metssealiha pärlsibulatega

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

metssealiha pärlsibulatega

Postitus Postitas Markko »

Valmistusained
1 kg metssea reietükkkondita)
soola
jahvatatud musta pipart
3 suurt sibulat
6 sl toidu쩼br /> 3 sl tomatipastat
0,7 l punast veini
10 kadakamarja
20 marineeritud pärlsibulat (konservist)
4 viilu peekonit


Valmistusviis
1. Pese metssealiha kᠶee all, kuivata ja l髡 u. 3 cm kuubikuteks. Maitsesta lihat䠳oola ja pipraga.
2. Koori ja haki sibulad.
3. Kuumuta pannil 쩠ja pruunista selles liha. Lisa sibulad ja hauta klaasjaks.
4. Sega juurde tomatipasta, vein ja purustatud kadakamarjad. Lase roal u. 45 minutit moorida.
5. 10 minutit enne valmimist lisa n⵴atud pärlsibulad, maitsesta.
6. Lõika peekon peenikesteks ribadeks, prae pannil kr⥤aks ja aseta roale ning serveeri koos kartulikroketitega.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: metssealiha pärlsibulatega

Postitus Postitas kakuke »

Markko kirjutas:10 kadakamarja

Niipalju kui ise kokanud olen, pole kasutanud kadakamarju (võibolla olen millestki ilma jäänud). Milliseid marju kasutatakse? Kas rohelisi või siniseid? Kui neid mõlemaid maitsta siis rohelistel on tunduvalt vängam maitse, aga sinistel see peaaegu puudub. Millegipärast kasutaksin ise rohelisi, kuigi segadust tekitab asjaolu, et apteegis müüakse jälle siniseid. :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

ma kaldun arvama et siniseid aga parem on küsida mõne targema kokka käest
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Olen isegi marinaadi veidi kadakamarju lisanud (siniseid) need valminud, aga ega vist suurt vahet pole. Tasub panna ka kilo-kahese tüki kohta lusikatäis mett. Annab väga hea ja omapärase maitse. Mina proovisin ja hakkas meeldima. Mesi sobib kõikidele metslooma roogadele. MMMM............ head isu!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mina kasutan ka liha maitsestamisel mett ja see on tõesti väga hea.
soovitan soojalt.
aga kas keegi teab võibolla on kadaka marju ka kuskil müügil
jaht eesti moodi
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

kas sul lähedal kadakaid ei ole lihtsam on ise korjata
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

minu jahialadel neid vist ei ole jah. pole igastahes silma hakanud :(
jaht eesti moodi
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

kriss kirjutas:aga kas keegi teab võibolla on kadaka marju ka kuskil müügil

Turul äkki, keegi mainis siin apteeki ning võibolla tasuks vaadata ka toidukauplustes maitseainete riiulist. Pole küll ise veel otsinud.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

poes maitseaine riiulilt ma neid küll leidnud pole :( aga aapteek võib küll neid müüa.
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Apteegis on kindlasti väikeste kotikestega müüa kui mujalt ei saa. Minule see eriti ei meeldi, apteek ja söök ei lähe just ilusti kokku. Tegelt vahet vist ei ole seal ju igasugu ravimtaimi müügiks ja tee materjali kah.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: metssealiha pärlsibulatega

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:Niipalju kui ise kokanud olen, pole kasutanud kadakamarju (võibolla olen millestki ilma jäänud)


Just nimelt "ilma jäänud maitsest", proovi teinekord, pikid metskitse kintsutüki peki ja kadakamarjadega, ning hõõrud maitseainetega sisse, siis las laagerdub päevakese ja ahju koos porgandite, kartuli ning mugulsibulatega, maitseelamus on garanteeritud.
Lähengi ja võtan midagi sulama. :D

Muide soovitan marjad ise korjata ja ära kuivatada, sinised on õiged.
Feen

Kadakamarjad

Postitus Postitas Feen »

> aga kas keegi teab võibolla on kadaka marju ka kuskil müügil

kadakamarju saab Vürtsipoest. Tartus asub see lihaturul, Tallinnas ja Pärnus ka kusagil olemas see pood.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Tallinnas peaks vürtside pood olema Liivalaias, Stockmanni kõrval, vana puumaja, tänavalt kah silma hakkab!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Metssealiha

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Proovisin paksusid metssealihalõike küpsetada ahjus fooliumi sees. (tundub, et ilm läheb nüüd lõplikult külmaks, sest hirmus lihahimu on kallal)
Võtsin 6tk 3 cm paksust ristikiudu lõigatud praetükilõiku, maitsestasin jahvatatud meresoola, jahvatatud valge pipra ja purustatud kadakamarjadega, katsin lõigud peekoniviiludega ja panin kahe kaupa kõrvuti fooliumi sisse pakituna 200 C eelkuumutatud ahju 40-ks minutiks. Küpses läbi aga jäi ka mahlane. Osa söömata pakke jahutasin maha ja panin külmkappi. Teisel õhtul oli väga maitsev! Äkki Feen täiendab, sest fooliumiasjandus on väga mahlase prae nurgakivi! :oops:
Vasta