Uus jahisaade “Metsapoole”

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas sooviku »

:) Seekord oli küll see "vahva" jutumärkides.Vaatajale ei paku ju midagi see mingi musta täpi sihtimine üle vee.Laskjale on see elamus kindlasti.Minu arust on väga häiriv,kui peale reklaami hakatakse eelnevat lõiku piiikalt üle kordama.Sama koha pealt või suts ennem on okey.Vot selline kordamine jätab küll mulje,et pole midagi näidata ja täidame saate lihtsalt ära.
Ah mis,vaadata ju võis ja toorvorsti retsepti pildistasin ka üles.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas pktaks »

Ja vat siin tulebki välja inimeste erinev arusaam asjadest. Minu jaoks oli saade tõepoolest huvitav, juba ka selle poolest, et räägiti lisaks paugutamisele juurde ka, mida kobras seal korda saadab, samuti näidati kontakti maaomaniku ehk tavainimesega ja näidati siiski ka looma küttimise hetke. Ega siis see saak ei peagi olema makrokaadris lasu hetkel. Võttes arvesse selle, et suur osa vaatajatest on siiski ka jahinduskauged inimesed, oli minu hinnangul tegu hea saate ülesehitusega.
Jah, hullu actionit ei olnud, ent kas see on siis põhiline, las see jääb igaühe enda otsustada :)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas aivar00 »

Mis te kraaklete - nagu pessimist ja optimist :lol: . Lõpp hea, kõik hea. Ise kaldun arvama, et peaks veelgi rohkem näitama, et see paganama urbaniseerumine nii kiiresti peale ei tungiks. Kõik aga tasa ja targu- vastasel korral Valner&Co saab südamerabanduse. Too ju krooniline jahimeeste vihkaja, kuid minu teada taimetoitlane ei ole :VS .
Tsiteerin:
toorvorsti retsepti pildistasin ka üles

See ei olnud ju toorvorst - keedeti ju potis :lol: . Unustati mainida paari nüansi - nimelt keedunõu põhja on soovitatav panna linane rätik või kasvõi majapidamispaberi tükid. Need takistavad vee kuumenemisel poti põhjast kerkivate mullide eest vorste. Mullid vorstile terava kui nõelad.
Soovitus vorstide sisetemperatuur tõsta vastavalt meil kehtivatele ohutu toidu nõuetele - + 72 c.
Ja kuumutusvee temperatuuri ei ole soovitatav lasta tõusta üle 80 c kuna kuumemas keskkonnas sooled kipuvad lõhkema :lol: .

Muideks selline tähelepanek - läbi keedetud vorstidel on maitseainete maitse tugevamalt tunda kui toorvorstil ( näiteks grillides). Lisaks võib läbi keedetud vorste ka kohe leiva peale lõigata poe jahuplönnist keeduvorsti asemel :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas sammal.habe »

koprajahi saade on tiba parem küll kui töö hülgejahi oma oli.
just pktaksi poolt kirjeldet põhjustel.
samas ma ei saa aru neist kordustest. kui kunagi ammu filmikoolis õppisin, siis montaazhikursusel rõhutati et iga järgnev kaader peab sisaldama uut informatsiooni. või siis peab olema eriti hea põhjus miks juba näidatud kaadrit korrata tuleb. siin ma seda põhjust ei näinud, ilmselt ise loll ja ei adu tänapäeva peenemaid nõkse :)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas sooviku »

aivar00 kirjutas:Mis te kraaklete


:lol: Jälle näed seda,mida mina ei näe!
Ei mõista,miks rõhutatakse kogu aeg,et tegu on kogupere saatega ja,et saadet vaatavad ka jahikauged inimesed.Sel juhul tuleks need tapetud(seda nad ju on :wink: ,mis sest,et kütitud) loomad ära udutada ja laskja nägu ei tohiks ka näidata ja paugu heli pole vaja lasta,mõni äkki ehmatab.Ja taimetoitlastele te üldse ei mõtle!Mis nemad tundma peavad,kui telekast tuleb ainult liha järamist.Ja sõnad, :H sõnu tuleb valida!
Ühesõnaga,kui on jahisaade siis olgu jahisaade ja selles peaks näitama kõike jahipidamisega seotut,ka soolikalaskmist, nülgimist ja rääkima paremini tapvast kuulist.Ja kui kiruma võtab siis tuleb ka kiruda.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:See ei olnud ju toorvorst - keedeti ju potis :lol: . Unustati mainida paari nüansi - nimelt keedunõu põhja on soovitatav panna linane rätik või kasvõi majapidamispaberi tükid. Need takistavad vee kuumenemisel poti põhjast kerkivate mullide eest vorste. Mullid vorstile terava kui nõelad.
Soovitus vorstide sisetemperatuur tõsta vastavalt meil kehtivatele ohutu toidu nõuetele - + 72 c.
Ja kuumutusvee temperatuuri ei ole soovitatav lasta tõusta üle 80 c kuna kuumemas keskkonnas sooled kipuvad lõhkema :lol: .

