haenel

2005. aasta teemad
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ei luba rahakott mul hinnapakkumist teha :( . Aga kindlasti leidub mõni, kes ta sult kasvõi selle pärast ära ostab, et enne sõda tehtud. Uued asjad ja masstootmine.. on ilusad küll, aga külmad kuidagi.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

andrus kirjutas:Kaba on õlitatud aga raua mustamist ise ette küll ei julge võtta
Las see jääda ikka oma ala spetsidele.


võibolla väga rumal küsimus, aga millega te kaba soovitate õlitada? kohe ongi kaba õli? :? või saab ka millegi muuga?:M
tuleb jaht või jaa?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Mina ei soovita midagi olen lihtsalt teise tavalise relvaõliga üle tõmmanud.Imendub teine korralikult sisse ei määri ja ei haise kah.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

saialõikaja kirjutas:
võibolla väga rumal küsimus, aga millega te kaba soovitate õlitada? kohe ongi kaba õli? :? või saab ka millegi muuga?:M


Otsingut kasutada ikka soe soovitus!

vaata 2004 a -st relva puitosa töötlus ka, kui aega saad . :)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Mina ei soovita midagi olen lihtsalt teise tavalise relvaõliga üle tõmmanud.Imendub teine korralikult sisse ei määri ja ei haise kah.

relvaõli loetakse ikka puitu kahjustavaks :!: ja teda ei tohiks puhastamisel puitosadele lasta sattuda, seepärast ise ostsingi viimase püssi plastikuga. Puidu jaoks omad õlid, puutöömeeste käest saab seda infi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Lollikindel puiduõli, millega valmis relvakaba immutada, oleks nt ehituspoest saadaolev linaõli. Täiesti loodus- ja tervisesõbralik, varasemat immutust ta kuidagi kahjustada kah ei saa.

BM
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Kuulge, härrased! Olete ju ometi jahikauplustes käinud, igal pool on müügil spetsiaalselt relva lae jaoks mõeldud õlid, eri tooni ja erinevatelt tootjatelt. Ei maksa eriti palju see väike purgike. Mida te leiutate! Tip-top spets kaup olemas, milleks muud variandid!?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mina küsiks retooriliselt vastu, et miks peaks jahimees oma õlul ülal pidama nende "tip top spets õlide" turustajate, edasimüüjate jne armeed, kui ta soovib kasutada midagi muud: odavamat, kättesaadavamat (ei pea relvapoodi minema) ja äraproovitumat.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Siinkohal julgen küll kahelda kas ehituspoest värnitsa ostmine odavam tuleb ,kui see spets õli .Olen ise seda kasutanud ja olen nii hinna kui omadustega rahul.Ei mäleta palju see väike pudelike maksis ,aga kallis ta küll ei olnud. MUIDUGI olgu vaba valik igalühel mida ,milleks kasutab!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ma kunagi ühe vana vene üksraua lae lihvisin kergelt üle ja immutasin puusepapeitsiga. jäi enamvähem.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

See on maitse (ülekantud tähenduses :D ) asi, tõepoolest. Lihtsalt minu soovitus oli pigem mõeldud sellisena, et kui kodus on linaõli olemas, siis sellega saab relvalaadi töödelda ilma seda rikkumata ning ei ole ka vaja spetsõli järele poodi sõitmise peale raha kulutada. Spets. vahendist olen mina kuulnud head ainult niipalju, et kalli püssi lae töötlemiseks ostes ja kasutades on tuttaval hing millegipärast rahul (varem vanale püssile kasutas värnitsat ja krt teab mida veel ja kogu aeg kippus liigselt ära kuivama, vbla oli ka puu viga vms), kuigi samale püssimargile ja -mudelile linaõli kasutamise järel (mul endal) ei ole visuaalselt ega muul moel võimalik nende kahe püssi laadidel vahet teha. Hing on rahul ka looduslikku linaõli kasutades. Kuigi, hinnast rääkides, kaldun siiski arvama, et 35.- kroonine linaõli pudelikese hind "jääb tip top spets" (R), TM õli hinnatasemele siiski veidikene alla.

Päikest ;)

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Püssi puitosa määrimine, immutamine, on jumala eest suva! Laskeomadused sellest ei halvene, ega ka parane, määri kasvõi taluvõiga. Vahe on ainult selles, et ühega pead määrima pea iga jahi järel, teisega korra kuus, kolmandaga hooaja lõpus,neljandaga kord paari aasta jooksul. Oma eelistusi siiski ei avalda, kogemuste järgi tõuseb sellest ainult hirmus kära.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ega me ise jalgratast leiuta, juba sellest ajast kui eestlased jahilaskmises Liidu ja Dünamo koondisesse hakkasid mahtuma tehti selgeks, et relvaõliga ei tohi puitosa määrida ega immutada, teeb puidu rabedaks! Spets puuosa õlid on jah ilmselt linaõli baasil tehtud (aga kes võib pea anda, et mitte viinamarjaseemne õli baasil või maisiõli baasil??) ja kasutage spets puuosa õlisid, saate kena toonida veel lisaks! Mis siin ikka vaielda... :oops:
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Mina kasutasin oma relvale linaseemneõli (tumedat värvipigmenti oli kah sisse segatud). Hea nipp vana õli kabast kättesaamiseks on muide kasutada praeahju puhastamise vahtu (aerosoolpudelis, enamikes supermarketites saadaval).
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Selle õli kättesaamise koha pealt Pellel täitsa õigus, need igasugu rasvaimurid-vahud teevad puu kenasti kuivaks. Need imevad vist rasva igalt poolt välja, ei tea kas peaks õllekõhul ka proovima :D

Ise kasutan korra-kaks-kolm aastas(olenevalt, palju vett ja vilet püssid saavad) kaba jaoks Sako kabaõli ( Sako Tukkiöljy), mille 80 ml purk maksis 80 kr. Krt, l hind tuleb päris tummine :M . Sellisest purgist jätkub relvale mu meelest umbes ~15x korralikuks õlitamiseks. Siuke hea paks ja tume asi, teeb püssi päris ilusaks kohe, kena endalgi vaadata. Igasugu uue-uhkema püssi ostu plaanid lähevad meelest kohe.
Suletud