Sooviks osta 7rem magnumi

2005. aasta teemad
scotto
Postitusi: 9
Liitunud: N Mär 03, 2005 8:17 am

Sooviks osta 7rem magnumi

Postitus Postitas scotto »

Kes oskaks seda kaliibrit iseloomustada. Head ja vead. Kas kellelgi on kogemusi selle kaliibriga. :(
Viimati muutis scotto, T Juun 07, 2005 3:05 pm, muudetud 2 korda kokku.
seal on teine rebane
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

selle kohta on olemas juba tervelt kaks teemat Relvade rubriigis....
scotto
Postitusi: 9
Liitunud: N Mär 03, 2005 8:17 am

Postitus Postitas scotto »

baddmann kirjutas:selle kohta on olemas juba tervelt kaks teemat Relvade rubriigis....


No vaatasin neid teemasid, kuid keegi erilisi kogemusi ei jaganud - kas tõesti on meil nii vähe 7 Rem Magnumi mehi.
seal on teine rebane
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

Postitus Postitas tuuba »

Minul on värskelt soetatud 7-ne magnum. Tiiru kogemuste põhjal võin öelda, et lasta on mõnus. Tagasilöök on täiesti võrreldav 308ga. Ära usu neid hirmujutte koedast paugust, mida kartma hakkad! Männiku tiirus proovisin 300m peale lasta ja tulemus oli minu väheseid kogemusi arvestades üllatavalt hea. Paugud mahtusid 6-7 cm sisse ja kuna kuuli lennujoon on lame siis sihtida ka hea.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

scotto kirjutas:
baddmann kirjutas:selle kohta on olemas juba tervelt kaks teemat Relvade rubriigis....


No vaatasin neid teemasid, kuid keegi erilisi kogemusi ei jaganud - kas tõesti on meil nii vähe 7 Rem Magnumi mehi.


7mm Rem Mag omavad mehed on lihtsalt NII erilised. Kui mees on muretsenud endale sellise kaliibriga relva mille padrun maksab 30.-...60.- siis tuleb palehigis vaid tööd rabada. Kiika militaaride .300 win juttu. Tõsised mehed/ natukene tõsisemamamamates foorumites
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

eeru kirjutas:7mm Rem Mag omavad mehed on lihtsalt NII erilised. Kui mees on muretsenud endale sellise kaliibriga relva mille padrun maksab 30.-...60.- siis tuleb palehigis vaid tööd rabada. Kiika militaaride .300 win juttu. Tõsised mehed/ natukene tõsisemamamamates foorumites


Eks saab ju ka ise laadida, kuid siis on praktilisem valida 7 mm Rem mag asemel .300 Win mag, millele kuule suuremas valikus ja ehk (ei tea 7mm kuulide hinnaklassi peast) ka odavamad. Muus osas peaks need kaliibrid suhteliselt sarnaselt käituma.

BM
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Kui .300 mõttes jahipidamiseks siis tasub mõelda .300WSM. Olemas nii T3 kui sako. Elu areneb pidevalt edasi :wink: Tasub meelespidada et militaaride/politsei .300 win mag (ka .223 rem) raud(twist) on pisut teisem.
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

7mm Rem Mag omavad mehed on lihtsalt NII erilised. Kui mees

Postitus Postitas tuuba »

Jama jutt. Mina end eriliseks ei pea ja erinevalt eerust ka ei ihka eriliseks saada. Täismantel 7 magnum maksab poes 18-19kr, norma vulcan 22-25. Jah, on tõesti ka kallimaid padruneid ja ehk on sellel kallidusel ka mõni põhjendus olemas. Ja Deerhunteris on selle kaliibri padruneid väga erinevaid pakkuda. Selle koha pealt ei maksa üldse muretseda. Mis puudutab 7 magnumit ja 300 magnumit, siis norma tabeli järgi on nad enam-vähem võrdsed ekspansiivsuselt ja kuuli lennu trajektoorilt (veidi siiski 300se kasuks) 300 kasuks räägib ehk iselaadimine, kuna kaliiber on ju 7,62 st sama mis 308-l. Ja kindel töökoht on mul ka ja tööd teen ka. Vist kõik.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sinjoorid! Ärge 7 REm Mag-le liiga tehke! Teen ettepaneku: enne tulistage 300 Win Mag ja siis 7 Rem Mag relvast, ja siis pajatage, vahe on ikka hirmsuur! Tõesti, 7 mm Rem Mag lööb vähem tagasi kui 30-06 ja kuuli trajektoor on karvapealt 300 Win Mag peal!
Laadimise koha pealt on hoopis 300 Win Mag ümberlaadimine problemaatiline, sest hülsi suudmeosa on lühem kui kuuli kaliiber!
Rem Mag olen edukalt laadinud, kui padruni pikkuse paika saab, jookseb kuul väga täpselt!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Tõesti, 7 mm Rem Mag lööb vähem tagasi kui 30-06 ja kuuli trajektoor on karvapealt 300 Win Mag peal!
...Rem Mag olen edukalt laadinud, kui padruni pikkuse paika saab, jookseb kuul väga täpselt!