Muideks selline tähelepanek - läbi keedetud vorstidel on maitseainete maitse tugevamalt tunda kui toorvorstil ( näiteks grillides). Lisaks võib läbi keedetud vorste ka kohe leiva peale lõigata poe jahuplönnist keeduvorsti asemel :lol: .

Mina sain aru selle keetmise mõttest, et seda tehti üksnes selleks, et kalgendada sool. Ja ei lastud vett keema vaid hoiti seal +80 juures 20 min vms.
Seal vist mulle ei teki, mis ära lõhuvad kesta?
Ja ma saan aru, et oled Aivar seda lüket kasutanud? Kuidas rätik vms paika saada, et ta minema ei mullitaks keevas vees?
Ma ise vaatan seda naiste värki jahi juures ja vaikselt muigan. Mis ma nüüd teen? Mis ma nüüd tegema pean? Kas teen nii? jne Seda oli nii hülgejahi saates, kui ka viimases osas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
Ei mõista,miks rõhutatakse kogu aeg,et tegu on kogupere saatega ja,et saadet vaatavad ka jahikauged inimesed.

Pole siin soolestamist miskit häbeneda - olekski hea kohe näidata ja seletada milleks miski siseorgan on. Vaata millised pildid on koolilastel luustiku peatükis õpikus - hobune rautab takka inimest... Saan aru, et väga hästi joonistub skelett välja, kuid jälle see meie võlts eetika. Ja kraaklemise all pidasingi silmas sõbralikku aasimist :wink: .

Kakuke - selline väike vorsti kogus tavaliselt saavutabki 20 minutiga sisetemperatuuri +72. Miskit soolika kalgendamist pole vaja teha. Muide meil on see "ohutu" t +72, osades öiro riikides aitab ka +68. Meil taheti alguses kehtestada +75, kuid lihaskiud hakkab temperatuuril alates +72 kokku tõmbuma ning vett välja ajama. Siin said toidutehnoloogid kohalikele öirosoodadele õnneks käe ette. Põhiline on asjaolu, et sellel temperatuuril toit steriliseerub ehk siis hukkub enamus inimesele kahjulikke baktereid. Nii olen mina igatahes koolitustel tehnoloogide jutust aru saanud. Kuna osutan ka teenust, siis ei julge kellegi kõhuga riskida.
Selle köögipaberi või rätiku paikas hoidmine on jah paras probleem. Enne lõikasin nn. keevitatud aiavõrgust ( vanasti tehti rebaste-naaritsate puure - 90 cm kõrgune rull, silm vist oli 2*2 cm) lihtsalt poti sisemõõdu järgi nn. võrgurõnga. Nüüd tehtud roostevabast materjalist puupliidi raua suurune keedunõu, millise põhjas on roostevabast terasest nn. rest, mis on põhjast ca 2 cm kõrgemal ja jalad hoiavad rätikut paigas. Vorstid lähevad keedunõusse kandiliste roostevabast võrgust korvidega, millel on ka võrgust kaan peal ( muidu pealmised vorstid tõusevad pinnale hulpima).
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas kakuke »

Ma kohe ei saanud kirjutamata jätta. Viimane saade oli igati tiptop. Väga maitsekalt tehtud. Au ja kiitus. (y)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas sooviku »

Nõus
Naine võib olla,koer peab olema!
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas tädimaali »

