooksu.
jahipaun müüb tsehhi kombipüsse- a hind on ilma optika ja jalatata sama 13-14 tuhhi.
Kui raha rohkem- miks mitte ka kallim püss.

Samas kui tahad kombit kopprajahiks ja/või pikemaid trette jala teed- siis võib tõesti püss kergem (peenem) olla nii sile- kui ka vindi raua kaliibid väiksemad.
tsuks nigu ma olen...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Püssi ostmine ja kaliibrivalik on kahtlemata igaühe enda otsustada, aga arvestades eelolevaid seaduseparandusi, mis seavad suuruluki küttimiseks lubatava relva tulejõuks tõenäoliselt min 3000j,siis kajahimehe pakkumisel ei ole erilist jumet, olenemata hinnast, olgugi relv nö viimase peal!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

puukoi kirjutas:......arvestades eelolevaid seaduseparandusi, mis seavad suuruluki küttimiseks lubatava relva tulejõuks tõenäoliselt min 3000j.....


kas on eelnõu kuskil nähtaval kohal kah juba ?

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See Blaser hea väikekiskjate jahiks ja kobrast küttida ning oma soku saad ka kätte,kui tahtmist,siis saab ju teised rauad juurde osta,siis lase mida tahad,muidugi see läheb palju raha maksma.
imavere
Postitusi: 9
Liitunud: K Juun 01, 2005 7:25 am

Postitus Postitas imavere »

mul on relvade kohta infi vaja mite mingit seadust uurida
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Millise kombirelvakohta hr. imavere konkreetselt infi vajab?

Mõttetu ju siia ülesriputada kõiksemaailma kombirelvadetootjate lingid.
Kuigi- nii ebamäärase küsimisepääle võiks ju teha. foorumi siniseks.
A`la igale küsimusele vastaks: vaata siia: http://www.hunter.ru jne
Samas- milleks?
Too aga ette kuldserandiga taldrikul- aga selge on see, et siga apelsine ei söö. Küll pole sort see, kül koor paks ja üleüldse võõras frukt!
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

tsuks kirjutas:Mõttetu ju siia ülesriputada kõiksemaailma kombirelvadetootjate lingid.

No ütle üks
Peale Blaseri nagu polegi teisi.Igatsugu expresse tehakse küll,aga kombitootjaid ikka vähe,pean silmas meil poes pakutavate tootjate relvi.
Kui mees seda IZ-i ei taha,mis meie letitelt siis võtta oleks.Tšehhi püss on meie meestel ka, laseb hästi juba aastaid ja mees igati rahul.
Jäägi midagi muud üle,käi poed läbi ja vaata kumb endale meeldib ega keegi nii ehk nii ei ütle,et osta see või teine.Üks kallim ja ilusam ,vast ka ergonoomilisem,teine teeb ka töö korralikult ära.Vaata kuidas kaitseriivid istuvad ja päästmine ,palge istumine pole oluline,kui optika peale paned,sest siis ostad laekõrgenduse minu käest nii ehk nii :lol:
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Jah maitse asi kellele ema kellele tütar. Meil seltsis kuuel mehel komb. IZ lasevad väga edukalt. Meestele kes koeraga jahti peavad sobib see relv ideaalselt. Enda relval alumine 7x57R müristab küll.
MJahi
Postitusi: 1
Liitunud: T Mai 04, 2004 12:46 pm

Postitus Postitas MJahi »

endal tikka 412 s
12 kaliiber peal all on 7.57 R
vindi moonaga on nii ,et palju seda ei liigu aga hakkama saab .
seni ainult tiirudes lasknud .Optika peal ja sai ka mõlemad rauad jooksma .Relvaga olen rahul no kaugelt laskmiseks ta mõeldud pole aga 100 m peal pole probleeme .
ograonu
Postitusi: 1
Liitunud: E Juun 06, 2005 7:39 pm

Postitus Postitas ograonu »

Mul endal juba aasta iz 97 kombi.Ülemine 12 alumine 308 win.Peale pisukest nokitsemist ja katsetamist väga tore relv.Lasin spetsialistidel veel kiirjalad ka teha ja aina paremaks läks.Ma olen suuresti koeraga mööda võsa ründaja ja sinna on tema lühike toru ideaalne.
ULV

Postitus Postitas ULV »

Tegelikult kombipüssidel ju kuuliraud reeglina 60 cm, mis pikem kui tavakarabinidel (55 - 57 cm). 60 cm rauaga vaid juba täpsusklasssi jahivindid. Püss ise muidugi lühem tänu lukuosa (poltluku) puudumisele.
Endal Tikka 412 S 12/76/308 ja väga rahul.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

MJahi kirjutas:endal tikka 412 s
12 kaliiber peal all on 7.57 R
vindi moonaga on nii ,et palju seda ei liigu aga hakkama saab .
seni ainult tiirudes lasknud .Optika peal ja sai ka mõlemad rauad jooksma .Relvaga olen rahul no kaugelt laskmiseks ta mõeldud pole aga 100 m peal pole probleeme .

kuidas, 7x57R euroopa populaarsemaid kombi(vintraua)kaliibreid ja meil vähemasti Norma, S&B moon müügis. Kujutan ette et 6.5x65R RWS ja .30R Blaser laskemoonaga võib mure tekkida :cry: 7x57R hea kaliiber kuid kuuli kaaluga ei tohi üle pingutada(kuni 10g) :wink:
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

Kas keegi on proovinud IZ 94 raudade jooksu timmida ka? Nimelt eile tiirus kollimaatorit sisse lastes selgus, et vintraud on mingil kummalisel põhjusel hakanud jooksma liiga üles. Siledast rauast lastes sain täpselt keskele, kuid vintrauast proovides jooksis kuul 35-40 cm üles. Kus suunas seda raudadevahel asetsevat kruvi peaks kruttima, kas päri või vastupäeva?
scotto
Postitusi: 9
Liitunud: N Mär 03, 2005 8:17 am

Postitus Postitas scotto »

greenhorn kirjutas:Kas keegi on proovinud IZ 94 raudade jooksu timmida ka? Nimelt eile tiirus kollimaatorit sisse lastes selgus, et vintraud on mingil kummalisel põhjusel hakanud jooksma liiga üles. Siledast rauast lastes sain täpselt keskele, kuid vintrauast proovides jooksis kuul 35-40 cm üles. Kus suunas seda raudadevahel asetsevat kruvi peaks kruttima, kas päri või vastupäeva?


Nimelt selle poldi keeramine ei aita suurt midagi, võta see polt sealt vahelt ära ja lase treialil uus teha, kuid väiksama läbimõõduga kui originaal, set kuna vint laseb üles peavad rauad keskelt rohkem kokku minema, et mõlemad ühte kohta laseksid. Kui väiksema läbimõõduga polt olema. Edasi saad timmida õhukesi teraslehti sinna vahele pannes. Ühesõnaga mängimist on palju ja pauke läheb palju kuid tulemus ideaalne, koos relvameistriga ise kõik läbi proovitud ja oma neli IZ jooksma pandud.
seal on teine rebane
Suletud