OH õudust,ma sain ikka oma relvaostuga korralikult ... ja ... ning ... See lünklik tekst ei kannata trükkimist,klaviatuur tõrgub :D
Ma ei usu enam ühtegi kaupmeest,rääkigu,mis nemad tahavad.Nimelt läksingi ostma 7mm RemMag ja siis tehti selgeks,et ei kannata kestad korduvlaadimist ja tagasilöök lööb mu ka pikali ja siis saigi 30-06 ostetud.
Kahju et foorumike sel ajal veel sedavõrd hoogu sisse polnud saanud :( .Polnd ühtegi tuttavat kah,kes seda kaliibrit oleks omanud.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

ojee

Postitus Postitas Arles »

Olles viimasel ajal mitme poemüüjaga kokku puutunud ja kõigiga laskmisest põgusalt vestelnud, siis on mõned poed, kus ma "huviga kuulan" aga ülimalt suurele eriarvamusele jään...
Üks neist paljudest oskas sellist jama laskmisest ajada, et ... eip kannata trükimusta.
Asjal aga kurvaks küljeks see, et läheb kod jahimees relva ostma ja seesama müüja oma veenva jutuga selle sama jama abil **** teab mida, mis viisil ja kahjuks kõike valesti maha müüb. Alustades ergonoomikast ja lõpetades kaliibriga.
Trucker pole minu kuulu järgi ainuke, kes müüja tarkuse ohvriks langenud.
Kahjuks eip ole viisakas avalikult nimesid mainida.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

7 mm Rem Mag laskmispäev

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tegime Arlesega ühe korraliku sisselaskmise, lasime kolmest relvast: 1. Mannlicher Classic 7 mm Rem Mag (optika Nightforce 5,5.22X56). 2.Weatherby Mark V Accumark (kompensaatoriga) 7 mm Rem Mag (Swarowski 6-24X50) 3.Mannlicher Classic kal 270 WSM (Luger 3-12X50) Algul proovisime Weatherby Accumark`i Sako poolmantliga ja saavutasime 7-8 cm ringi. Siis proovisime Norma 9,7g Jaktmach FMJ ja saavutasime 2,5 cm ringi. Siis lasime minu laetud Hornady 9g/139GR, InterBond kuuliga ja saime 2 cm ringi. Lõpuks lasime minu laetud 9,1 g Barnes Triple Shock kuuliga ja saavutasime täpsuse 1 cm! Tänu kompensaatorile tagasilööki ei olnud.
Mannlicher Classic 7 mm Rem Mag lasime Norma Laetud padruniga 9,7 g Jaktmach FMJ kuuliga 3 cm ringi, minu laetud InterBond 2 cm ja Triple Shock 1,5 cm ringi. InterBond ja Barnes lasevad täpselt ühte sihtimispunkti, Jaktmach veidi vasakule üles. Relva tagasilöök mõõdukas.
Mannlicher Classic kal 270 WSM lasime Norma laetud 140GR/9,1G Barnes Triple Shock kuuliga mõlemad Arlesega kuuli kuuli, märklehes oli pärast 2 lasku ainult üks auk! Hämmastav! Tagasilöök mõõdukas. :roll:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Lisakommentaar

Postitus Postitas Arles »

Olles ise kärbeskaalus ja eelistades pehmet tagasilööki ütleks nii:
Accumark - tänu kompensaatorile "nii kerge kuuliga" tagasilöök oli tõesti pea olematu, 7 mm Mannlicher aga tundus mulle veidi tugevam kui 308, .270 manlicher aga tegi hoolimata kõvast õlashoidmisest veidi valu - tekkis tunne, et ei taha enam sellega lasta. Eks ole mul seda kaitsekihti vähevõitu ka. Kuna täpsus oli super, ei saa ka arvata viletsat õlashoidmist. Samas Kaupole .270 tagasilöök sobis, olles küll temagi arvates natuke tugevam 7 mm omast.
Üks lisakommentaar veel - saamaks tegelikest täpsustest pilti, tegime iga kahelasulise seeria järel relvale jahtumispausi. Seega kulus aega päris korralikult :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Arles kui kaua peaks laskma jahtuda peale 2 lasku? Mul 30-06 mis teadagi ka paras kuumutaja.
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Postitus Postitas Kaido »

Mitme meetri pealt lasite?
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
Suletud