Täna üle väga pika aja siia kiigates sain kah sellisest saatest teadlikuks ja vaatasin paar saadet järgi, ning pean ütlema, et kuigi ise olen ka naisterahvas ja pigem koertega mässan jahil kui lasen (ehk et pole sama tõsiseltvõetav kui aastas kümneid ja kümneid loomi laskvad mehed-naised, ning kindlasti olen suutnud jätta ka tibimuljet vahel), siis mind häirib, et ikkagi on saadet taas juhtimas ... vabandust, ei taha solvata, aga minu isiklik mulje - nö "tibi". St, mul on palju tuttavaid soomlaste ja rootslaste hulgas, kellega mitmed korrad aastas kohtume ja jahil käime, sh naisjahimehi, olen vaadanud omajagu põhjamaiseid jahisaateid kust naiselement tugevalt läbi jookseb, minu isiklik mulje ja arvamus, kui on tõsiseltvõetavam naisjahimees, siis ta ei jäta sellist ... oi et vees ei libastu-jalgu märjaks ei tee või uute pükste pe...t mustaks-lõhki, ah ma pean nüüd veel pissile minema ja üleüldse sai kõht ka tühjaks, ja näe hommikul värvisin värskelt küüsi ka :D (ja see pole üldse õelusega öeldud, tegelikult, eks naistel on omad tüüpilisemad omadused ja eks neil on oma kohtki - eriti kindlasti paljude meeste meelest :D ). Mulle lihtsalt endale pigem imponeerivad ... lihtsad inimesed. Ja looduses hakkama saades olekski kambas pigem sellistega, kes hakkama kindlasti saavad ning teistele koormaks pole.
Kuna ise vaatan hea meelega nt saadet Osoon (eriti uuemad osad ilma Korzetsi aeglase heietamiseta), siis võrdleks sellega - seda saadet juhivad päris asjalikud, "usutavad" mehed, ok nad ehk ei ole nii kõvastunud kui päris loodusuurijad ning neil on viimase moe järgi kallid matkariided mis ei ole eriti kulunud :D (vs nö päris loodusuurijad kel tihti on suva dressid-joped aastast 90, mis on ka elu ikka näinud :D ), aga hakkamasaamistasemelt päris kontorirotid kah ei tundu (omal ajal algklasside lapsena sai ikka käidud ornitoloogialaagrites ja magatud lõkke ääres lumes veebruarikuus, ning meiega tegelenud teadlasi mäletan küll tänini, seal ei olnud ühtegi punaseksvõõbatud pikkade küüntega tibi küll, vähemalt tookord :D ... noh, võibolla ajad on muutunud, aga ega Osoonist kah ei jää selliseid tibisid üldiselt silma). Mõnus on vaadata saadet kui ei ole seda tunnet et ... natuke feik on. Mulle meeldib usutavus. Noh, lihtsalt selline arvamus, mida tundsin hirmsat vajadust jagada :D .
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas rajaleidja »

Jahinaine ei pea välja nägema nagu ära hooratud Tori hobune, et ta oleks tõsiselt võetav.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Vau,üks lause lausa 119 sõna :P Kindlasti mingi rekord!
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas kakuke »

Viimast saadet ma isegi ei taha kommenteerida või kui, siis nii palju, et võrreldes eelneva st sokujahiga oli tegu nagu päeva ja ööga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas sax »

Eks järgmine hooaeg siis Maali püherdab auklike nailonist dressidega porilombis ja laseb kõhutuult mi-bemolis. Vaatajarekord :oops:
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Uus jahisaade “Metsapoole”

Postitus Postitas pktaks »

Teatud mõttes olen tädimaaliga nõus. Teatud aspektides siiski päris mitte, st naine võib ju olla naiselik ka siis, kui tal mehelik hobi on. Selleks et tõsiseltvõetav olla, ei pea oma "mina" maha suruma ja käituma mehe moodi. Ja eks see naissaatejuhiga saate tegemise eripära ongi, et naiselikkuse teatud mõttes eksponeerimine toob välja erilisuse ja meelitab ehk teistmoodi vaatajaskonda rohkem ligi. Meessaatejuhtidega saateid on maailmas ilmselgelt palju rohkem :D
Paraku on nii, et need, keda hirmsasti tahaks kaamerate ees näha, ei taha esineda ja saatejuhiks olla. "Ärahooratud Tori hobuse", "mudas püherdava peeretaja" ja "tibi" vahele jääb suur tükk maad, millest siin vist pole suurt mõtet rääkida.
Osoon meeldib mulle ka :)
Vasta