metssealiha pärlsibulatega

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Siga on väga mahlase prae nurgakivi :D aga eks ma siga tabades hakkan selle asjaga kindlasti tegelema. Hetkel fooliumi teemal enne plaanis kits ja põder. Kobrastki peaks proovima nii teha. Aga külm ilm on juba pikalt oodatud tegelane.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Külmunud liha

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Julgust külmunud lihast praadi teha andis minu Siemens`i pliit/praeahi millel kasutusjuhend/kokaraamat kaasas. Automaatseid küpsetusprogramme on selle pliidi ahjul 19, kaalu liha ära, sisesta liha kaal ja number (iga looma lihal erinev number) pane külmunud (tavalise, mittekülmunud liha programmid on loomulikult ka) ja maitsestatud lihatükk kinnisesse potti ja lülita sisse vastav programm. Edasi saad vaadata millal praad valmis, no tavaliselt teeb umbes 3 tundi. Temperatuuri ei ahi näita, aga ma "spioneerisin", panin ahjutermometri nähtavale ja mis ma nägin: algul põrutab kohe 220-230 kraadi, pärast laseb 190-200 peale ja küpsetab valmis. Kuna mulle ei meeldi nii tugevalt läbiküpsetatud liha nagu see automaatprogramm teeb, hakkasin katsetama. Nüüd sain metssearibi küpsetamise küll kätte:
Võta sügavkülmast tükk metssearibi nii 1,5 kilo.
Maitsesta jahvatatud meresoola, ulukilihamaitseainega ja jahvatatud viie pipra seguga mõlemalt poolt.
Soola pane palju, rohkem kui tavaliselt ja katsu kindaga kogu maitsestus ka külgedele hõõruda. Jäta liha toatemperatuurile seisma kuni praeahi kuumeneb 200 C peale. Pane liha ahjuplaadile, keskele ja küpseta ühe jutiga 45 min, siis keera teine külg (kui nõgusa poolega kohe ülespoole panna nii, et vedelik keskele koguneb ei ole tavaliselt üldse pöörata vaja) ja küpseta veel 45 min. Lülita ahi välja ja lase ahjus järelküpseda 15-20 min. Valmis! Liha saab pehme ja mahlane! Ilmselt on "point" selles, et jää mitte ei sula vaid hakkab kohe liha sees aurustuma ja liha saab pehme? :roll: :arrow: :wink: :cry: :lol: :oops:
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, R Dets 23, 2005 7:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Pisut teemast välja, või siis mitte.
Olen katsetanud kadakamarjadega ja kõige tugevam effekt mis sain oli see et parasjagu vängelt haisenud kuldi tükist sai täiesti haisuvaba prae.
Hoidsin 36 tundi marinaadis kus oli hulgas ka kuivatatud ja purustatud kadakamarju (neid siniseid ikka, rohelisi võite ämmale anda).
Isegi naispere pettis ära... :)
Vasta