SOOVIKS OSTA KOMBIT

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Oman ise ka üht 308w kombit ja ausalt öeldes on mul vaimustus möödas .Sileda 12kl ja 308-sa kuuli trajektoor on nii erinev ,et kunagi ei või kindel olla .Jah sile pigem kõlbab armupauguks kui vaja(kuuliga) ,muidugi vahel haavlitega rebast jne.Ka algkiirused on erinevad ,nii on ka liikuvat looma veidi kaugemalt keerulisem mõlemast rauast lasta.Ütled et vint jookseb ülesse.Proovi siledas erinevaid kuule,vahel aitab seegi sest kõik sileda kuulid ei jookse ühtemoodi .Kui võimalus siis toob tsoki vahetuski mõningast muutust.Mul nimelt selline kogemus.Samal kombil ka haavlirauad kaasas ,ülemine raud jooksis 10cm ülesse ja alumine sama palju alla.Vahetasin siis tsokid omavahel ära ja mõlemad rauad paigas.Muidugi ei maksa tugevast tsokist kuule läbi hakata uhama.
Kivi kotti!
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

Puhta loll vist olen, vaatasin ja näppisin suurest uudishimust seda kruvi, keerleb teine koos mutriga ilusti vabalt, kuidas krt see peenem kruvi peaks raudade asetust mõjutama? :oops: :?: Ja kuhuvahele need teraslehed arumaisaa :evil:
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Tikka 412 s

Postitus Postitas Metslane »

Kui palju Tikka 412 s maksab?
Aim small, miss small!
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Re: Tikka 412 s

Postitus Postitas hirvekütt »

Metslane kirjutas:Kui palju Tikka 412 s maksab?
Tegelikult, soovitan soojalt, mitte kombit osta. Pardijahti mine ikka haavlipüssiga ja kaugemalt tulistades kasuta vintrelva. Olen ise vahel ka mõlemad kaasa võtnud, kui kitsa sihi peal ees peab olema, on võimalik valida. Tavaliselt kombi püssidel jätab haavliraua pikkus soovida ja see lihtsalt laseb kehvasti.
Pea jahti, ära tapa!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Uued on nüüd müügis Finnclassic 512 nime all. Mustamäe Küti Äris saad näha teisi. Kombirauaga oli vist 17 kilo kopikatega ja haavliraua paar miski peaaegu 8 kilo vist juurde tuli. A võta telefon ja saad täpselt teada.
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Hirveküti soovitust lugedes tuli mulle meelde ühe minu hea sõbraga juhtunu, kes mõned aastad tagasi hundijahil tiris ka kahte püssi kaasas -vinti ja siledat. Oli siis lipuringis sihtide ristumiskohas ja otsustas aju alguses sileda kätte võtta. Vaevalt sai aju alata, kui hunt sihile ilmus....aga meetrit sada eemal. Seisis paar sekundit ja läks oma teed. Mehel muidugi selle aja peale juba vint peos. Hunt aga jõudis kütiliinile, sai sealt "hoiatuslasu" ja.... tagasiteel jälle mu sõbra eest sihilt läbi, aga nüüd ca 25 sammu pealt ja jooksuga. Temal muidugi nüüd vint käes.
Sellest päevast peale käib ta jahil alati ühe püssiga....

Tikka 412 soovijale siiski ka üks julgustav sõna, et pole selle haavliraua jooksul viga midagi. Eks ikka tuleb relvale leida sobivaim laeng, nagu iga haavlipüssiga. Ju ikka relvameistrid ka teavad, mida meisterdavad ja kombipüssi tsokki vaadates see üsna pikk, võrreldes tavasileraudsega.
Ja kuuliga jookseb kombi sileraud (niipalju, kui minul erinevate Tikka 412 kokkupuudet on olnud ) väga hästi. Märkus : olen Tikka 412 kasutanud väga pikka aega.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Endal kombi-kogemust ei ole, ja hea, et ei ole. Ei ole küll ühtki kombiomanikku kohanud, kes sellega lähemal tutvusel rahul oleks olnud. Varem või hiljem on uued riistad soetatud. Vähemalt vene omadega on nii.
Tikka 412, kus on sama kal. paarisrauad, on oma olemuselt midagi muud ja võivad isegi head asjad olla.
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Minul seevastu enda kogemus ja veel mitmelt mehelt rahulolevad pajatused kombineeritud relvadest. Kui veidi kallim ja parem püss, siis jookseb täitsa normis. Ok, ei hakka jälle neist hindadest jahuma aga nii see siiski on, et kallim on parem, midagi pole teha. Oman ka veel drillingut, mille kokkujooks on juba tehase poolt täiesti OK reguleeritud, kuigi võimalus on ise vastavalt moona valikule veelgi kruttida.
Ühesõnaga-mina julgen küll soovitada, tõsiselt peab kaliibrite valikut kaaluma.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ka endal üks kapis ja vaimustus möödas :wink: Kui oled ühelasulise pooleksmurtavaga rahul ,siis ilmselt sobib sulle ka kombi!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Finnclassic 512

Postitus Postitas Metslane »

Kas kellelgi Finnclassic 512 juba kapis ka? Või on alles nii uus, et selline imevigur ainult poelette kaunistab!?! Oleks tore kuulda, mida keegi saunas naistelt kuulis.
Aim small, miss small!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Soovitan end kokku võtta ja Küti Äris ära käia. Võib-olla on seal ka see Tikka väljas, kindlasti tean, et seal on üks Blaser BBF95 kal.20/76 + .243Win kiirjalgadega. Suurt looma sellega laskma ei lähe aga sõltubki sellest, mida kõige enam jahid. Endal täpselt sama riist, olen väga rahul.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

No on Mustamäel seinapeal ja ei usu et kusagile kadund. 12/308 vist oli konkreetne riist. Esmaspäe käisin.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Mustamäel käidud

Postitus Postitas Metslane »

Enne postitust käisingi Mustamäel seda kaemas. Aga üks asi on kaupmehe jutt ja teine asi kogemus. Kuigi praegu tundub, et jätan söömise iga päevaga harvemaks ja hakkan vaikselt padja alla raha poetama, sest päris kobe asi tundub! Usun, et 12/308 on on seale lausa pühendatud.
Aim small, miss small!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kombi-kogemusi on foorumis lahatud küllaltki mitmel korral. Nagu igasuguse universaalse asjaga, on ka kombiga nii, et mis on hea kõigeks, ei ole ühekski neist kõige parem. Kombi on üksiku koeramehe igajahi relv, aga mina soovitaksin kombile eelistada ikkagi drillingut ;)

BM
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Viimane postitus oli justkui silitus kõrvadele kuna oman isegi drillingut, aga... Kui ausad olla, siis eks ta ole üsna raske püss metsas ringi tuiamiseks, kuigi selleks justkui mõeldudki. Klassikalisi drillinguid on Eestiski kindlapeale parasjagu, mina otsustasin kahe erineva vintraua ja sileraua kasuks. Palju kogemusi vahetada pole, sest ühegi uluki pihta pole veel pauku saand teha aga elame-näeme, homme jälle ju jahipäev!
Suletud